999 rezultate për

apple

Gent Cakaj i shkruan Apple: Vendosni Kosovën në hartë! "Ndaj, presim që Apple Inc. të marrë vendimin e drejtë duke vendosur kufijtë e Republikës së Kosovës në hartat e shërbim
Kosova kërkesë zyrtare Apple për njohjen e kufijve Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, përmes një letre i është drejtuar drejtorit ekzekuti
Vjosa Osmani i bashkohet nismës: Vendosni Kosovën në hartë Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani i është bashkuar nismës së Dua Lipës dhe Rita Orës, për të vënë Kosovën në
E kërcënuan me jetë, njihuni me shqiptaren që "tërboi" serbët me hartën e Kosovës (FOTO LAJM) Megi Cara është studentja shqiptare në Londër e cila nisi peticionin për vendosjen e Kosovës në hartën e kompanisë Apple
"Fusni Kosovën në hartë", Rita Ora fton vajzat shqiptare ta ndjekin (FOTO LAJM) Thirrjes ndaj "Apple" për të shtuar Kosovën në hartë i është bashkuar së fundmi edhe këngëtarja e njohur me famë ndërkom
Pas pandemisë Apple vjen me risi, si do të bëhen tani selfiet (FOTO LAJM) Njerëzit duhet të vazhdojnë ta respektojnë distancimin social edhe për një kohë të pacaktuar, prandaj do na duhet të mës
20 fakte për Steve Jobs që do t’ju çudisin Pavarësisht arritjeve të padiskutueshme të një nga njerëzve më inovatorë të kohës sonë, rruga e Steve Jobs drejt suksesi
iPhone 12 gati të vijë në treg më shpejt se mendoni Kompania Apple, do të fillojë të prodhojë në masë iPhone 12 nga korriku për të dalë shumë shpejt në treg. Kohët e fun
Në mes të pandemisë, Apple nxjerr në shitje iPhon-in e ri Këtë të mërkurë, në mes të pandemisë, Apple lançoi një version të ri të iPhone SE. iPhone i ri duket fiks si iPhone 8
Apple përballet me mungesë të iPhone për shkak të koronavirusit Apple ka informuar të gjithë punonjësit nëpër dyqanet se do të ketë një reduktim të sasisë së iPhone nëpër stoqe javët n
Keni një iPhone të vjetër e të ngadaltë? Apple iu detyrohet ju personalisht një shumë parash Apple do të paguajë deri në 500 milionë dollarë për ta zgjidhur me marrëveshje procesin gjyqësor ku akuzohet për ngadalë
Ky është smartphone më i shitur i 2019-ës Apple dhe Samsung kanë dominuar edhe një herë shitjet globale të telefonave të mençur. Këtë herë, megjithatë, Apple p
Ju ka lehtësuar punën, ndërron jetë krijuesi i komandës tuaj të "preferuar" Ndoshta asnjëri prej jush nuk e ka njohur deri më tani krijuesin e "cut", "copy" dhe "paste", komanda të cilat janë leht
Koronavirusi prek edhe "Apple", kompania e fuqishme merr këtë vendim Kompania gjigante e teknologjisë, “Apple”, ka paralajmëruar se efektet e koronavirusit në Kinë do të ndikojnë në prodhim
Kompanitë celulare shtrenjtojnë paketat, Autoriteti i Konkurrencës bën "strucin" Drejtoria e Pergjithshme per Konkurrencen dhe Çështjet e Konsumatorit në Francë (Autoriteti i Konkurrencës i Francës) gj
Apple gjobitet me milionë euro Gjiganti i pajisjeve teknologjike më të shitura në treg është gjobitur me 25 milionë euro. Apple mori këtë gjobë pasi
Nëse po prisni një iPhone 12 me dizajn të ri do të zhgënjeheni Sikur të mos mjaftonin telashet e Apple me zbulimin e javës së kaluar se gjurmonte përdoruesit pa dijeninë e tyre, tashm
Ana e errët e Steve Jobs-it: Sekretet e rrëfyera prej vajzës së madhe të gjeniut të "Apple" Meskiniteti dhe dashakeqësia e Steve Jobs-it si kompleksitet i gjenialiteti dhe aftësisë së tij drejtuese janë të njohur
Ekran 360 gradësh, çfarë premton Apple për iPhonin e ri Iphone i ri që do të vijë parashikohet të jetë me dy anë. Për të pasur ekranin 360-gradësh, Apple e ka marrë patentën
Update i ri i Apple të shkatërron baterinë, përdoruesit e Iphone në "hall" të madh Kush ka Iphone e di që duhet me patjetër të bësh updaten e fundit që celulari të mos ngecë. Por duket se update i fun