999 rezultate për

aplikohet

Epidemiologu i njohur tregon si do të kryhet testimi i shpejtë për COVID-19 Dritan Ulqinaku, epidemiolog në Institutin e Shëndetit Publik thotë se duke nisur nga 7 dhjetori në Tiranë do të nisë ap
Bllokimi i Kapshticës, ministria bën njoftimin e rëndësishëm Ministria e Jashtme shqiptare ka bërë një njoftim të rëndësishëm pas bllokimit të pikës doganore të Kapshticës. Ky vendi
Ministrja Denaj tregon pse nuk aplikohet testimi masiv tek mësuesit Ministrja e Ekonomisë dhe Financave, Anila Denaj e ftuar në emisionin “Real Story” në News 24 ka shpjeguar pse qeveria n
Rama sqaron si do aplikohet për leje shëndetësore: Kujdes! Kini parasysh këto rregulla (VIDEO) Kryeministri Edi Rama bëri me dije se në aplikacionin e-albania mund të aplikohet edhe për leje dalje për arsye shëndetë
Deklaratat e Metës, reagon Patozi: Ishte i rënduar, të aplikohet testi mendor Duke iu referuar fjalës së Presidentit Meta, Astrit Patozi, i ftuar në Top Talk, u shpreh se në Shqipëri mund të aplikoh
Si të merrni targa "bosash" për makinën tuaj: Ku aplikohet dhe sa kushton Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve dhe Transportit Rrugor për herë të parë këtë vit, ka sjellë sistemin e rezervimit
Sistemi VAR së shpejti aplikohet edhe në Kategorinë Superiore Zhvillimi i futbollit është futur në fazat e aplikimit të teknologjisë gjithnjë e më shumë. Rrymat që e kundërshtojnë
Nuk kalon ligji që do të falte dhunën në Kuvend Propozim ligji për amnisti për personat e dyshuar, akuzuar dhe të dënuar për ngjarjet e 27 prillit në Kuvendin e Republi
Zyrtare: VAR aplikohet edhe në Premier League Sistemi VAR (Videoasistenti i gjyqtarit) do të shfrytëzohet edhe në Premier Ligë që prej edicionit të ardhshëm. Klub
Vendimi i ri: Testim edhe për drogën në timon Në jo pak raste, aksidente të rënda edhe me pasoja për jetën janë shkaktuar nga drejtues mjetesh të droguar, ndaj për kë
Sivjet aplikohet për anëtarësim në Këshill të Evropës Muaji i ardhshëm (shkurt) është koha më e përshtatshme që Kosova të aplikojë për anëtarësim në Këshillin e Evropës. K
Sergio Ramos është pro VAR-it që të vendoset në La Liga Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos është pro që VAR të aplikohet edhe në La Liga nga sezoni 2017/18. VAR, që aktu
Universiteti Epoka publikon skemën e bursave për studimet Master dhe Doktoraturë Universiteti Epoka, i cili sipas Portalit UAlbania të Ministrisë së Arsimit, sivjet është universiteti privat më i zgjed
Bashën e gjen "belaja" me lali Erin duke ngjit postera në Tiranë (VIDEO) Lulzim Basha propozoi vendosjen e një tabele falenderimi për të gjitha bizneset e vogla që paguajnë rregullisht taksat d
DOKUMENTET/ Rivendosja e kufijve të tokës, ja si aplikohet në Hipotekë Ndryshimi i pronësisë për sipërfaqet e truallit ose të tokës bujqësore dhe rivendosja e kufijve të rinj të pronës në Hip
Basha: Të aplikohet votimi elektronik, është e vetmja mënyrë për zgjedhje të lira Në një status në Facebook, kreu i demokratëve Basha ka reaguar pas dështimit të komisionit për reformën zgjedhore. Ai
TIRANË/ Kreditë e buta për strehim, dokumentet e nevojshme dhe si aplikohet Bashkia e Tiranës ka një fond prej rreth 1 milion dollarësh për strehimin e familjeve të pastreha për vitin e ardhshëm d
Gjermania ofron 46 mijë vende pune, ja si aplikohet online 46.608 vende pune ofrojnë kompanitë gjermane për të cilat mund të aplikojnë qytetarë nga vendet e Ballkanit, duke përfsh
Si të fshehim puçrrat në fytyrë (VIDEO) Aknet janë një sëmundje e lëkurës që shfaqen në moshën e pubertetit, por nuk janë të pakta rastet kur ato shfaqen edhe n
Rrahmani: Partneriteti spitalor publik-privat do aplikohet edhe në Kosovë Ashtu si Shqipëria, edhe Kosova së shpejti do të aplikojë në sistemin shëndetësor partneritetin publik-privat. Në këtë