999 rezultate për

aplikimeve

AZILI/ Gjysma e shqiptarëve u refuzuan në 2018-ën Ndonëse Shqipëria është klasifikuar si vend i sigurt i origjinës mbetet në 25 vendet me numrin më të lartë të aplikimeve
HARTA/ Ku jetojnë dhe punojnë 1 milion shqiptarë në Europë (FOTO LAJM) Në 2018-n numri i shqiptarëve rezidentë në një nga vendet e Bashkimit Europian ishte 990,372 sipas të dhënave të publiku
Ndryshojnë shifrat e shqiptarëve që kërkojnë azil, çfarë ndodhi Numri i aplikimeve për azil për herë të parë nga shqiptarët ka shënuar rënie gjatë shtatorit, në krahasim me një muaj më
Rama ftesë qytetarëve për zyrën e re të bashkëqeverisjes Kryeministri Edi Rama përmes një statusi në faqen e tij të Facebook ka njoftuar të gjithë ata që janë të interesuar që t
Mbyllja e aplikimeve mbledh në Tiranë jurinë e edicionit të pestë të Albanian ICT Awards Janë mbyllur aplikimet e edicionit të pestë të garës mbarëkombëtare në fushën e teknologjisë së informacionit Albanian I
Gjermania do refuzojë 99 % të aplikimeve të kosovarëve Pasi t'u shqyrtohet kërkesa për azil, autoritetet gjermane thonë se mbi 99 për qind e aplikimeve të kosovarëve për azil
Shkolla e Policisë, shtyhet afati i aplikimeve Policia e Shtetit informon të gjithë kandidatët e interesuar për të ndjekur strudimet në Shkollën Bazë të Policisë për “
Rifillon verifikimi i aplikimeve të statusit të veteranit të UÇK-së Ps ankesave të shumta dhe kërkesës së vazhdueshme të veteranëvëve të UÇK-së për verifikimin e pjesëmarrësve në Luftën e
Rreth 97 për qind e aplikimeve serbe të jashtëligjshme Vetëm 1,213 nga rreth 39 mijë aplikime të pretendentëve serbë për të votuar kanë qenë të rregullta. Kështu ka thënë një
Transferimi i studimeve, raundi i dytë i aplikimeve Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka njoftuar se do të ketë një raund të dytë aplikimesh, të cilat kanë të bëjnë me tran
Rritja e aplikimeve, vazhdon normalisht tërheqja e pasaportave Edhe pas shtimit të numrit të aplikuesve për pasaporta biometrike procesi i tërheqjes së pasaportave pranë Drejtorisë së
Apple, tre vite e pamposhtur Kontrolli i Apple në tregun e aplikimeve të telefonave mendohet se do të vazhdojë për të paktën tre vite. Sipas paras
Vendimi i PE, dyfishon aplikimet për pasaporta Votimi i Parlamentit Europian pro liberalizimit të vizave me Shqipërinë dhe Bosnjën ka shkaktuar rritje të menjëhershme
Më 5 tetor nisin aplikimet për llotarinë Amerikane Katër ditë para nisjes zyrtare të aplikimeve për Llotarinë Amerikane 2010, Konsullja e Ambasadës Amerikane në Tiranë, Ly
Filloi pranimi i aplikimeve per pasaporta ne Ambasadat e Kosoves Sot, për herë të parë janë pranuar aplikacionet e para, për prodhimin e pasaportave pë