999 rezultate për

aplikime

Hapen aplikimet: Gazetarët e gjigantëve botërorë, 9 muaj në Tiranë për Akademinë Profesionale të Medias Instituti Shqiptar i Medias do të organizojë Akademinë Profesionale të Gazetarisë, një kurs 9- mujor, në të cilin do të
Ky vend nuk bëhet! Rritet frikshëm emigracioni i shqiptarëve Dëshira e shqiptarëve për të ikur është rikthyer sërish e fortë në pjesën e parë të këtij viti, teksa mes krizës së tejz
Njoftimin e rëndësishëm: Vazhdojnë aplikimet për shkollën e Policisë, 500 vende të lira Shtyhet deri në 15 gusht, afati për aplikimet në Shkollën Bazë të Policisë për "Patrullë e Përgjithshme", për 500 vende.
Shtyhen aplikimet, kjo është data e fundit kur mund të aplikoni për oficer të policisë kriminale Policia e Shtetit ka shtyrë deri në datën 15 shtator 2019 afatin për aplikimet për rekrutimin e 100 studentëve që kanë p
Fillojnë aplikimet, mësoni si të bëheni pjesë e Policisë së Shtetit (VIDEO) Policia e Shtetit hap sot aplikimet për tu bërë pjesë e policisë, për ccdo student që ka përfunduar universitetin. Ap
AZILI/ Gjysma e shqiptarëve u refuzuan në 2018-ën Ndonëse Shqipëria është klasifikuar si vend i sigurt i origjinës mbetet në 25 vendet me numrin më të lartë të aplikimeve
HARTA/ Ku jetojnë dhe punojnë 1 milion shqiptarë në Europë (FOTO LAJM) Në 2018-n numri i shqiptarëve rezidentë në një nga vendet e Bashkimit Europian ishte 990,372 sipas të dhënave të publiku
Hapen zyrat e reja për aplikimet për karta identiteti në Njësinë 5, trefishohen kapacitetet Qytetarët e Njësisë 5 në kryeqytet nuk do të duhet të presin në radhë për t’u pajisur me letërnjoftimet e reja. Bashkia
Lehtësohet shërbimi, hapen zyrat e reja për aplikimet për karta identiteti në Njësitë 8-9 Qytetarët e dy prej zonave më të vjetra të kryeqytetit, Njësitë 8 dhe 9, nuk do t’u duhet të presin më në radhë për t’u
Të rinjtë bum aplikimesh për ushtarë të Kosovës Deri ditën e sotme kanë aplikuar 2.500 persona pëe t’iu bashkuar FSK-së, shkruan Albeu.com Shumë të rinjë që presin n
Erdhi data, ja kur hapen aplikimet për të qenë ushtar i Kosovës Ministria e Mbrojtjes e Republikës së Kosovës pritet që më datë 11 shkurt 2019 do të shpallë zyrtarisht konkursin publik
Fundosi Sanaderin në Kroaci, vjen në Shqipëri prokurorja e "hekurt" Tamar Laptosh, prokurorja që hetoi dhe dërgoi në bankën e të akuzuarve ish-kryeministrin kroat Ivo Sanader dhe ish-zv/kr
Hapen sot aplikimet për 150 policë të rinj Duke nisur nga sot, hapet aplikimi për studentët që kanë përfunduar universitetin me rezultate të larta për t’u bërë pje
Ndryshojnë shifrat e shqiptarëve që kërkojnë azil, çfarë ndodhi Numri i aplikimeve për azil për herë të parë nga shqiptarët ka shënuar rënie gjatë shtatorit, në krahasim me një muaj më
Bëhuni gati për Lotarinë Amerikane? Ja kur mund të aplikoni Jeni gati për Lotarinë Amerikane? Muaji tetor dihet tashmë që është periudha kur hapen aplikimet dhe të gjithë të int
676 aplikime për statusin e viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës Komisioni qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të personave të dhunuar gjatë luftës së fundit në Kosovë, nga
Aplikimet në universitete, ja degët e preferuar Plot 24.287 kandidatë kanë aplikuar për të studiuar në universitet, por ato publike mbeten më të preferuarat nga maturan
Mbyllen aplikimet në universitete, ministria e Arsimit nuk ka numër të saktë, ja kur shpallen fituesit Afati i plotësimit të formularit A2 ka përfunduar ditën e shtunë më datë 4 gusht, në orën 20.00 të mbrëmjes, ndërsa mini
Aplikimet për master e transferime, zbardhet udhëzimi Ndërkohë që sapo ka nisur gara për t’u pranuar në ciklin e parë të studimeve, Ministria e Arsimit ka publikuar datat e a
Efekti "Southgate", në Angli "shpërthejnë" aplikimet për trajner Anglia pas disa vitesh arriti të ketë sukse në Botërorin që lamë pas. Edhe pse nuk arritën më shumë sesa një vend të