999 rezultate për

aplikanteve

Pika e dobët e shqiptarëve? Të punojnë në shtet Puna në shtet mbetet e preferuara e shqiptarëve. Vit pas viti kërkesat mesatare për një pozicion vakant kanë pësuar rrit
Si në luftë, 157 mijë shqiptarë kanë kërkuar azil në BE prej vitit 2013 Shqipëria renditet e shtata në botë për numrin e azilkërkuesve në Bashkimin Europian në vitin 2017, pas shteteve që i ik
18 kandidatë për 1 vend pune dhe Rama ende thotë që s'ka profesionistë! Administrata publike vijon të mbetet më joshëse për ata që duan një vend pune në raport me sektorin privat. Të dhëna
Avokati i Popullit dorëzon në Kuvend dosjet e aplikantëve për vettingun Avokati i Popullit dorëzoi sot në Kuvendin e Shqipërisë, listat dhe dosjet e kandidatëve aplikues që plotësuan dokumenta
Nikolla: Në 6 dhjetor testimi për programin “Mësues për Shqipërinë” Në një deklaratë për median, Ministrja e Arsimit dhe Sportit Lindita Nikolla, u shpreh se testimi i aplikantëve të progr
“Masterchef Albania” starton sezonin e dytë, kush do pasojë Alfion? (FOTO LAJM) MasterChef Albania ka startuar për përzgjedhjen e aplikantëve të sezonit të dytë. Sezoni i parë dha frutet e veta, ndërs
Fizioterapistët e Kosovës akuzojnë kolegët shqiptarë për mashtrim “Kryesia e Shoqatës së Fizioterapeutëve të Kosovës, akuzon Shoqatën shqiptare të Fizioterapisë për mashtrim. “Prej dy m
Burgu u ri në Gërdoc pa drejtor Numri i aplikantëve për drejtor në Burgun e Sigurisë së Lartë në Gërdoc të Podujevës mbetet i vogël, ndonëse konkursi ës