999 rezultate për

aplikacioni

Aplikacioni "StopKorona" rezulton i dështuar? Aplikacioni “StopKorona” u krijua për të piketuar personat pozitiv me virusin Korona. Por, shtetasit tanë si duket e kan
Çfarë është aplikacioni që synon të kontrollojë koronavirusin dhe a cenon privatësinë? Mbretëria e Bashkuar ka filluar fazën fillestare të përdorimit të aplikacionit të saj për të ndihmuar në gjurmimin e për
Ra viktimë e faqeve pornografike, prezantuesja e njohur italiane denoncon aplikacionin (FOTO LAJM) Prezantuesja e njohur italiane, Dileta Leota, është një prej viktimave të fenomenit “Revenge Porn” në aplikacionin “Tele
Çfarë ndryshoi aplikacioni WhatsApp për shkak të koronavirusit? WhatsApp është duke u përpjekur të frenojë përhapjen e shpejtë të dezinformimit të koronavirusit duke vendosur kufij të
Vetëm për çiftet, Facebook prezanton aplikacionin e ri Facebook prezantoi së fundmi një apliacion të ri, të quajtur Tuned, i cili u lejon çifteve të bisedojnë, të shkëmbejnë f
Aplikacione që ju ndihmojnë me fëmijët në këto ditë izolimi Shkollat tashmë janë të mbyllura për shkak të gjendjes që ka krijuar koronavirusi i ri. Kështu prindërit janë të detyrua
Një aplikacion për koronavirusin, kjo është mënyra si do të funksionojë Shërbimi Kombëtar i Shëndetit është duke punuar për nxjerrjen e një aplikacioni posaçërisht për koronavirusin. Ideja
Aplikacioni që po turpëron VIP-at, duken të frikshme pa grim (FOTO LAJM) Ka me dhjetëra aplikacione që mund t’i përdorni për t’i bërë “selfiet” tuaja më të bukura sesa dukeni në jetën reale. Në
Dërgesa monetare edhe nga chati i WhatsApp WhatsApp Payments, quhet aplikacioni i ri i kompanisë së Mark Zuckerbergut, për dërgimin e parave nëpërmjet chat-it të W
Aplikacioni që po turpëron VIP-at, duken të frikshme pa grim (FOTO LAJM) Ka me dhjetëra aplikacione që mund t’i përdorni për t’i bërë “selfiet” tuaja më të bukura sesa dukeni në jetën reale. Në
E rrëmbyen dhe e droguan, si arriti 14 vjeçarja t'i shpëtonte 3 rrëmbyesve Aplikacioni mjaft i njohur Snapchat ndihmoi që një 14-vjeçare e rrëmbyer nga tre burra të gjendej dhe të shpëtohej nga p
Aplikacioni që mund të shpëtojë jetën tuaj duke diagnostikuar melanomat e lëkurës Quhet Miiskin dhe është një aplikacion që është zhvilluar prej kohësh për iPhone dhe Android për të mbajtur nën kontroll
Ylli i Hollywood Sharon Stone kërkon burrë në internet, aplikacioni e bllokon (FOTO LAJM) Aktorja Sharon Stone thotë se ajo ishte bllokuar nga aplikacioni për takime romantike ‘Bumble’. Platforma në internet
Inxhinierja: Aplikacioni i tërmetit po i çmend shqiptarët, nuk ndihen goditjet 2.9 Ballë! "Shikojnë tërmet 2.9 dhe dalin të gjithë jashtë, por 2.9 nuk e ndjen ndërtesa" Inxhinierja Luljeta Bozo u shpreh sot
Apeli i Bozos për shqiptarët: Fshini aplikacionin e tërmetit nga telefoni Inxhinierja Luljeta Bozo bëri një apel ndërsa ishte e ftuar në emisionin Tempora në RTV Ora. Bozo kërkoi që të ndrysh
Mijëra shkarkime, shqiptarët ngadalësojnë aplikacionin e tërmeteve Me anë të një postimi në Twitter, Qendra Sizmologjike Evropiane Mesdhetare (EMSC) ka sqaruar se pse aplikacioni LastQuak
Aplikacioni që po bën namin, "zëvëndësuesi" i "Instagram" (FOTO LAJM) Keni bërë ndonjëherë një foto që do të donit ta ndanit vetëm me miqtë tuaj të ngushtë … por gabimisht gishti juaj shkon
WhatsApp/ Problem sigurie, 1 miliard përdorues duhet të përditësojnë aplikacionin Platforma e mesazhimit WhatsApp nuk është e përsosur, dhe raportime të ndryshme këtë vit kanë zbuluar dobësitë e aplikac
Zbuloi aplikacionin për njohje të reja, gjyshja i futet punës për njohje me djem të rinj Një gjyshe ka zbuluar mundësitë që të ofrojnë aplikacionet e njohjeve të reja dhe thotë se nuk ka parë gjë më të mirë.
Rama vazhdon të publikojë foto dhe jep mesazhin e fortë: Mos ia përtoni askujt (FOTO LAJM) Kryeministri Rama publikon dhjetëra foto të restoranteve, hoteleve e bar-kafeve të bllokuara sot nga Hetimi Tatimor pas