999 rezultate për

aplikacione

Bino: Po punojmë për gjurmim të rasteve të reja nëpërmjet aplikacioneve në telefon Në mbledhjen e sotme të Komitetit të Ekspertëve ku nuk munguan as ekspertët turq, shefja e departamentit të sëmundjeve i
Si qëndron e vërteta e aplikacionit që gjurmon personat me Covid? Gjatë valës së parë të Covid-19, studiuesit në Universitetin e Oksfordit ndërtuan një model kompjuterik që sugjeronte: n
Aplikacionet për Covid në Evropë, cilat shtete kishin sukses dhe cilat dështuan Projektuar për të ndihmuar në luftën kundër përhapjes së koronavirusit, duke gjurmuar automatikisht kontaktet e njerëzve
Aplikacionet më të shkarkuara gjatë COVID-19 Pasi OBSH shpalli koronavirusin pandemi më 24 mars, filloi vetë-izolimi pak e nga pak në shumë shtete, gjë që rrjedhimis
Aplikacione të rrezikshme për telefonin tuaj që duhet t’i fshini sa më parë (FOTO LAJM) Bota e smartfonëve sa na e ka lehtësuar jetesën, po aq e ka bërë më të lehtë për “hajdutët” që të vjedhin të dhënat tona
Njerëzit gjejnë "ngushëllim" te interneti, aplikacionet më të shkarkuara gjatë pandemisë Pasi OBSH shpalli koronavirusin pandemi më 24 mars, filloi vetë-izolimi pak e nga pak në shumë shtete, gjë që rrjedhimis
Aplikacione që ju ndihmojnë me fëmijët në këto ditë izolimi Shkollat tashmë janë të mbyllura për shkak të gjendjes që ka krijuar koronavirusi i ri. Kështu prindërit janë të detyrua
15 aplikacione që duhen larguar menjëherë nga telefoni i femijëve tuaj (FOTO LAJM) Pothuajse çdo femijë në mbarë botën zotëron të paktën një telefon, kjo njëkohsisht bënë që ata të kenë qasje në gjitha a
Nuk keni kohë të shkoni në palestër? 10 super aplikacione për të mbajtur trupin në formë! Të gjithë e dimë se aktiviteti i rregullt fizik përkthehet në shëndet të mirë mendor, psiqik e fizik, por faktori kohë b
15 aplikacione që duhen larguar menjëherë nga telefoni i femijëve tuaj (FOTO LAJM) Pothuajse çdo femijë në mbarë botën zotëron të paktën një telefon, kjo njëkohsisht bënë që ata të kenë qasje në gjitha a
"Mos ju referoni aplikacioneve", sizmologët flasin për lëkundjet gjatë natës Sizmologu Llambro Duni qetëson shqiptarët që ende vijojnë të dridhen edhe në kushte normale të frikësuar nga lëkundjet e
Aplikacione të rrezikshme për telefonin tuaj që duhet t’i fshini sa më parë (FOTO LAJM) Bota e smartfonëve sa na e ka lehtësuar jetesën, po aq e ka bërë më të lehtë për “hajdutët” që të vjedhin të dhënat tona
Nike prezanton atletet e së ardhmes, komandohen përmes aplikacioneve (FOTO LAJM) Kur u shfaq për herë të parë në rafte në 1991, ‘Nike Huarache’ prezantoi një qasje të re radikale për të mbuluar në të k
Prindër, bëni kujdes ndaj këtyre 15 aplikacioneve në telefonat e fëmijëve tuaj Në muajin që lamë pas në Amerikë kanë ndodhur 25 arrestime të trafikantëve të njerëzve që kanë ndodhur përmes interneti
Nuk ka më "Instagram" dhe "WhatsApp"! "Facebook" merr vendimin e rëndësishëm Facebook ka vendosur të bëjë një ndryshim të madh tek emrat e dy aplikacioneve më të dashura nga përdoruesit sic janë Wh
Po niseni për pushime? Ja 4 aplikacionet që lehtësojnë udhëtimin tuaj Teknologjia nuk shkon kurrë me pushime! Ky është rezulati i një studimi të “Booking” i cili konsiderohet koloseu i preno
10 aplikacionet më të mira për foto, "shfrytëzojini" 1. Pixlr Pixlr eshte nje aplikacion i plote i cili mundeson redaktimin e fotove nepermjet varieteteve te shpe
Po planifikoni pushimet?! Zbuloni aplikacionet që iu vijnë në ndihmë Teknologjia nuk shkon kurrë me pushime! Ky është rezulati i një studimi të “Booking” i cili konsiderohet koloseu i preno
Aplikacionet që duhet me patjetër ti keni në celular Celulari duhet mbushur me aplikacione që vlejnë, që na e bëjnë jetën më të lehtë. Në YouTube ekziston një numër i pafund
Njihuni me të verbërin shqiptar që krijon aplikacione Përdorimi i telefonave të mençur, tashmë është përditshmëri e shumë njerëzve në Kosovë, por për Hashim Llumnicën, 34 vje