999 rezultate për

aplikacion

Aplikacioni "StopKorona" rezulton i dështuar? Aplikacioni “StopKorona” u krijua për të piketuar personat pozitiv me virusin Korona. Por, shtetasit tanë si duket e kan
Çfarë është aplikacioni që synon të kontrollojë koronavirusin dhe a cenon privatësinë? Mbretëria e Bashkuar ka filluar fazën fillestare të përdorimit të aplikacionit të saj për të ndihmuar në gjurmimin e për
Ra viktimë e faqeve pornografike, prezantuesja e njohur italiane denoncon aplikacionin (FOTO LAJM) Prezantuesja e njohur italiane, Dileta Leota, është një prej viktimave të fenomenit “Revenge Porn” në aplikacionin “Tele
Ndeshjet pa tifozë, gjermanët krijojnë aplikacion për të bërë tifo nga shtëpitë Në Gjermani po flitet gjithnjë e më shumë për rifillimin e Bundesligës në muajin maj, sidomos pas miratimit të ardhur ng
Njerëzit gjejnë "ngushëllim" te interneti, aplikacionet më të shkarkuara gjatë pandemisë Pasi OBSH shpalli koronavirusin pandemi më 24 mars, filloi vetë-izolimi pak e nga pak në shumë shtete, gjë që rrjedhimis
Çfarë ndryshoi aplikacioni WhatsApp për shkak të koronavirusit? WhatsApp është duke u përpjekur të frenojë përhapjen e shpejtë të dezinformimit të koronavirusit duke vendosur kufij të
Maqedonia me aplikacion të ri "StopKorona" Fatmirësisht investimet e mëdha që janë bërë në fushën e shkencës dhe teknologjisë nëpër botë për sa i përket virusit ko
Vetëm për çiftet, Facebook prezanton aplikacionin e ri Facebook prezantoi së fundmi një apliacion të ri, të quajtur Tuned, i cili u lejon çifteve të bisedojnë, të shkëmbejnë f
Do të zëvendësojë karantinën, Britania punon me një aplikacion që ndjek koronavirusin Një aplikacion që ndjek koronavirusin mund të ndihmonte shumë në ngadalësimin e numrit të personave me koronavirus. D
Aplikacione që ju ndihmojnë me fëmijët në këto ditë izolimi Shkollat tashmë janë të mbyllura për shkak të gjendjes që ka krijuar koronavirusi i ri. Kështu prindërit janë të detyrua
Një aplikacion për koronavirusin, kjo është mënyra si do të funksionojë Shërbimi Kombëtar i Shëndetit është duke punuar për nxjerrjen e një aplikacioni posaçërisht për koronavirusin. Ideja
15 aplikacione që duhen larguar menjëherë nga telefoni i femijëve tuaj (FOTO LAJM) Pothuajse çdo femijë në mbarë botën zotëron të paktën një telefon, kjo njëkohsisht bënë që ata të kenë qasje në gjitha a
Aplikacioni që po turpëron VIP-at, duken të frikshme pa grim (FOTO LAJM) Ka me dhjetëra aplikacione që mund t’i përdorni për t’i bërë “selfiet” tuaja më të bukura sesa dukeni në jetën reale. Në
Nuk keni kohë të shkoni në palestër? 10 super aplikacione për të mbajtur trupin në formë! Të gjithë e dimë se aktiviteti i rregullt fizik përkthehet në shëndet të mirë mendor, psiqik e fizik, por faktori kohë b
Dërgesa monetare edhe nga chati i WhatsApp WhatsApp Payments, quhet aplikacioni i ri i kompanisë së Mark Zuckerbergut, për dërgimin e parave nëpërmjet chat-it të W
Aplikacioni që po turpëron VIP-at, duken të frikshme pa grim (FOTO LAJM) Ka me dhjetëra aplikacione që mund t’i përdorni për t’i bërë “selfiet” tuaja më të bukura sesa dukeni në jetën reale. Në
E rrëmbyen dhe e droguan, si arriti 14 vjeçarja t'i shpëtonte 3 rrëmbyesve Aplikacioni mjaft i njohur Snapchat ndihmoi që një 14-vjeçare e rrëmbyer nga tre burra të gjendej dhe të shpëtohej nga p
Aplikacioni që mund të shpëtojë jetën tuaj duke diagnostikuar melanomat e lëkurës Quhet Miiskin dhe është një aplikacion që është zhvilluar prej kohësh për iPhone dhe Android për të mbajtur nën kontroll
15 aplikacione që duhen larguar menjëherë nga telefoni i femijëve tuaj (FOTO LAJM) Pothuajse çdo femijë në mbarë botën zotëron të paktën një telefon, kjo njëkohsisht bënë që ata të kenë qasje në gjitha a
Ylli i Hollywood Sharon Stone kërkon burrë në internet, aplikacioni e bllokon (FOTO LAJM) Aktorja Sharon Stone thotë se ajo ishte bllokuar nga aplikacioni për takime romantike ‘Bumble’. Platforma në internet