999 rezultate për

apeluar

Disa makina përfshihen në aksident për shkak të motit Një aksident mes disa veturave ka ndodhur para pak minutave. Aksidenti u shkaktua saktësisht në Vragoli, në drejtim t
Iu bllokua merkato, Chelsea apelon vendim në CAS Chelsea ka apeluar zyrtarisht në Gjykatën e Arbitrazhit për Sport (CAS) lidhur me ndalimin e transferimeve të imponuar n
CAS mohon apelimin e Skënderbeut, reagon Takaj: Nuk është aspak e vërtetë ajo çfarë thuhet Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, ka reaguar menjëherë pas lajmit se klubi korçar nuk ka apeluar çështjen e dënimi
Saimir Tahiri lihet i lirë, ky është vendimi i gjykatës Saimir Tahir ka rifituar lirinë nga Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda. Vendimi erdhi pasi ai e kishte apeluar vend
U kap me 863 mijë euro në makinë, Sota apelon masën e sigurisë Biznesmeni Orest Sota i kapur me 863 mijë euro dhe dy patentat e ish-ministrit Saimir Tahiri ka apeluar për vendimin e
Federata angleze dënon Manen për ndërhyrjen ndaj Edersonit Tre ndeshje pezullim dhe një e çarë në fytyrën e Ederson që do të mbetet shenjë gjatë gjithë jetës së portierit si për t
Fullani kërkon të kthehet në punë Ish-Guvernatori Fullani nuk e pranon shpërblimin ndërsa ka kërkuar në formë të prerë që të rikthehet në punë. Raportohet
Ksera kërkon lirinë, apelon masën "arrest me burg" Ish-ministri Spiro Ksera ka apeluar vendimin e Gjykatës së Tiranës, e cila vendosi masën e sigurisë "arrest me burg". Ai
I dënuari vdes nga kanceri, familjarët kishin apeluar për ta liruar Artur Meçe vetëm 22-vjeç ishte dënuar me 5 vite burg për armëmbajtje pa leje dhe më pas ishte diagnostikuar me kancer.
Sërish gaz lotjsellës në Kuvend (FOTO LAJM) Opozita ka hedhur sërish gaz lotsjellës në sallën e Kuvendit të Kosovës. Nuk dihet se kush e hodhi gazin, megjithatë
Mediu: Nëse vërtetohet dënimi tërhiqem nga jeta politike Prej vitesh është diskutuar nga drejtësia italiane vendimi për dënimin e Fatmir Mediut në jetën politike shqiptare.
E dhimbshme! Më jepni 300 euro rrogë ose braktis boksin kosovar (VIDEO) Boksieri Liridon Zeqiri ka apeluar për herë të fundit që të ndihmohet, ose do të braktisë boksin kosovar. Ai ka bërë me
Prokuroria apelon vendimin për Frrokun Sa i takon pafajësisë së Arben Frrokut, Prokuroria ka apeluar vendimin. Ditën e sotme, vendimi për pafajësinë e Arben Fr
Dy grabitës vjedhin paratë dhe sendet me vlerë në një banesë në Bubq Mëngjesin e sotëm, maskat kanë grabitur një banesë në Bubq në Fushë-Krujë. Portali Albeu bën me dije se grabitja ka ndod
FSHF 10 ditë kohë për të apeluar në Arbitrazh, gjyqi zgjat 6 muaj Federata Shqiptare e Futbollit do të apelojë në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv në Lozanë. Kësisoj Shqipëria do të bëhet
Dritan Dajti apelon 4 vendimet kundër tij pa avokat Pa u përfaqësuar nga ndonjë avokat, Dritan Dajti ka apeluar katër vendimet kundrejt tij. Dritan Dajti ka apeluar vendimi
Tahiri: Mos shkoni në luftën e Sirisë dhe të Irakut Sekretari i Bashkësisë Islame, Afrim Tahiri ka sqaruar se BFI-ja, që në fillimet e veta ka apeluar që të mos shkohet në
Protesta edhe në Bern të Zvicrës Ditën e shtunë në orën 12.00 janë paralajmëruar protesta nga shqiptarëqt edhe në Bernë të Zvicrës. Protesta është laj
Ban Ki-Moon: Të ndalet masakra në Siri Sekretari i Përgjithshëm i OKB, Ban Ki-Moon në hapje të konferencës së donatorëve për ndihmë humanitare ndaj Sirisë të o
Reforma Zgjedhore, Wolfarth: Zgjidhje që sheh nga e ardhmja Kreu i OSBE-së në Tiranë Eugen Wolfarth është takuar mëngjesin e sotëm me kreun e Partisë Socialiste Edi Rama për ecurin