999 rezultate për

apelon

Policia Rrugore bën apel për motin e keq: Jo shpejtësi në makinë! Nisur nga moti i keq me reshje të dendura shiu në shumë zona të vendit, Policia Rrugore ka shtuar praninë e shërbimeve n
Roma apelon humbjen në tavolinë ndaj Veronës, reagon presidenti i Federatës Italiane Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Grabiele Gravina, u shpreh se verdikti i Gjykatës Sportive për penalizimin
Kampionët e Kosovës apelon rastin në CAS, kërkon të rikthehet në Ligën e Kampionëve Drita do të apelojë në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv (CAS) përjashtimin nga Liga e Kampionëve pas rregullave të reja të
Stuhitë "gllabërojnë" jugun e vendit, policia apel qytetarëve Stuhi dhe reshje të dendura shiu kanë pushtuar të gjithë vendin që prej orëve të para të mëngjesit të sotëm. Bregdeti
Nuk vendosën maskën, gjobiten 169 persona Policia ka vendosur 169 gjoba për mosmbajtje të maskës mbrojtëse në 24 orëshin e fundit në territorin e gjithë shtetit.
Vdes nga COVID-19 një person tek Infektivi Një pacient 66-vjeçar nga Tirana ka ndërruar jetë në spitalin infektiv në QSUT, i konfirmuar me COVID19, i shtruar prej
Ambasada e SHBA-së në Kosovë apelon për kujdes, tubimi paqësor i LVV-së mund të bëhet i dhunshëm Ambasada e SHBA-së në Kosovë ka kërkuar nga personeli qeveritar amerikan dhe nga qytetarët amerikanë që të shmangin shes
Deputeti tërheq vëmendjen në Kuvend, flokët kapelon dhe baluket e ndara në mes (FOTO LAJM) Me djegien e mandatëve nga ana e opozitës, në Kuvendin e Shqipërisë u futën kandidatë pa lidhje me politikën dhe jetën p
Policit i pritet dora teksa apelonte rrespektimin e masave ndaj COVID 19 (FOTO LAJM) Policia indiane është përballur me përleshje të dhunshme teksa po përpiqej të mbante rregullin për masat kundër përhapje
Simsek apelon vendimin e gjykatës: Dua të qendroj në Shqipëri Shtetasi turk Selami Simsek, ka ankimuar në Gjykatën e Apelit të Tiranës vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë, e cila
Prokuroria apelon vendimin e gjykatës për Henri Çilin Prokuroria e Përmetit ka apeluar vendimin për ndryshimin e masës së sigurisë për Henri Çilin. Vendimi është apeluar
Prokuroria apelon çështjen për pafajësinë e Bashës Prokuroria ka apeluar çështjen për pafajësine e kreut të Partisë Demokratike Lulzim Basha në lidhje me lobimin rus. P
"Dua të iki sa më shpejt", studentja shqiptare në Kinë apelon për ndihmë Josilda Ndreaj njëra nga dy studentet shqiptare cila studion në Wuhan epiqendrën e koronavirusit vdekjeprurës, apelon pë
Gjykata pushoi çështjen ndaj Brahos, Tufa apelon vendimin Pas vendimit të Gjykatës së Tiranës për të pushuar çështjen në ngarkim të deputetit Spartak Braho, i cili akuzohet nga A
Rusia apelon vendimin e WADA-s për përjashtimin nga Lojrat Olimpike Agjensia e antidopingut të Rusisë, Rusada lajmëroi se do të apelojë vendimin e WADA-s, agjensisë ndërkombëtare të doping
Doli me duar në xhepa! Prokuroria apelon vendimin për Florenc Çapjan Apelohet vendimi i pushimit të dosjes penale kundër Florenc Çapja, i akuzuar nga prokuroria për “Mbajtje pa lejë të armë
U zhduk pa gjurmë, Kajmaku apelon nga arratia masën e sigurisë Kajmaku ka apeluar nga arratia masën e sigurisë arrest me burg në mungesë të dhënë nga gjykata e shkallës së parë Tiranë
Prokuroria apelon vendimin ndaj ish-ministrit Saimir Tahirit Prokuroria e Krimeve të Rënda ka apeluar në Gjykatën e Apelit për Krime të Rënda vendimin e dhënë në ngarkim të ish-mini
Juventusi apelon sërish vendimin që ia dha titullin Interit Juventusi e ka apeluar vendimin e gjykatës, i cili ia kishte rrëmbyër titullin e kampionit "Zonjës së Vjetër" nga edicio
Iu bllokua merkato, Chelsea apelon vendim në CAS Chelsea ka apeluar zyrtarisht në Gjykatën e Arbitrazhit për Sport (CAS) lidhur me ndalimin e transferimeve të imponuar n