999 rezultate për

apelit

Jep dorëheqjen pa kaluar Vettingun gjyqtari i Apelit Astrit Haxhialushi, gjyqtar në Gjykatën e Apelit ka dhënë dorëheqjen nga sistemi i drejtësisë për arsye shëndetësore.
Rama "i vuri flakën bezinës": Ç'po ndodh me Ndojan, rikthehet në detyrë zv/drejtoresha e AKSH-së Ndërsa e Rrethit Durrës ka dhënë vendimin që për ish-kreun e Kadastrës Liridon Pulaj të mbahet në burg për “shpërdorim
Rasti "Zhvatja", Boki 13 do të qëndrojë në burg I dyshuari i parë në rastin "Zhvatja", Bojan Jovanovski i njohur me nofkën Boki 13 do të mbetet paraburgim, pasi Gjykata
Gjykata e Apelit shpall të pafajshëm Rezart Taçin Gjykata e Apelit e ka shpallur të pafajshëm biznesmenin Rezart Taçi, i akuzuar për fshehje të ardhurash e mospagim taksa
Gjykata e Apelit shpall të pafajshëm biznesmenin Rezart Taçi Gjykata e Apelit në Tiranë ka rrëzuar ankimimin e Tatimeve mbi pafajësinë e biznesmenit Rezart Taçi. Ky i fundit akuz
Nuk justifikoi pasurinë, KPK shkarkon gjyqtaren e Apelit të Krimeve të Rënda KPK shkarkon gjyqtaren e Apelit të Krimeve të Rënda, Dhurata Haveri. Vetë Haveri nuk ishte e pranishme në seancën e
Del nga burgu Gjergj Cukali, vrasësi i ish-policit Bilali Vetëm katër muaj ka qëndruar në paraburgim i dyshuari si vrasës me pagesë i ish-policit, Arben Bilali. Ai është liruar.
EMRAT/ Kush janë drejtuesit e rinj që KLP vendosi në prokuroritë e vendit Këshilli i Lartë i Prokurorisë ditën e sotme ka vendosur të plotësojë boshllëqet në prokuroritë e vendit, duke emëruar k
Gjykata e Apelit liron Florenc Hoxhën Mesditën e sotme Gjykata e Apelit e Tiranës ndryshon masën e sigurisë për Florenc Hoxhën. Ai do të hetohet në "arrest sh
Shkarkohen nga detyra krerët e gjykatave në Tiranë dhe Shkodër Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka vendosur shkarkimin nga detyra të kreut të Gjykatës së Tiranës, Enkelejdi Hajro.
"Do ta sheroj pacientin me Bibël": Hiqet nga puna infermierja britanike Gjykata e Apelit në Britaninë e Madhe javën e kaluar ka publikuar një vendim, ku thuhet se më 3 qershor të vitit 2016 nj
Konfirmohet në detyrë gjyqtari i Apelit për Krime të Rënda Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar sot në detyrë Gjyqtarin e Apelit për Krime të Rënda, Dhimitër Lara.
"Çështja Shullazi", KLGJ-ja cakton gjyqtaren e tretë Pas dorëheqjes së gjyqtarit Nure Dreni për shkak se kishte shqyrtuar një çështje tjetër në lidhje me Shullazin, një tjet
Caktohet trupa e re gjykuese që do të vendosë fatin e Emiljano Shullazit Procesi për Emiljano Shullazin dhe 4 të pandehurit e tjerë në Gjykatën e Apelit për Krime të Rënda do të rinisë me një t
Zjarr i madh pranë Gjykatës së Apelit Një zjarr i madh ka rënë në minutat e fundit në një pikë karburantit. Ngjarja ka ndodhur pranë Gjykatës së Apelit në
Bllokimi i merkatos, Komisioni i Apelit merr vendimin drastik ndaj Chelsea-t Një lajm mjaft i rëndë vjen për klubin e Chelseat teksa Komisioni i Apelimit ka lënë në fuqi dënimin e bllokimit të merk
Kryetari i Apelit Shkodër, rritje stratosferike të pasurisë nga viti fillestar (FOTO LAJM) Kryetari i Gjykatës së Apelit të Shkodrës, Fuat Vjerdha do të përballet të hënën më 6 maj me Komisionin e Pavarur të Kua
E jep shtëpinë për pallat, ndërtuesi ia shet hyrjet: Pronari rendet dyerve të gjykatave (VIDEO) Çështja e pronave është një ndër problematikat më të mprehta në vend, kur pronarë të ndryshëm nuk arrijnë të gëzojnë pro
Apeli rikthen në gjykim rastin "Almiri" Gjykata e Apelit ka dërguar lëndën e Almir Aliut për referim në Prokurorinë e Lartë. Organi i lartë i akuzës në kolegjiu
“Almiri”, gjykata po lehtëson vrasësit (VIDEO) Në rigjykimin për rastin e Almir Aliut, a po e përsërit Gjykata e Kumanovës vendimin skandaloz të shkallës së parë? “