999 rezultate për

antishqiptare

Kryemadhi: Sjellja e Ramës ndaj Kosovës, antishqiptare! "Sjellja e tij ndaj Kosovës, eshte qartësisht antishqiptare..." Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi deklaron se kryemini
Nemini: VMRO-DPMNE duhet t’u kërkojë falje shqiptarëve për të gjitha politikat e tyre antishqiptare që nga viti 1990 (VIDEO) Në emisionin e sontëm “Studio e Hapur” analisti Mahi Nesimi tha se VMRO-DPMNE duhet t’u kërkojë falje shqiptarëve për të
Rudina Hajdari i quan servilë të Bashës ata që dogjën KZAZ-në në Tropojë Dje një tjetër incident u shënua në KZAZ-të të Shkodërs. Forcat e policisë u përplësën me disa nga mbështetësit e Partis
Kryemadhi: Trëndafilin e Partisë Socialiste, Rama e ka zëvendësuar me oturakun e qarqeve antishqiptare Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka deklaruar se Samiti i Berlinit i dha fund duke i thën
"F**k Albania", grafite antishqiptare në Finiq Prej disa ditësh në Finiq, jo me larg se 500 metra nga Bashkia e fshatit janë parë të shkruara disa grafite antishqiptar
A ka fobi antishqiptare në BE? Çfarë rrëfen Ambasadori Soreca Duke iu referuar dy vlerësimeve pozitive nga Komisioni Europian, por në të njëjtën kohë pozicionimit kundër anëtarësimit
Mbulohet me grafite antishqiptare objekti i ITSHKSH-së (FOTO) Ashtu si në vitin 1999 kur, pas bombardimeve të NATO-s disa huliganë e dogjën Ambasadën e SHBA-ve në Shkup, mbrëmë përsë
Frederik Ndoci nuk përmbahet, ofendon me gjeste antishqiptarët (FOTO LAJM) Patriotizmi i këngëtarit shumë të njohur Frederik Ndoci, është bërë gjtihnjë sebep për diskutime apo debate sidomos në r
Vetëdorëzohet në polici organizatori i protestave antishqiptare Regjisori Boris Damovski i cili ishte njëri nga organizatorët e lëvizjes "Për Maqedoni të përbashkët", është vetdorëzuar
Fotografi dhe pankarta antishqiptare para Parlamentit të Serbisë Para Parlamentit të Serbisë në Beograd janë vendosur fotografi dhe mbishkrime të ndryshme, ku shqiptarët cilësohen si te
Tifozët maqedonas kore raciste: Shqiptari i mirë, shqiptari i vdekur (VIDEO) Rikthehen koret antishqiptare në sportin maqedonas. Ato janë shtuar edhe për faktin se asnjë autoritet shtetëror nuk ndë
Cana shqiponjë me Lulic, çmenden mediat maqedonase Gazeta maqedonas "Vecer", e cila njihet për qëndrimet e saj antishqiptare, në një shkrim sulmon ish-futbollistin shqipta
Prindërit, padi ndaj drejtorit që detyronte nxënësit të dilnin në protestat antishqiptare Ndaj drejtorit të shkollës së mesme ”Mirçe Acev” në Prilep, Kire Nikollovski, i cili i ka detyruar nxënësit që të dalin
Rama: Qarqe antishqiptare duan të më rrëzojnë nga pushteti Kryeministri Edi Rama e cilësoi lirim nga detyra dhe jo shkarkim largimin nga kabineti qeveritar të katër ministrave të
Rama e akuzoi se ka lidhje me qarqet antishqiptare, reagon Basha (VIDEO) Kreu i PD-së, Lulzim Basha i është përgjigjur Kryeministrit Rama nga emisioni “Opinion” i “TV Klan” për lidhjet e tij me
Ish-kreu i AKSH: Ja skenaret antishqiptare në Maqedoni Ish shefi i Armatës Kombëtare, AKSH-së, Gafurr Adili, ka rikujtuar se cilat kanë qenë skenaret antishqiptare që kanë ndo
"Tërbimi i kishës greke me gjuhën shqipe" Avokati Spartak Ngjela ka reaguar në lidhje me dënimin e dy shoferëve të Ministrisë së Jashtme nga gjykata greke. Nd
PDSH: Qeverisja BDI – OBRM-PDUKM bën politikë antishqiptare Në lidhje me rishikimin e buxhetit ka ardhur dhe reagimi i partisë Demokratike Shqiptare, ku përmes një njoftimi të shpë
Shkupi barazon me Vardarin, Komitët brohorasin thirrje antishqiptare Skuadra e Shkupit e ka filluar me barazim kampionatin si anëtare e ligës së parë. Në ndeshjen e zhvilluar sot, Shkupi
“Thuaje Shqip”: Jugosllavizmi i Maqedonisë ka sjellë politika antishqiptare (VIDEO) “Nisma Qytetare”, përmes njuë komunikate për mediat ka theksuar se pavarësimi i Maqedonisë nga Jugosllavia ka sjellë jug