999 rezultate për

antioksidant

Mjekët i quajnë ilaçet e së ardhmes, njihuni me 7 super ushqimet e pasura me antioksidantë Të gjithë kanë dëgjuar për vlerat e pakundërshtueshme të antioksidantëve. A e dini cilat janë frutat dhe perimet më t
8 frutat e stinës së pranverës dhe vetitë ushqyese Kajsitë Kajsia është një frut që njihet për vlerat e saj ushqyese, të cilat kanë në përmbajtjen e tyre vitaminë A, B1
5 mënyrat që e bëjnë kafen të shëndetshme, e mbushin me vitamina dhe antioksidantë Shtoni një dozë të shëndetshme të vitaminave, antioksidantëve dhe përfitimeve ushqyese për të rregulluar kafeinën tuaj t
Çaji japonez që lufton kancerin dhe ua djegë dhjamin katërfish më shpejt Çaji ‘matcha’ konsiderohet si një prej llojeve më të fuqishme të çajit të gjelbër që ekziston. Ka origjinën në Japoni
7 vlerat ushqyese të shalqinit Na e bën verën më të lehtë, ky frut është një eliksir i mirëqenies për trupin tonë dhe një aleat i çmuar kundër mbajtjes
Të mirat që vijnë nga konsumimi i frutave të stinës Kajsitë Kajsia është një frut që njihet për vlerat e saj ushqyese, të cilat kanë në përmbajtjen e tyre vitaminë A, B1
Pak ia dinë vlerat, ananasi shëron shumë sëmundje Ananasi është një frut tepër i shijshme dhe i shëndetshëm tropikal. Ananasi filloi të përdorën në Amerikën e Jugut, k
Plot me antioksidantë, frutat e pyllit bëjnë mrekulli në organizëm Frutat e pyllit si manaferra, mjedra dhe luleshtrydhja janë ndër kënaqësitë më të mëdha, pasi pjesa më e madhe e tyre rr
5 fruta që do ta bëjnë mëlçinë tuaj të duket si e re Mëlçia juaj është organi më i madh i brendshëm, i cili kryen më shumë se 500 funksione në trup. Prandaj është me rëndësi
Dietë me lëng limoni (FOTO LAJM) Për tu dobësuar pa shkuar në palestër dhe pa mbajtur një dietë specifike, na këshillohet që të konsumojmë një gotë ujë m
Dietë me lëng limoni (FOTO LAJM) Për tu dobësuar pa shkuar në palestër dhe pa mbajtur një dietë specifike, na këshillohet që të konsumojmë një gotë ujë m
Dietë me lëng limoni (FOTO LAJM) Për tu dobësuar pa shkuar në palestër dhe pa mbajtur një dietë specifike, na këshillohet që të konsumojmë një gotë ujë m
Lëng limoni, në vend të kafes së mëngjesit (FOTO LAJM) Të gjithë personat që mbajnë dietë, e dinë se limoni ka mjaft antioksidantë dhe i ndihmon të gjithë që duan të dobësohen
Matcha, përfitimet e çajit jeshil të pasur me antioksidantë Matcha është çaj jeshil që nuk duhet të mungojë kurrë në kuzhinën tuaj, me origjinë nga Kina, ky çaj përdoret kryesisht
Beta karoteni, përbërës thelbësor për shëndetin e përgjithshëm Beta karoteni, një nga përbërësit organik më të shëndetshëm, është esencial për mirëmbajtjen e vizionit të shëndetshëm,
Teknika e re e zbardhjes së dhëmbëve në shtëpi Vaji i arrës së kokosit është një antioksidant i fuqishëm Lani dhëmbët me vaj kokosi kjo është teknika më e re dhe më e
Teknika e re e zbardhjes së dhëmbëve në shtëpi Vaji i arrës së kokosit është një antioksidant i fuqishëm. Lani dhëmbët me vaj kokosi, kjo është teknika më e re dhe më
Ushqimet që ushqejnë trurin, veprojnë kundër kancerit dhe diabetit Antioksidantët bllokojnë prodhimin e radikaleve të lira, duke parandaluar plakjen e parakohshme të qelizave dhe duke nxi
Njihuni me Matcha, çaji jeshil me antioksidantë Matcha është çaji jeshil që nuk duhet të mungojë kurrë, me origjinë nga Kina përdoret kryesisht në traditën e “ceremonis
Ushqimet që ushqejnë trurin dhe veprojnë kundër kancerit e diabetit Antioksidantët bllokojnë prodhimin e radikaleve të lira, duke parandaluar plakjen e parakohshme të qelizave dhe duke nxi