999 rezultate për

antikushtetuese

Braçe për zgjerimin e Greqisë 12 milje në Jon: Qetësohuni, nuk na ka pushtuar kush! "Nuk na ka pushtuar kush e as po na rrëmben kush tokë, det!" Pas deklaratave të kryeministrit Kyriakos Mitsotakis se
Donal Tusk bojkoton zgjedhjet në Poloni: Janë antikushtetuese Kreu i PPE-së dhe ish-Presidenti i Këshillit të BE-së, Donald Tusk i konsideron zgjedhjet presidenciale në Poloni të pla
E quajti Ramën "sorrë", Meta premton konferencë shtypi edhe në Bruksel Presidenti Meta ka dalë pasditen e sotme për të publikuar të tjera fakte për grushtin e shtetit për të cilin akuzon maxh
Basha ngre tonet në Kuvend: Marku ka kyer akte antikushtetuese Seanca e parë e Kuvendit këtë vit ka nisur si gjithmonë me debate dhe replika mes opozitës dhe qeverisë Rama. Ka qen
LSDM i përgjigjet VMRO-së: Kryetari i Parlamentit është Talat Xhaferi Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, me anë të një deklarate për medie i është kundërpërgjigjur VMRO-së duke i thënë se
Protesta e opozitës, Gjiknuri: Kërkesat e PD, antikushtetuese Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për Qarkun e Vlorës, njëkohësisht Ministër i Energjisë dhe Industrisë Damian Gjik
Shoqërohen në polici deputetët Salihu dhe Haskuka Deputeti i Vetëvendosjes, Salih Salihu, u arrestua brenda objektit të Kuvendit të Kosovës. “Qeverisë antikushtetuese
Kuvendi rrethohet nga Policia, protestues të shumtë në shesh (FOTO LAJM) Në Prishtinë tashmë kanë arritur policë nga të gjithë rajonet e Kosovës, ku numri më i madh i tyre ka rrethuar Qeverinë
Opozita: Protesta e 9 janarit do të jetë masive Liderët e tri partive opozitare, Visar Ymeri i Vetëvendosjes, Ramush Haradinaj i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe F
Tri marrëveshje antikushtetuese Nga Jakup Krasniqi - Sikur institucionet e Kosovës të funksiononin në përputhje me Kushtetutën e Kosovës, opozita nuk do
SHBA, gjykata: Përgjimet telefonike antikushtetuese Një gjykatë federale në SHBA doli në përfundimin, se mbledhja dikur sekrete e të dhënave telefonike vendase nga ana e qe
Riza Smaka: Marrëveshja antikushtetuese Marrëveshja e arritur mes Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, e cila ka si synim rregullimin e marrëdhënieve mes dy vendeve
Rama: Prekja e KQZ-së, antikushtetuese Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama reagoi ndaj kërkesës së Partisë Demokratike për largimin e anëtarit të LSI-së në KQZ.
Ndarja e mandateve, debate të ashpra në KQZ Mbledhja e radhës e Komisionit Qëndor të Zgjedhjeve është shoqëruar me debate mes kryetares së KQZ Lefteri Lleshi dhe në
Spahiu: Komisioni hetimor, antikushtetues Nënkryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë Kreshnik Spahiu gjatë një interviste për televizionin News24 është shpre
Shtyrja e zgjedhjeve presidenciale, antikushtetuese Aleanca Kosova e Re duket se është acaruar nga partneri më i madh i koalicionit qeverisës, Partia Demokratike e Kosovës,
Dule kundër Spahiut: Deklaratat antikushtetuese I menjehershem ka qene reagimi i kreut të Partisë Bashkimi për të Drejtat e njeriut Vangjel Dule mbi regjistrimin e popu
Vazhdojne punimet antikushtetuese per "Shkupi 2014" Objektet e parashikuara sipas planit urbanistik ‘Unaza e Vogël’ të Komunës Qendër, pjes&
Toci: Ndryshimet e qeverise ne ligjin e tokave, antikushtetuese Ligji i ri i miratuar nga Kuvendi para tre ditësh për tokat bujqësore, është një ligj i ci