E FUNDIT/ Me koronavirus nga 27 nëntori, Etrit Berisha shtrohet në spital
999 rezultate për

antikushtetues

Komiteti i Helsinkit "shuplakë" Ramës: Kodin Zgjedhor është antikushtetues! Komiteti Shqiptar i Helsinkit (KSHSH)e cilëson si antikushtetues ndryshimin e Kodit Zgjedhor nga ana e Partisë Socialist
Braçe për zgjerimin e Greqisë 12 milje në Jon: Qetësohuni, nuk na ka pushtuar kush! "Nuk na ka pushtuar kush e as po na rrëmben kush tokë, det!" Pas deklaratave të kryeministrit Kyriakos Mitsotakis se
Ka kthyer më shumë ligje se çdo President, Meta tregon arsyen Presidenti Ilir Meta ka dalë në një deklaratë për mediat ku ka thënë se si kreu i shtetit, do të kthejë çdo ligj që ësht
Haradinaj: AAK-ja pranon çfarëdo vendimi të Kushtetueses, rrezik nëse dekreti i Thaçit shpallet antikushtetues (VIDEO) Ramush Haradinaj, kryetar i AAK-së, ka thënë se partia e tij do të pranojë çfarëdo vendimi që do të marrë Gjykata Kushte
Donal Tusk bojkoton zgjedhjet në Poloni: Janë antikushtetuese Kreu i PPE-së dhe ish-Presidenti i Këshillit të BE-së, Donald Tusk i konsideron zgjedhjet presidenciale në Poloni të pla
Zgjatja e gjendjes së fatkeqësisë natyrore, ish deputeti i PD: Vendim antikushtetues! "Zgjatja e afatit të gjendjes së fatkeqësisë natyrore nuk mund të shtyhet me dy muaj sepse është shjelje e Kushtetutës."
AAK mbështet idenë për një Qeveri të LDK-së, VV e quan hapin antikushtetues (VIDEO) Ora 16 e së martës do të përcaktojë nëse LDK-ja dëshiron të bëjë koalicion me AAK-në dhe Nismën Socialdemokrate. Për
Venecia: Meta nuk shkarkohet, ligji për ndryshimin e betimit te Presidenti është antikushtetues Në fundjavë pritet të mbërrijë opinioni paraprak i Komisionit të Venecias për emërimet në Gjykatën Kushtetuese. Por p
LIVE/ A do t'a shpërndajë parlamentin sonte? Meta flet ashpër: Antikushtetues! "Janë 122 deputetë nga 140 që duhet të ketë Kuvendi. Ata vrapuan që të zinin vendet e deputetëve edhe pse proceduara kër
Meta pret në zyrë raporteren e PE: Po rikthehet diktatura me mjete ligjore! Presidenti Ilir Meta sot ka pritur në zyrën e tij raporteren e Parlamentit Europian, Isabel Santos të cilës i ka shprehu
E quajti Ramën "sorrë", Meta premton konferencë shtypi edhe në Bruksel Presidenti Meta ka dalë pasditen e sotme për të publikuar të tjera fakte për grushtin e shtetit për të cilin akuzon maxh
VV reagon për emërimet në AKI: Pazar i PAN-it të vjetër, do ta adresojmë këtë vendim antikushtetues Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj emërimit të Kreshnik Gashit si shef i AKI-së, si dhe Burim Ramadani në poziten e In
Basha takim me strukturat e Partisë Demokratike: 30 qershori nul dhe antikushtetues Në një takim me strukturat e Partisë Demokratike kryetari i opozitës Lulzim Basha, deklaroi se zgjedhjet e 30 qershorit
Befason Meta, shkon në këmbë në Kushtetuese, dorëzon ligjin për Teatrin Presidenti i Republikës Meta ka mbërritur në Gjykatën Kushtetuese për të depozituar kërkesën për shpalljen antikushtetue
Shembja e Teatrit, Meta kërkon shpalljen antikushtetues të ligjit Ditën e sotme, në ambjentet e Teatrit Kombëtar ka plasur përleshje mes artistëve, qytetarëve dhe në anën tjetër policisë
"Rama e SHISH puç antikushtetues ndaj qytetarëve" Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka hedhur akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama dhe Shërbimit Infor
Basha: Ligji i miratuar në Kuvend antikushtetues Kreu i PD, paralajmëroi protesta në mbështetje të artistëve për të penguar shembjen e godinës së vjetër të Teatrit. K
Tensioni në Kuvend, PD-LSI reagojnë ashpër kundër qeverisë Rama Pas seancës së sotme Parlamentare, opozita ka reaguar ashpër me një letër ku e quajnë atë që ndodhi sot një rekord antik
Mickoski nxjerr fytyrën e vërtetë anti-shqiptare Edhe pse shqiptarët përbëjnë më shumë se 25 për qind të popullsisë së Maqedonisë, kreu i partisë opozitare VMRO-DPMNE th
Bylykbashi-Ramës: Gardistët e kuq të KLP/KLGJ janë antikushtetues Kuvendi dje votoi anëtarët e rinj të KLP e KLGj, pa konsensus politik dhe pa votim në Parlament. Djegia e raundit të tre