999 rezultate për

antibakterial

Prezantohet telefoni i parë antibakterial Kompania e teknologjisë së leximit Bullitt ka prezantuar telefonin e parë antibakterial në botë – CAT S42. Modeli baz
Dezinfektanti i duarve mund të shkaktojë djegie të mëdha Në këto kohë, përdorimi i antibakterialit është bërë jo vetëm i domosdoshëm, por nuk e mendojmë dot të mos e përdorim di
Samsung sjell "veshje antibakteriale" që i mban viruset larg telefonit tuaj Një veshje e veçantë për telefonat inteligjentë Samsung thuhet se i mban viruset larg telefonit tuaj. Sidomos në kohë
Kush i vret më mirë bakteret, sapuni apo antibakteriali? Flasin ekspertët Pyetja që kemi shtruar më shpesh gjatë 3 muajve të fundit është nëse antibakteriali i vret mikrobet njësoj si sapuni?!
A ndikojnë sapunët antibakterialë në dobësimin e imunitetit Një mjeke paralajmëron se përbërësit në disa sapunë antibakterialë mund të dobësojnë sistemin tuaj imunitar. Një mjek
Mjeku bën thirrjen e rëndësishme: Nuk janë karamele, mos përdorni antibiotikë! "Antibiotikët/Antibakterialët nuk janë karamele që po përdoren në shumicë..." Mjeku Tritan Kalo, me anë të një postim
Antibakterialët natyral që të kujdeseni për veten në këto ditë të vështira Në këto momente të vështira që po kalojmë është e rëndësishme që të kujdesemi për veten dhe në mënyra të tjera përpara s
3 mënyra efektive si të lehtësoni dhimbjen e dhëmbëve pa qenë nevoja të shkoni tek dentisti Dhimbja e dhëmbit është padyshim një nga dhimbjet më të padurueshme që thuajse të gjithë e njihni. Në shumicën e rasteve
Mënyra e saktë për të larë duart Disa hulumtues nga Universiteti Rutgers, përmes disa eksperimenteve me vetëm 21 pjesëmarrës, kanë zbuluar se përdorimi i
Ky shurup kundër gripit është 10 herë më i mirë se penicilinat Nëse jeni me grip apo ftohje dhe keni probleme me frymarrjen, kollë, dhimbje fyti apo infeksione në rrugët e frymarrjes,
Përfitimet shëndetësore të kanellës Pavarësisht nga shija e ëmbël, kanella ndihmon në rregullimin e nivelit të sheqerit në gjak. Sipas një studimi të publik
Kujdes! Sapunët antibakterialë, më shumë dëm se sa dobi Studime të shumta kanë vërtetuar se sapunët antibakterialë nuk janë më shumë efikas për të luftuar bakteret se sa sapunë
FDA ndalon shitjen e disa sapunëve antibakterialë (VIDEO) Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave ka ndaluar përdorimin e disa ingredientëve të caktuar tek sapunët antibakt
Uji i nxehtë me limon për një tretje të mirë Uji i nxehtë me një copë limoni dhe xhenxhefil të grimcuar është zgjidhje e shkëlqyeshme për stimulimin e tretjes. Xhenx
Magjia e kosit për lëkurën dhe flokun Kosi është një ndër produktet bazë që përdoret në maska të ndryshme në fytyrë. Jo të gjithë e dinë se çfarë rezultati na
Katër receta për dhimbjen e fytit (FOTO LAJM) Shpesh ne marrim mjekime për të qetësuar fytin tonë, por ekzistojnë edhe nga ato receta bio, ku gjyshet tona i përdornin
Bima e akacies ka efekte antibakteriale dhe antioksidante Një ekstrakt i nxjerrë nga gjethet e një lloji të veçantë akacieje ka treguar aktivitet të fortë antimikrobal dhe antiok