999 rezultate për

anti-qeveritare

Protesta masive anti-qeveritare në Rumani Rreth 20 mijë protestues kanë marshuar para ndërtesës së parlamentit në Bukuresht. Ata protestojnë kundër ndryshimev
Përkeqësohet situata në Venezuelë, 3 të vrarë në protestat anti-qeveritare Të paktën tre persona kanë humbur jetën në Venezuelë, në protestat që po zhvillohen kundër qeverisë së presidentit Nicol
Protesta të dhunshme anti-qeveritare në Rumani (FOTO LAJM) Qindra mijëra qytetarë rumunë kanë bllokuar rrugët e Rumanisë në shenjë proteste kundër një vendimi qeveritar që dekrimi
Ja çfarë thotë Kurti për simbolikën e grushtit (FOTO) Gjatë protestës së 28 nëntorit, deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ndërkohë që fliste para protestuesve, u vu
Turqia nis tre ditët e zisë, në Stamboll protesta anti-qeveritare Turqia ka nisur tre ditët e zisë për së paku 95 njerëzit e vrarë nga sulmet e së shtunës në Ankara. Autoritetet kanë thë
Itali, protestë kundër kryeministrit Mijëra qytetarë u mbledhur në Romë për një demonstratë anti-qeveritare të organizuar nga partia e djathtë Liga e Veriut.
Turqi, rikthehen protestat anti-qeveritare Policia turke ka përdorur gaz lotsjellës kundër mijëra protestuesve anti-qeveritarë në Stamboll, ndërsa kryeministri Rec
Turqi përsëri protesta të dhunshme Ditën e martë ka nisur dhuna mes protestuesve dhe policisë, vetëm pak orë pasi 22 vjeçari Ahmet Atakan është varrosur. N
Protestat anti-qeveritare, vijojne perleshjet në Ankara Përleshje të reja midis policisë dhe protestuesve anti-qeveritare janë regjistruar natën e se premtes në Ankara. Policia
Protestat anti-qeveritare "bashkojnë" tifozët turq Tifozët turq të futbollit harruan për një moment rivalitetin e ashpër mes tyre për t’u bashkuar në protestat masive kund
Protesta në Mal të Zi Në Podgoricë të Malit të Zi qindra vetë kanë protestuar me kërkesat për më shumë vende pune dhe për t'i dhënë fund korru