999 rezultate për

anti-isis

Kosova jep 100 mijë euro për rikthimin e familjeve irakiane e siriane Qeveria e Kosovës ka vendosur sot të ndajë 100 mijë dollarë donacion për kthimin e familjeve në shtëpitë e tyre të rrënu
Avionët aleat vrasin luftëtarët anti-ISIS në Siri Avionët e koalicionit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës për sulmet mbi ISIS në Siri kanë goditur aksident
Vritet kreu i ISIS në Libi Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë konfirmuar vdekjen e liderit të ISIS në Libi, Abu Nabil. Nabil mbeti i vrarë si
Kërkohet koalicion i madh kundër ISIS Presidenti francez Fransois Hollande ka kërkuar në Moskë që Rusia të përfshihet në një koalicion me shtetet e rradhitura
Amerika shkatërron 8 baza ushtarake mbi ISIS Shtetet e Bashkuara të Amerikës, së bashku me aleatët e saj në kampin anti-ISIS ka kryer 14 sulme mbi caket e militantëv
Koalicioni anti-ISIS vret një grua? (FOTO LAJM) Militantët e ISIS kanë thënë se koalicioni anti-ISIS ka vrarë një grua, e cila mbahej peng nga organizata terroriste.
Protesta anti-ISIS në Afganistan Me dhjetëra protestues afganë kanë dalë në rrugët e Kabulit për të protestuar kundër influencës në rritje të ISIS-it.
Ja çfarë mund të bëjë ISIS në vitin 2015 (FOTO LAJM) Megjithëse koalicioni anti-ISIS tashmë ka 60 vende, grupi terrorist ka mundur të pushtojë disa qytete dhe territore në I
Përplasje mes Greqisë dhe SHBA-së për shkak të Maqedonisë Një incident diplomatik është shënuar mes Greqisë dhe SHBA-së, për shkak se Amerika ka vendosur ta njohë Maqedoninë me e
Kosova në koalicionin anti-ISIS Kosova është rradhitur pa ndonjë fusnovë në koalicionin anti-ISIS, pas takimit të mbajtur në Bruksel, që u udhëhoq nga s