999 rezultate për

anti

Përfaqësuesi i OSBE-së letër kryeministrit Rama: Rishiko paktën antishpifje Për paketën anti-shpifje OSBE i ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama. Mësohet se OSBE-ODIHR i ka dërguar një letë
The Guardian: Shqipëria e çuditshme, antike dhe e mrekullueshme I çuditshëm, antik dhe i mrekullueshëm. Ka shumë për të zbuluar ndërmjet kryqëzimeve kulturore të një vendi që ju siguro
Dua dhe Anwar nuk mund të jenë më të dashuruar se kaq, "mat" pas darkës romantike (FOTO LAJM) Prej disa javësh, kryefjala e mediave është bërë romanca e re e këngëtares me origjinë shqiptare, Dua Lipës, me vëllain
Automjeti pranë një karburanti në Lezhë përfshihet nga flakët Një makinë ka marrë flakë pasditen e sotme në afërsi të një karburanti në qytetin e Lezhës. Flakët kanë përhapur panik t
Skuadra e Trabzonspor bën prezantimin e uniformave më interesante në histori (VIDEO) Në fillim të muajit korrik, Donis Avdijaj u prezantua te skuadra turke, Trabzonspor. Ylli i Kosovës kaloi në Turqi si
Operacion antidrogë italo-shqiptar, 17 të arrestuar Departamenti Territorial i Karabinierëve të Olbia në koordinim me Drejtorinë e Përgjithshme të Antimafies të Cagliarit d
Në fillim fshiheshin, tani nuk ka gjë që ndalon Dua Lipën dhe Anwar, gjeste romantike në publik (VIDEO) Këngëtarja shqiptare Dua Lipa është në majat e suksesit në skenën muzikore ndërkombëtare, por as jeta e saj private nuk
Balla shpreh keqardhje për vendimin e gjykatës së Durrësit: Lajthitje anti-ligjore Deputeti Taulant Balla ka reaguar sot nëpërmjet një statusi në Facebook lidhur me vendimin e dhënë nga Gjyka e Durrësit
Anthony Myint fiton çmimin më të mirë të kuzhinës 2019 Kuzhinieri dhe dietologu Anthony Myint është emëruar fituesi i një çmimi të madh me vlerë 100,000 euro për punën e tij n
Prezantimi mahnitës i Etrit Berishës te SPAL-i, e nis me këngë shqipe Etrit Berisha është bërë me skuadër të re gjatë këtij afati kalimtar veror. Portieri nga Kosova ka kompletuar transfe
Operacion anti-terror në Itali, sekuestrohen armë dhe rraketa, arrestohet një shqiptar Në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme, Digos, Divizioni Investigativ i Operacioneve Speciale, ka nisur një opera
Shpërthim i fuqishëm pranë karburantit në ish-Bllok, 4 të plagosur (FOTO & VIDEO) Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në zonën e ish-bllokut në një dyqan eventesh.. Nga informacionet paraprake, shpë
Fshihen parullat anti-shqiptare nga Kalaja e Himarës (FOTO LAJM) Kalaja e Himarës vetëm para pak ditësh ra pre e parrullave antishqiptare. Këto mbishkrime "Himara, tokë greke", "Kaci
Si do të dukeshin të famshmit e antikitetit sot (FOTO LAJM) Kush nuk do të ishte kureshtar të shihte fytyrën e vërtetë të Jezusit, Tutankhamun apo të personazheve të tjerë të antik
22 enë qaramike antike gjenden në brigjet shqiptare Një projekt i përbashkët arkeologjik shqiptaro-amerikan ka gjetur amfora që janë të paktën 2,500 vjeçare në detin Jon pr
I refuzojnë azilin në Gjermani, hakmerret çuditshëm emigranti (VIDEO) Një i ri nga Nigeria të cilit iu mohua azili në Gjermani, u hakmorr duke thyer xhamat e 12 automjeteve të parkuara, me n
"De Telegraaf": De Ligt i Juves për 70 milionë euro, gati prezantimi De Ligt është përfundimisht futbollist i Juventusit. Sipas të përditshmes më të madhe holandeze “De Telegraaf”, Juventus
Media holandeze e bëjnë fakt të kryer, nesër dita e prezantimit të De Ligt Heshtja e ditëve të fundit nuk fsheh prapa asnjë surprizë të pakëndshme. Përkundrazi, marrëveshja Juventus-De Ligt garan
Paketa anti-shpifje, flet gazetari: Rama synon t’u mbyllë gojën kritikëve, ka mentalitet nazist Neritan Sejamini, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ku u diskutua paketa anti-shpifje e propozuar nga qeveria, ka
Taksa anti-kushtetuese që qeveria po vendos mbi naftën Nga Klodian Tomorri Asgjësimi i Gjykatës Kushtetuese ka krijuar një situatë ku qeveria mund të dhunojë qytetar