999 rezultate për

ankthi

Si ta kuptoni që fëmijët tuaj po përjetojnë ankth ose depresion? Shumë fëmijë kanë frikë dhe shqetësime, si dhe mund të ndihen të trishtuar dhe të pashpresë herë pas here. Këto ndjesi m
Çfarë është "sindroma e rikthimit" që përjetoni pas pushimeve që mbarojnë? Ekziston një armik i fshehtë që i pret pushuesit me t’u kthyer në qytet: ankthi. Sipas një studimi Italian, është një
Çfarë është "sindroma e rikthimit" që përjetoni pas pushimeve që mbarojnë? Ekziston një armik i fshehtë që i pret pushuesit me t’u kthyer në qytet: ankthi. Sipas një studimi Italian, është nj
Vuani nga ankthi? Ja si të çliroheni prej tij Ankthi është pjesë e jetës tonë dhe funksioni i tij mund të krahasohet me atë të tensionit të gjakut - ne na duhet një n
Keni probleme me menaxhimin e ankthit? 10 rregulla shumë të thjeshta për ditë të qeta A keni probleme me menaxhimin e ankthit? Disa njerëz kanë vite që bashkëjetojnë me ankthin dhe janë duke kërkuar vazh
Nga muskujt tek lëkura! Shenjat që tregojnë se vuani nga ankthi Të gjithë, në përditshmëri vijmë në kontakt me situata që na shkaktojnë ankth. Shumë apo pak ai ndikon negativisht në di
Si të përballemi me ankthin në punë? Kombinuar ky fenomen me udhëtimet e gjata të punës dhe orët më të gjata në punë bën që ne të kalojmë pjesën më të madhe
Trashëgimtarja e familjes Hoxha flet pa doreza: Periudha më e keqe e jetës sime Blogerja e njohur Lori Hoxha është kthyer pas në kohë dhe ka kujtuar një ndër periudhat më të këqija të jetës së saj.
Vini re! Nga ndryshojnë ankthi, frika dhe stresi? Në ditët e sotme, në kohët moderne, koncepte të tilla si "ankth", "kam ankth", një ndjenjë ankthi më vjen", janë të zako
SHBA nën ankthin e protestave, vritet mes turmës një 19 vjeçar Protestat pas vdekjes së një personi gjatë arrestimit, ka sjellë viktimën e parë në SHBA. Një 19 vjeçar është vrarë g
E rëndë, 22-vjeçari vret veten për shkak të izolimit nga koronavirusi Një djalë vetëm 22-vjeç i ka dhënë fund jetës pasi nuk po përballonte më izolimin. Ben Broën, nga Gloucester, vrau v
Sjelljet e njerëzve që vuajnë nga ankthi Nëse prireni të shqetësoheni, ka shumë mundësi ta keni konsideruar tashmë nëse vuani apo jo nga ankthi. Por predispozita
Simptoma të zakonshme të ankthit që ngatërrohen me sëmundje të tjera Keni përjetuar ndonjëherë sulme ankthi? Atëherë e dini që shumë nga simptomat e tij mund të jenë shumë shqetësuese, veça
Si të hipnotizoni veten dhe të pakësoni ankthin Kurset online të Maliminder Gill, e cila është specializuar në hipnoterapi, janë më popullore se kurrë. Njerëzit ndjekin
Ndiheni keq nga situata? Kjo këngë është vërtetuar që ul ankthin me 65% (VIDEO) Kur dita (koha) bëhet shumë e ngarkuar, ju do donit të kishit një mundësi për të larguar stresin dhe ankthin. Një prej t
U deshën 4 vite që Rihanna te zbulonte pse u tërhoq nga Grammy në minutën e fundit (FOTO LAJM) Në vitin 2016, pasi nxorri albumin e saj Anti, ishte vendosur që Rihanna do të performonte në skenën e madhe të çmimeve
Këshilla shumë të rëndësishme: Si të mbani larg ankthin dhe sulmet e panikut gjatë karantinimit Pjesa më e madhe e botës tashmë është në karantinë, dhe të jetosh për një kohë të pacaktuar në karantinë, nuk është një
Ndiheni keq nga situata? Kjo këngë është vërtetuar që ul ankthin me 65% (VIDEO) Kur dita (koha) bëhet shumë e ngarkuar, ju do donit të kishit një mundësi për të larguar stresin dhe ankthin. Një prej t
Largojuni fëmijëve ankthin, disa lojra që mund të luani në shtëpi këto ditë të vështira Të gjithë po kalojmë një situatë të vështirë për shkak të Koronavirusit. Vetëizolimi në shtëpi është zgjidhja më e mirë
Metoda të thjeshta për ta përballuar ankthin nga koronavirusi Ngjarjet e fundit në lidhje me pandeminë e përhapjes së koronavirusit, kanë krijuar një lloj ankthi tek njerëzit. Për