999 rezultate për

ankth

Studim/ Ankthi, shenjë e inteligjencës së lartë Gjatë një studimi të kryer në Universitetin Lakehead në Ontario të Kanadasë, psikologu Alexander Penney dhe kolegët e ti
Merr fund ankthi i 33 turistëve që u bllokuan në Alpe Më shumë se 30 turistë kanë kaluar natën në malin Mont Blanc, pasi janë bllokuar në teleferik. Menjëherë pas dhënies
Kosova në ankth, pret përgjigjen nga FIFA për 6 lojtarë Kosova po e përjeton me ankth prag ndeshjen ndaj Finlandës e cila do të jetë e para zyrtare në historinë e saj. Mediat k
Panik e ankth në ajër, ja çfarë ndodhi sot me avionin e linjës Tiranë-Milano 90 pasagjerë të avionit të “Blu Panorama” kanë përjetuar panik dhe ankth. Mësohet se avioni është nisur sot rreth orës 1
Zidane në ankth: Nuk e di datën e saktë për kthimin e Ronaldos Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, nuk ka treguar datën kur Ronaldo do të kthehet në fushë. Megjithatë, ai sh
Rita Ora vuan nga ankthi Në një intervistë të dhënë së fundmi, këngëtarja Rita Ora ka pranuar se ajo vuan nga ankthi dhe se e gjithë kjo është pë
10 gjëra që duhet t’i dini për ankthin Keni frikw se vuani nga ankthi por nuk jeni të sigurt? Duhet t’i lexoni këto fakte mbi ankthin. Numrat Llogari
Ankth në Shkup, katastrofa e djeshme mund të përsëritet Shkupi po përjeton një situatë kaosi, një ditë pas katastrofës natyrale që goditi rajonin. Dje u regjistruan reshje
Britania në ankth / Numërohen 263 nga 382 qendra, 51,57% thonë BREXIT UPDATE - Britania e Madhe është shumë pranë daljes nga BE-ja. Megjithëse deri në këto momente nuk kanë përfunduar akoma
Cikalleshi: Ja si i shohim me ankth sfidat për kualfikimin Festa për fitoren me Rumaninë, ia ka lënë vendin ankthit dhe tensionit të pritjes. Kombinimet e mundshme për kualifikimi
Djemtë e Kombëtares po ndjekin me ankth ndeshjen e Gjermanisë (VIDEO) Djemtë e Kombëtares po e ndjekin me ankth sfidën e Gjermanisë ndaj Irlandës së Veriut. Kuqezinjtë tanë janë mbledhur
Ja si e përjeton golin e Italisë kryeministri Rama (VIDEO) Kryeministri i vendit, Edi Rama mbrëmjen e djeshme mes miqsh ka ndjekur ndeshjen Itali-Belgjikë, ku Italia fitoi me rezu
Momente ankthi për sulmuesin e Olimpiakosit, rrëmbehet dhe shpëtohet nga policia Sulmuesi i përfaqësueses së Meksikës, Alan Pulido ka përjetuar momente tmerri në orët e vona të së shtunës në qytetin e
Argjentina në "ankth", ja si është dëmtuar Messi (VIDEO) Argjentina luajti mbrëmë një miqësore kundër Hondurasit. Një gol fantastik i Gonzalo Higuain i dha fitoren 1­0 kombëtare
Pse duhet të hani çamçakëz Çamçakazi ka një rol të rëndësishëm në shendetin tonë. Studimet kanë treguar se një numër i madh të mirash vjen nga përt
Uruguai në ankth, Suarez rrezikon Kupën e Amerikës Lajme aspak të mira për Uruguain në prag të Kupës së Amerikës. Luis Suarez pësoi mbrëmë një dëmtim muskular gjatë ndeshj
Juventus në ankth, Khedira rrezikon pezullim Sami Khedira rrezikon pezullimin pas fjalëve të ashpra ndaj Aarbitrit Rochi. Mesfushori gjerman, i cili u ndëshkua me ka
Interi në ankth për Icardin Fitorja ndaj Bolognës ka pasur dhe kostot e saj. Icardi u detyrua të braktiste fushën e lojës, duke u zëvendësuar, për s
Ramsey shënon super gol, artistët në ankth (VIDEO) Aaron Ramsey ka kaluar në avantazh Arsenalin ndaj Tottenhamit. Mesfushori e kthehu në gol një asist nga Berllein, dhe me
Rooney 2 muaj jashtë fushave, ankth te Anglia dhe United Ankth te Përfaqësuesja e Anglisë dhe Manchester United pas dëmtimit të Wayne Rooney-it. Trajneri holandez i "Djajve t