999 rezultate për

ankth

10 këshilla për të luftuar ankthin Ankthi është një ndjenjë e përgjithshme, e vakët frike shpesh ndaj një rreziku të papërcaktuar ose të panjohur, jo real,
Gruaja rrëfen orët e ankthit gjatë grabitjes: Na vendosën tre pistoleta tek koka Mesnatës e së premtes, familja e një emigranti në Angli ra pre e një grabitjeje me armë. Sipas rrëfimit të çiftit të gra
Fuere: Ka ardhur koha të marrë fund ankthi në Maqedoni Ish-ambasadori i Bashkimit Evropian në Shkup, Ervan Fuere, u është drejtuar qytetarëve të Maqedonisë me një porosi të sh
Kërpudhat "magjike" luftojnë ankthin e depresionin Drogat halucinagjene që paraqiten te kërpudhat magjike, mund të kenë efekt të shpejtë në trajtimin e ankthit dhe depresi
Ankth te Barcelona, Messi nuk stërvitet dhe rrezikon "El Clasicon" Tifozët e Barcelonë dhe drejtuesit janë në alarm për shkak se sot paradite në seancën stërvitore nuk ka marrë pjesë Lion
Kombëtarja në ankth, një mesfushor dëmtohet në stërvitje Kombëtarja jonë ka vijuar përgatitjet për sfidën e nesërme ndaj Izraelit. Sot janë shtuar "dhembet e kokës" për strategu
Bregu ironizon PD-në: Negociatat nuk prodhojnë vota, çlirohuni nga ankthi Sot deputetja demokrate Majlinda Bregu, foli për negociatat e anëtaresimit të Shqipërisë në BE. Ajo tha se qeveria e
"Amerikanët votojnë, bota pret në ankth" Ora e zgjedhjes mes Hillari Klintonit dhe Donald Trumpit ka rënë dhe bota po pret me shqetësim se kush do të jetë në kry
A është kjo merimanga më e madhe që është parë ndonjëherë? (FOTO LAJM) Ata që kanë fobi nga merimangat nuk duhet t’i shohin fotografitë e kësaj merimange gjigande. Fotografitë e çuditshme
Kjo risi e “Samsung Galaxy S8” do të bëjë që përdoruesit të harrojnë “mankthin” e Note 7-ës Samsung duket se do të jetë kompania e parë që do të sjellë risinë që në pjesën e përparme shërben tërësisht si ekran.
11 shenjat që tregojnë se ju mund të jeni një gjeni Mendoni se jeni shumë të zgjuar dhe të aftë për tu konsideruar si një gjeni? Ne më poshtë ju njohim me disa shenja të
"Simptomat" që tregojnë që jeni më inteligjentë se sa mendonit Ndoshta jeni një gjeni sekret. Ndoshta jo, por ekzistojnë disa shenja që janë të lidhura shkencërisht me nivele më të l
Konsumoni këtë mineral për të shpëtuar nga dhimbjet e kokës, kapsllëku dhe ankthi Gati 68% e njerëzve nuk marrin mjaftueshëm magnez, një mineral që luan një rol të rëndësishëm tek mbi 300 reaksione enzi
Studim/ Për të mposhtur ankthin duhet ta pranosh atë Ankthi mund të shfaqet në forma të ndryshme. Ekzistojnë shumë mënyra për ta mposhtur atë, por më e rëndësishmja ësh
Abrashi në ankth nga dëmtimi, rrezikon edhe kombëtaren Mesfushori shqiptar Amir Abrashi po kalon një situatë të vështirë në ditët e fundit. Lojtari qe aktivizohet tek Frajburg
Shëroni ankthin dhe stresin me këto mënyra natyrale Ankthi dhe stresi po bëhen probleme shumë të rëndësishme për shëndetin e njeriut, sidomos këto dekadat e fundit. Si
Enrique: Messi është ankthi i të gjithëve Trajneri i Barcelonës, Luis Enrique, ka thënë se Lionel Messi e ka dëshmuar disa herë se është i pandalshëm kur gjendet
Përfundon ankthi, dorëzohet pengmarrësi në Bruksel Personi i armatosur që mori peng 15 persona në një supermarket në lagjen periferike Forest të Brukselit është vetëdorëz
Gjimshiti në ankth për ndeshjen, e dashura e tij serbe "harbohet" në klab (VIDEO) Ndërsa mbrojtësi i Kombëtares Berat Gjimshiti, është në ankth për ndeshjet që do të zhvillojë, e dashura e tij serbe duk
Shkencëtarët/ Të luftoni fobinë është e mundur Sipas një studimi të publikuar nga Journal of Psychiatry, fobitë e ndryshme mund të luftohen dhe të shërohen. Sipas a