999 rezultate për

ankth

Pagjumësia mund të çojë në çrregullime ankthi Fjetja jo e mirë gjatë disa netëve mund të sjellë çrregullime të ndryshme si ankth ose depresion. Pagjumësia kronike
Barometri Ballkanik 2017: Papunësia shqetësimi kryesor, rritet ankthi për korrupsionin Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal (KBR) prezantoi sot në Bruksel, Barometrin e Ballkanit 2017.(BB), një studim vjetor i o
Gjendje ankthi; Personaliteti, varfëria dhe blerjet Ekstrovertët e varfër shpenzojnë proporcionalisht më shumë në blerjen e statusit Edhe në ato raste kur njerëzit kanë
Isco: Ndjejmë ankth në Bernabeu Isco ka zbuluar se Real Madridi shpesh ndihet nën ankth në Bernabeu kur nuk shënon herët para tifozëve. Real Madridi
Si të shmangim stresin dhe ankthin para provimeve 1.Stërvitjet e përshtatshme për të lehtësuar tensionin para provimeve Disa nxënës përballen me tension shumë të madh
Këto produkte ushqimore reduktojnë nivelin e ankthit Çrregullimet e ankthit mund të eliminohen me ndihmën e ushqimit në vend të ilaçeve të cilat kanë dhe efekte anësore.
Dalin foto të reja/ Ankth dhe ftohje në fytyrat e Vuçiç-Thaçi (FOTO LAJM) Me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, sot është zhvilluar takimi i Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi me presidentin
Trondisin mjekët, një sëmundje e re po përhapet te të rinjtë, shkak për këtë janë celularët Shkencëtarët nga Hong Kongu i kanë habitur të gjithë me zbulimin e fundit. Ata thonë se kanë zbuluar një sëmundje të re.
Frikë për të fluturuar, ja 10 këshilla për të larguar ankthin në avion Frikë për të fluturuar. Është një problem i shumë njerëzve dhe në rastet më kritike të ndalon të udhëtosh me aeroplan. N
Kujdes! Celularët po përhapin një sëmundje të re te të rinjtë Shkencëtarët nga Hong Kongu i kanë habitur të gjithë me zbulimin e fundit. Ata thonë se kanë zbuluar një sëmundje të re.
Mjekët japin alarmin! Kjo sëmundje e re po shkatërron të rinjtë Jeni të fiksuar pas celularit? Mjekët deklarojnë se vuani nga “ankthi i ndarjes nga celulari” dhe kjo është sëmundja
Si të largojmë ankthin Përpos përzgjedhjes së gjësendeve të shëndetshme ushqimore, konsumimit të sasive të mjaftueshme të lëngjeve dhe evitimit
Ankthi mund të jetë shenjë e inteligjencës së lartë Fjala e urtë se “injoranca është lumturi” sugjeron të kundërtën, se dituria përfshin ankth. Kjo thënie është vërtetua
Ohri në ankth, ja si dolën qytetarët në rrugë të tmerruar nga tërmeti (VIDEO) Lëkundjet e tërmetit të fundit që goditi Ohrin kanë tmerruar anoret të cilët kanë dalë jashtë nga frika e përsëritjes.
Shmangni ankthin me 6 hapa Ankthi është një emocion normal njerëzor të cilin e përjetojmë të gjithë. Por kur paniku dhe simptomat e ankthit pë
Donnarumma mban në "ankth" Milanin për rinovimin Milani e ka bërë ofertën e tij, dhe tani është në pritje. Mediat italiane njoftojnë se klubi ka pasur një takim me porti
9 sjelljet e përditshme të njerëzve që vuajnë nga ankthi Nëse prireni të shqetësoheni, ka shumë mundësi ta keni konsideruar tashmë nëse vuani apo jo nga ankthi. Por predispozita
Neurologët zbulojnë këngën që redukton stresin dhe nxit lumturinë (VIDEO) Ankthi ose stresi, ajo ndjenjë e frikës, brengosjes dhe panikut, sigurisht nuk është diçka e re. Hipokrati kishte shk
Batanija që të heq ankthin dhe stresin Nuk flini dot gjumë, jeni të mërzitur dhe të stresuar, keni gjendje të vazhdueshme ankthi dhe askush nuk është aty për t
Njerëz të mbuluar me gjak, ankth, ja pamjet e tmerrshme nga sulmi në Manchester (FOTO LAJM) Njerëz të mbuluar nga gjaku, xhama të thyer, njerëz të tronditur, është kjo panorama e hidhur që la pas sulmi i mbrëmshë