999 rezultate për

anketues

Shtëpi, makina luksoze e jo vetëm: Pasuria e ministrave të kabinetit të ri qeveritar Shtëpi, troje, toka bujqësore, apartamente në Maqedoni dhe vende tjera, makina luksoze, por edhe mesatare, janë pjesë e
Harrohet premtimi për rastin “Lagjja e Trimave” Komisioni Anketues për rastin “Lagjja e Trimave” ende nuk ka mbajtur asnjë seancë apo mbledhje pune, ndërkaq avokati i t
Asnjëri nga deputetët nuk ka ngritur iniciativën për formimin e Komisionit Anketues për "Kumanovën" “Nëse do të kishte një shumicë të konsiderueshme që të formohej një Komision” do të mund të formohej Komisioni Anketues
Kjo është pasuria e kryeministrit dhe gjithë ministrave të qeverisë (VIDEO) Komisioni për Parandalimin e Korrupsionit ka publikuar listat anketuese të kryeministrit dhe ministrave të rinj të qever
Ja pasuria e disa funksionarëve shqiptarë në Maqedoni Priten fletat anketuese për gjendjen pronësore të ministrave të rinj – për disa prej tyre ka të dhëna për atë se sa janë
LSDM, padi penale kundër ministrave të VMRO-së që janë edhe deputetë LSDM do të parashtrojë padi penale kundër ministrave të VMRO-DPMNE-së, të cilët janë edhe deputetë. Partia e Zaevit k
Deputetët duhet të dorëzojnë lista anketuese në Antikorrupsion Mandati i deputetit mbart të drejta dhe obligime dhe një nga obligimet e 120 deputetëve të rinj, por edhe deputetëve të
Gruevski: Të ardhurat e vetme i kam nga rroga Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikola Gruesvski ka reaguar lidhur me deklaratat në konferencën për shtyp të deputetit të LSDM
Gruevski e mohon: Nuk e kam fshehur pasurinë Lista e pronës së liderit të VMRO-DPMNE-së dhe ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski, pas dorëheqjes së tij me 15
KSHZ nis kontrollin në terren të listës zgjedhore Komisioni Shtetëror Zgjedhor ka nisur sot procesin e kontrollit në terren të listës zgjedhore. Zëdhënësja e KSHZ-së,
Shilegov: Vetëm politikanët e kriminalizuar fshihen pas dyerve (VIDEO) "Seanca e Komisionit Anketues do të vazhdojë kur dëshmitarët të pranojnë të dëshmojnë publikisht". Keshtu ka thënë pë
Komisioni Anketues kthehet në arenë ofendimesh mes VMRO-së dhe LSDM-së (VIDEO) Komisioni Anketues për skandalin e përgjimeve u kthye edhe sot në arenë fyerjesh dhe ofendimesh mes deputetëve të VMRO-D
Shilegov: Zaev do të dëshmojë para Komisionit Anketues Kryetari i Komisionit Anketues për skandalin e përgjimeve, Petre Shilegov, ka bere sot me dije se, dëshmitarin e parë që
Gruevski dëshmon me dyer të mbyllura Pas një debati të ashpër mes antarëve të Komisioni Anketues në Parlamentin e Maqedonisë, për shqyrtimin e materialeve ng
Përplasje në Komisionin për përgjimet, VMRO kërkon dorëheqjen e Shilegov Vazhdojnë përplasjet mes VMRO-DPMNE-së dhe LSDM-së për Komisionin anketues të përgjimeve. Partia qeveritare ka kërkuar q
Koalicioni BDI-PMTH të mos e sabotojnë Kimisionin anketues për përgjimet! Dy partitë BDI dhe PMTH nuk kanë paropozuar dëshmitarë në Komisionet Anketuese për përgjimet edhe pse aty dëgjuam zërat
Shtyhet serish mbledhja e Komisionit anketues për “bombat” Kryetari i Komisionit anketues për skandalin e përgjimeve, Petre Shilegov sot sërish e shtyu vazhdimin e mbledhjes në të
Sot votohet Komisioni anketues për përgjimet Sot, në seancë plenare, deputetët do të votojnë për vendimin për formimin e Komisionit anketues për përgjim. Mbrëmë vend
Shtyhet seanca për zgjedhjen e anëtarëve të Komisionit anketues për përgjimet Komisioni parlamentar për emërime sot nuk ka zgjedhur anëtarët e Komisionit anketues për përgjime edhe pse ishte parashi
BDI 7.1, PDSH 4.2, RDK 1.1 për qind besueshmëri Në një sondazh të realizuar nga Instituti për hulumtime politike në Shkup në periudhën 19 deri 21 tetor ka rezultuar se