999 rezultate për

anketuarve

Sondazhi nga MCMC: Ali Ahmeti dyfish më shumë i zgjedhur se Ziadin Sela (FOTO LAJM) Pothuajse gjysma e qytetarëve (47%) mendojnë se shteti po lëviz në drejtim të gabuar, i cili është i ngjashëm me kontrol
Sondazhi për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut: BDI e para tek shqiptarët Pavarësisht situatës së vështirë që ka shkaktuar pandemia në vend, Maqedonia e Veriut pritet të shkojë në zgjedhje të ja
Puna nga shtëpia ju ka arhur në maj të hundës? Por studimet thonë se është më produktive Një studim i ri tregon se të punuarit nga shtëpia çon në rritjen e produktivitetit. Yougov në bashkëpunim me USA Today d
Qindra do mbeten pa punë, 70 % e kompanive paralajmërojnë shkurtim të punonjësve Një sondazh i Bashkimit të Prodhuesve Shqiptarë, i realizuar me 90 kompani, kryesisht biznese VIP e të mëdha, ka nxjerrë
Rrjeti e urren, Trump imazhi më negativ në botë Imazhi i Presidentit Donald Trump tek publiku në shumë vende të botës është negativ, ndryshe nga imazhi i vetë Shteteve
97 % e të rinjve nuk besojnë tek Veliaj, 57% tek asnjëri politikan Qendra për vlerësimin dhe promovimin e politikave të fëmijëve dhe të të rinjve, "Child and Youth Policy Hub Albania", ka
Një e treta e gazetarëve aktualisht punojnë pa kontrata pune Sipas një sondazhi të fundit të Institutit të Medias një e treta e gazetarëve dhe punonjësve të medias aktualisht nuk ka
Qytetarëve iu është nxirë jeta në Kosovë, 60% e tyre kërkojnë të largohen Pothuajse 60 për qind e të anketuarve raportuan se ka gjasa që të konsiderojnë largimin nga Kosova në tre vitet e ardhsh
Svilanoviç: Ballkan, 80% e të anketuarve thonë se ligji nuk zbatohet në mënyrë të barabartë! Duke folur në panelet e dedikuar për sigurinë dhe sundimin e ligjit të edicionit të 13-të të Forumit Strategjik të Bledi
Mashkull apo femër? Si e duan shefin shqiptarët Punonjësit shqiptarë kanë preferencat e tyre dhe nuk janë shumë indiferentë nëse kanë mbi krye një mashkull apo një femë
Më shumë se gjysma e grekëve kundër termit Maqedoni Mbi gjysma e popullsisë greke 59% i kanë thënë jo propozimit për emrin e ndërlikuar ku do të përfshihej termi "Maqedoni"
Raporti: Shqiptarët nuk përballojnë faturat e nuk ngrohin dot shtëpinë Barometri i Ballkanit, i publikuar ditën e djeshme nga Këshilli Bashkëpunimit Rajonal (RCC) ka anketuar publikun në 6 ve
Cili është lideri më i besueshëm në Maqedoni? Rezultate befasuese (FOTO) Telma dhe Qendra e Maqedonisë për bashkëpunim ndërkombëtar (QMBN) kanë publikuar një anketë në të cilën gjenden rezultat
Sondazhi i IRI, ja si i vlerësojnë liderët dhe partitë politike qytetarët në Maqedoni Sondazhi mbarëkombëtar i publikuar sot nga Qendra për hulumtime të sondazheve e Institutit Ndërkombëtar Republikan (IRI)
Bizneset gjermane të kënaqura me Shqipërinë: Do të intestojmë sërish! Shoqata gjermane e Tregtisë dhe Industrisë publikoi dje rezultatet e anketimit me kompanitë gjermane, ku 76% e të anketu
S'ndryshon mendimi i amerikanëve për Trump-in Shkalla e miratimit të punës që po bën presidenti Donald Trump ka mbetur në nivelin e rreth 40 për qind, që nga koha kur
STUDIMI/ Bie besueshmëria e shqiptarëve tek qeveria dhe parlamenti Një studim mbi perceptimin e pandëshkueshmërisë në vend nga Instituti për Kërkime dhe Alternativa Zhvillimi, IDRA, zbulo
57% e grekëve kundërshtojnë që vendi të mbajë emrin Maqedoni Qytetarët e Greqisë nuk pajtohen kurrsesi që vendi të mbajë emrin republika e Maqedonisë. Duke e analizuar diskursin
Anketa e ”Pavell Shatev”: VMRO-DPMNE 37.9%, LSDM 16.1% Instituti ”Pavell Shatev” ka publikuar të dhënat e fundit të anketës për votëbesimin e partive politike në Maqedoni.
Barometri në Kosovë / Serbia shteti më armiqësor, Shqipëria... (DOKUMENT) Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë ka publikuar barometrin vjetor të perceptimit të publikut për politikën e jashtm