E FUNDIT/ Rama e refuzoi, Basha mbërrin në kohë në Presidencë, nis takimi me Metën
999 rezultate për

ankesa

Messi reagon pas humbjes: S’kemi kohë për ankesa, vazhdojmë përpara me kokën lart Lionel Messi beson se Argjentina e ka në dorë fatin e vet, pas fillimit tepër zhgënjyes në Kupën e Amerikës, duke iu bër
AMF rrit komunikimin me publikun në funksion të mbrojtjes së konsumatorit Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare ka rritur në mënyrë të ndjeshme komunikimin me publikun duke u përqendruar në shqyrt
Pas dollisë me Putin, diktatori nis ankesat ndaj SHBA-ve Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un, i tha presidentit rus Vladimir Putin se paqja dhe siguria në gadishullin Kor
Kaq është pjesëmarrja e votuesëve deri në orën 15:00 Pjesmarrja e votuesve deri në orën 15:00 ka arrit në 28.89%, nga 77.51% të vendvotimeve të përpunuara. Kjo sipas kreut t
Deputeti i AAK-së: Kam marrë shumë ankesa për dallavere në FSK Ëndrra e tyre ka qenë të bëhen ushtar në Kosovë. Por për shumicën prej këtyre kandidatëve shpresa për t’i shërbyer vendi
Refuzohet ankesa, një serb do të vazhdojë gjykimin për rastin Almiri Gjykata e Kumanovës e ka refuzuar kërkesën e palës mbrojtëse në rastin “Almir Aliu” për ndërrimin e ndihmës gjykatësit t
Gazetarja lëshon alarmin: Një i burgosur përjetë do të lirohet Gazetarja e kronikës Anila Hoxha ka lëshuar alarmin përmes një shënimi të saj në Facebook. Sipas saj në kushtet ku gj
Keni bërë aksident dhe kompania nuk ju dëmshpërblen? Zgjidhja është me një "click" Nëse keni bërë një aksident dhe kompania që ju ka blerë riskun nuk ju dëmshbpërblen sipas kontratës, tashmë keni mundesi
Alarmojnë deputetet: Ka edhe ministra që abuzojnë me vajza Edhe dy deputete të Kuvendit të Kosovës, kanë qenë të zëshme sa i përket rasteve të fundit të keqtrajtimit ndaj vajzave
Federata e Spanjës reagon pas ankesave të Realit për arbitrin Montera Disfata e Real Madridit me rezultat 2-0 ndaj Real Sociedadit të dielën ka nxitur shumë diskutime, veçanërisht sa i përke
Apeli le në fuqi vendimin, vranë Aulonin por mësoni sa u dënuan Gjykata e Apelit e Kosovës ka refuzuar si të pa bazuara ankesat e Prokurorisë Themelore në Prishtinë, palës së dëmtuar d
Protestë dhe rivalitet, tifozët e Interit dhe Juventusit "përplasen" para ministrisë (FOTO LAJM) Mijëra studentë kanë dalë sot në protestë para Ministrisë së Arsimit ku kanë kërkuar uljen e tarifave në Universitete.
"Nga 1 Janari hiqet kontrolli në kufi me Shqipërinë" Mbrëmjen e djeshme Ramush Haradinaj ka qënë i ftuar në emisionin, “Xing me Ermalin” ku ka folur për jetën e tij duke ni
Gjuetarët bëjnë namin në Malin e Sharrit ndërsa policia pret ankesa (VIDEO) Parku Kombëtar i Sharrit po përballet me rrezikun e zhdukjes së kafshëve të egra të cilat janë bërë cak i gjahtarëve ile
Qindra ankesa të qytetarëve ndaj drejtësisë, nuk bëhet e ditur nëse dikush është dënuar Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Zyrës së Prokurorit Disiplinor, Arianit Salihu, ka bërë të ditur se në këtë zyrë vet
Vrasja e gruas nga Tropoja, ka dyshime të forta se prokuroria nuk hetoi ankesat për dhunë seksuale Një hulumtim ka nxjerrë në pah pretendime të reja për mënyrën se si prokuroria e shtetit kishte trajtuar ankesat e Valbo
500 ankesa ndaj mjekëve dhe sistemit shëndetsor në Kosovë Ankesat e pacientëve për mungesë të mjekëve në vendin e punës, nuk janë të rralla. Prej 500 të tilla sa janë adresuar në
Panik në ajër, avioni ulet me urgjencë pasi dukurisë së çuditshme tek 33 pasagjerë (FOTO LAJM) Një avion i kompanisë RyanAir që bënte linjën Dublin-Zadar Kroaci ka bërë ulje të detyruar në Franfurt gjatë natës së mb
Shqiptarët i besojnë më shumë AMF-së për problemet e tyre me sigurimet Qytetarët i janë drejtuar gjithnjë e më shumë Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare për zgjidhjen e problematikave të ty
Qytetarët nuk kanë besim te kutitë e ankesave të QKUK, shteti ka brengosur qytetarët Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK) ka inkurajuar të gjithë qytetarët për shfrytëzimin e të drejtës së tyre lig