999 rezultate për

ankarase

Greqia dërgon forcat speciale pak metra larg kufirit turk, vjen përgjigja e Ankarasë Në mes të tensioneve që janë në kulm dhe paralajmërimeve për luftë nga ana e Turqisë, vendimi i fundit i qeverisë greke
Shqiptarja flet nga karantina e koronavirusit: Çfarë po ndodh në spitalin e Ankarasë? Studentja shqiptare Silva Doçi që prej një jave ndodhet në kushtet e karantinës në një spital në Ankara, pas evakuimit s
Siria sulmon ushtrinë turke: Pritet reagimi i ashpër i Ankarasë (VIDEO) Një avion i qeverisë siriane sulmoi gjatë mesditës së sotme autokolonën e ushtrisë turke në hyrje të Idlibit duke shkakt
Tre orë në aeroport dhe intervistë me furçë WC-je: Turqit "çmenden" në Islandë Rrezikohet të kthehet në një çështje diplomatike trajtimi që i është bërë mbrëmë Kombëtares së Turqisë në Islandë, ku do
Lira turke dobësohet akoma më shumë përballë dollarit Lira turke u dobësua të martën, pas paralajmërimit të ministrit të financave Berat Albajrak se sanksionet tregtare të SH
Avionë, makina dhe super veshje: Njihni fëmijët e pasur të Ankarasë (FOTO LAJM) Avionë privatë, super makina dhe veshje nga me të shtrenjtat. Kjo është panorama që vjen nga të rinjtë e pasur të An
Avionët turq fluturojnë mbi Athinë, alarmohet Greqia Ndërkohë që Turqia është e angazhuar në një konflikt që po merr përmasa të rrezikshmr në Siri, tensionet janë rritur edh
Deliron kryebashkiaku i Ankarasë: Tërmetet në Turqi u shkaktuan nga armiqtë, me anije sizmike (FOTO LAJM) Kryetari i Bashkisë së Ankarasë Melih Gokçek, ka thënë për mediet tyre se dyshon se forcat armike të Turqisë kanë shkakt
Homazhe në aeroportin e Ankarasë, përcillet për në Moskë trupi i ambasadorit Karlov (VIDEO & FOTO) Përcillet për në Moskë trupi i pajetë i ambasadorit Andrei Karlov. Qeveria turke po mban në nderim të tij një ceremo
Sërish përplasje diplomatike mes Turqisë dhe Rusisë “Turqia duhet të paguajë dëmshpërblim për rrëzimin e avionit Su-24”, ka qënë kjo deklarata e zv. Ministrit të jashtëm ru
Sulmi terrorist në Turqi, Thaçi mesazh ngushëllues krerëve të Ankarasë Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi, ka dënuar ashpër sulmin e sotëm terrorist në qytezën Suruç të Tur
Mediat greke: Rama ka marrë dritën jeshile nga SHBA dhe BE për deklaratat për bashkim kombëtar Në një shkrim ku parashikon zhvillime të rëndësishme të politikës rajonale në vitin 2015 gazeta greke “Imerisia” merr në
Turqia, "e lodhur" nga Bashkimi Evropian Raporti vjetor i progresit për demokracinë dhe të drejtat themelore në Turqi është pritur me tension. Prej tij, kushtëzo
Doli në qarkullim libri “Midis Ankarasë dhe Tiranës, 1990-2000” Doli në qarkullim libri “Midis Ankarasë dhe Tiranës 1990-2000”, i publicistit Hajro Limaj, ish atashe ushtarak i Republ
Bashkëpunim mes Prishtinës dhe Ankarasë Kryetari i Komunës së Prishtinës, Isa Mustafa ka shkuar sot për një vizitë zyrtare në Ankara të Turqisë i cili u prit n
Presidenti francez, plan kundër Ankarasë në Bashkimin Evropian Franca po përgatit një ndërhyrje kundër anëtarësimit të Turqisë në Bashkimi
Athina shpreh keqardhjen lidhur me deklaraten e Ankarase per te mos njohur Qipron Athina shprehu sot keqardhjen lidhur me deklaraten e Ankarase per te mos njohur Qipron. Turqia nenshkroi dje protokollin