999 rezultate për

anita

Dogana heq tarifën e skanimit për mjetet që sjellin ndihma humanitare Drejtoria e Përgjithshme e Doganave që nga sot ka hequr tarifën e skanimit për çdo mjet që sjell ndihma humanitare për t
Emiratet e Bashkuara Arabe japin ndihma me vlerë 3 milionë Euro pas tërmetit Emiratet e Bashkuara Arabe do të ofrojnë ndihmën e tyre prej 13 milionë AED, ose 3 milionë euro, për viktimat e tërmetit
13 veta këtu janë arvanitas: Në gjendje të rëndë deputeti që tronditi Parlamentin grek (VIDEO) Historiani dhe ish-deputeti i njohur i të majtës greke, Manolis Glezos është në gjendje të rëndë shëndetësore. Autoritet
Këngëtarja shqiptare nuk e paska dhënë akoma puthjen e parë Këngëtarja e dashur për publikun, Kanita, është një ndër të ftuarat këtë mbrëmje në emisionin “Shiko kush luan”. Si pjes
Reali "argëtohet" në Bernabeu, 'manita' ndaj Leganes (VIDEO) Real Madrid është rikthyer te fitorja, duke e mposhtur Leganesin me rezultat 5-0 në ndeshjen e xhiros së 11-të të La Lig
Kanita thyen heshtjen, flet për herë të parë për lidhjen me reperin shqiptar (FOTO LAJM) Pak kohë më parë në media u përfol për një lidhje të mundshme midis këngëtares Kanita dhe reperit, S4MM. Shkak për kë
Anita feston ditëlindjen, si e kaloi mbrëmë me Ramushin (FOTO LAJM) Anita Haradinaj sot feston ditëlindjen. Në familjen e kryeministrit në detyrë, Ramush Haradinaj, sot ka një arsye për të
Shkarkime masive në Skrapar: Mësuesit po zëvendësohen me sanitarë Kryebashkiaku i Skraparit, Adriatik Mema, ka shkarkuar nga puna rreth 80 punonjës të administratës së bashkisë. Shkarkim
2 motra për 2 vëllezër, historia e pabesueshme si u njohën Daut dhe Lola Haradinaj (VIDEO) Lola dhe Anita Muçaj, dy motra, u martuan me dy vëllezër: përkatësisht Ramush dhe Daut Haradinaj. Pikërisht për të folur
"Manita" ndaj Flamurtarit ngjit Bylis në krye, Vllaznia "poker" Skënderbeut, Kukësi bie në Durrës (VIDEO) Bylis është skuadra e momentit në Kategorinë Superiore. Pasi fitoi titullin e Kategorisë së Parë, ekipi ballshiot po
"Dëgjoja zhurmën e kockave që më thyheshin", gruaja rrëfen si i mbijetoi sulmit të të dashurit Një grua rrëfeu tmerrin e përjetuar, pasi i dashuri e shtypi me kamionçinën e tij. 41-vjeçarja San Juanita Herrera u sht
Anita tregon herën kur e ka parë Ramush Haradinajn duke qarë Anita Haradinaj ka treguar për herën e vetme që e ka parë kryeministrin në dorëheqje, Ramush Haradinajn duke qarë. Ajo k
Rama dhe Haradinaj nuk e honepsin dot njëri-tjetrin, si është marrëdhënia e bashkëshorteve të tyre (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama dhe ai në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj prej kohësh nuk i kanë punët mirë me njëri-tjetrin.
"Katastrofë humanitare", serbët mbyllin dyqanet në veriun e Kosovës Beogradi të hënën ka urdhëruar nisjen e "katastrofës humanitare" në Veri të Kosovës. Mirëpo, qytetarët kanë thënë se mb
Haradinaj: Kemi marrë çdo masë, Serbia bën propagandë me gjoja krizën humanitare Kryeministri, Ramush Haradinaj, ka reaguar ndaj propagandës serbe që po bëhet lidhur me situatën në veri të Republikës
Gjenerali Clark bën paralajmërimin e fortë për bazën ruse në Nish Ish-Gjenerali Wesley Clark, i cili ka udhëhequr sulmet e NATO-s gjatë vitit 1999, ka akuzuar Rusinë se po përdor Ballkan
Bleona: Haradinaj është burri më i mirë nga të gjithë Bleona Qereti ka postuar disa fotografi me Ramush dhe Anita Haradinaj. Bleona Qereti, u takua mbrëmë me miken e saj m
Aktivistja serbe rrëfen si serbët vranë avokatin shqiptar me djemtë e tij Aktivistja më e njohur serbe për të drejtat e njeriut, Natasha Kandic, themeluese e Fondit për të Drejtën Humanitare, fl
600 qytetarë morën pjesë garën humanitare “Run for Down” Mbi 600 qytetarë humanë dhe ekipe të kompanive sot së bashku me fëmijët me Sindrom Daun dhe familjet e tyre janë bashkën
Kosnett: Ne bombarduam Serbinë pas katastrofës humanitare që po ndodhte Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett ka folur për 20 vjetorin e Bombardimeve të NATO-s. Në këtë paraqitje ai