999 rezultate për

animuar

Si ndryshojnë edhe personazhet e animuar nga një shtet në tjetrin (FOTO LAJM) Ndonjëherë shfaqjet e animuara ndryshohen në vende të ndryshme kur përkthehen. Përveç kësaj, shumë personazhe të an
Ju kujtohet episodi i fundit i filmit të animuar “Tom and Jerry” (VIDEO) Po thuajse të gjithë ne jemi rritur me episodat e serialit të animuar dhe më të shikuar ndonjëherë “Tom and”Jerry”.
"The Lion King" thyen rekordet, kalon shifrën e 1 miliard dollarëve "The Lion King” me versionin e ri kinematografik live-action të klasikut të animuar ka kaluar shifrën e 1 miliard dollar
“The Lion King” drejt rekordit, shumë marramendëse në një fundjavë “The Lion King” është pritur me padurim nga fansat e filmave të animuar dhe duket se shumë shpejt do të thyejë një rekor
4 filmat e animuar që nuk mund ti lëmë pa i parë, bëni gati kokoshkat (VIDEO) Kohët e fundit filmat e animuar janë kthyer në obsesion për të gjithë. Mënyra e realizimit dhe personazhet që përdori
'Disney' sjell filmin e animuar kushtuar bebes mbretërore (VIDEO) Vetëm pak ditë pas lindjes, bebja mbretërore gëzon filmin e parë kushtuar tërësisht ardhjes së tij në jetë. Në video
Transmetohet dokumentari i animuar për Skënderbeun, rekord shikueshmëria (VIDEO) Është realizuar dokumentari i parë në gjuhën angleze i animuar për Heroin Kombëtar Gjergj Kastrioti - Skënderbeu. Në
Personazhet e filmave vizatimorë që ekzistojnë vërtet në jetën reale (FOTO LAJM) Cila mund të jetë një vajzë e vogël që nuk ka ëndërruar njëherë në jetën e saj të bëhet një princeshë e “Disney”? Hi
Ronaldon së shpejti do ta shikojmë edhe në filmat vizatimorë Fama e Cristiano Ronaldos ka kaluar dimensionet e futbollist. Tani portugezi ka një famë në çdofushë dhe ma dje së fudnm
Vajzat e "Spice Girls" tashmë në një film të animuar Anonçuan ribashkimin e tyre rreth një muaj më parë, por vetëm tani duket se gjërat po konkretizohen. Bëhet fjalë për
Personazhet e filmave vizatimorë që ekzistojnë vërtet në jetën reale (FOTO LAJM) Cila mund të jetë një vajzë e vogël që nuk ka ëndërruar njëherë në jetën e saj të bëhet një princeshë e “Disney”? Hi
Barcelona më shumë se një klub, tani edhe në filma vizatimor Sipas “RAC 1”, Barcelona kërkon që të marrë famë dhe në kinemanë për të vegjël dhe po bisedon me kompaninë që është në p
Barcelona në negociata për një film të animuar Barcelona po negocion me Pixar për të qenë protagoniste e një filmi të animuar. Sipas “RAC 1”, klubi katalanas kërkon
Personazhet e filmave vizatimorë që ekzistojnë vërtet në jetën reale (FOTO LAJM) Cila mund të jetë një vajzë e vogël që nuk ka ëndërruar njëherë në jetën e saj të bëhet një princeshë e “Disney”? Hi
Personazhet e filmave vizatimorë që ekzistojnë vërtet në jetën reale (FOTO LAJM) Cila mund të jetë një vajzë e vogël që nuk ka ëndërruar njëherë në jetën e saj të bëhet një princeshë e “Disney”? Hi
Të famshmit që ngjajnë me personazhet e filmave të animuar Ju ka ndodhur ndonjëherë të takoni ose të shihni njerëz që ngjajnë aq shumë me njëri-tjetrin aq sa nuk do të hezitonit t
Film i animuar për kuqezinjtë, nga incidentet në Serbi tek goli i Sadikut (VIDEO) Performanca e kuqezinjve në finalet e Europianit “Francë 2016” është përfshirë edhe në një film të animuar. Një vide
Historia e Kombëtares Shqiptare në një film të animuar (VIDEO) Kompania kreative nga Tetova “Kubiks” i ka kushtuar Kombëtares shqiptare një film të animuar. Klipi zgjat 4 minuta dh
Vogëlushja 6-vjeçare hidhet nga pallati, sheh një film me fëmijë që fluturojnë Një vogëlushe gjashtë vjeçare në Osaka të Japonisë ka kërcyer nga një pallat 43 katëshe, pasi kishte parë një film të an
Ja me cilët futbollistë ngjasojnë Shreku dhe Simpson (FOTO LAJM) Futbollistët janë gjithnjë në qendër të vëmendjes. Ata “skanohen” jo vetëm për aftësitë profesionale në fushën e lojës,