999 rezultate për

anijet

Salvini kërkon mbylljen e porteve dhe për anijet e misioneve ndërkombëtare Ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini ka vendosur të ndërmarrë një tjetër masë shtrënguese për bllokimin e fluksit
Si rrallë më parë, amerikanët zgjedhin "bishën" norvegjeze për të pajisur anijet e tyre ushtarake (VIDEO) Rrallë ndodh që SHBA-të të përdorin armatime të shteteve të huaja për ushtrinë e tyre. Megjithatë, kësaj radhe ata kanë
Ky ishte gabimi fatal i piratëve somalezë! Pamje nga lufta në det (VIDEO) Piratët somalezë u bënë për një kohë të gjatë problem për kompanitë e transportit detar duke marrë peng shpesh anëtar të
Dy luftanije ruse kalojnë pranë Bosforit Dy luftanije ruse të ngarkuara me pajisje luftarake u vunë re sot në Bosfor, shkruan “Daily Mail”. Sipas gazetës, thu
Ikën apo po bëhen gati për sulm? Çfarë ndodhi me anijet "fantazmë" të Putinit (FOTO LAJM) Mbetet ende mister largimi i menjëhershëm i së paku 11 anijeve ruse nga porti i Tartusit, një baze të rëndësishme ruse n
Spiunia ruse i kërkon Putinit që të nisë sulmin ndaj Britanisë së Madhe Spiunia ruse Anna Chapman e cila arriti të dal nga Britania si pjesë e shkëmbimit me një agjent të dyfisht, Sergei Skrip
Gati për sulm, avionët dhe anijet amerikane sundojnë Mesdheun Lindor (FOTO LAJM) Ashtu siç paralajmëroi edhe presidenti Trump, SHBA-të janë duke u përgatitur për një sulm me raketa ndaj bazave ushtarak
Nxehen gjakrat, Erdogan dërgon anijet në ujërat e Qipros Turqia duket se do të ndërmarrë një tjetër hap, i cili pritet të tensionojë situatën në Egjeun Lindor ku tani ndodhen nj
Anijet turke rrethojnë Qipron, lufta është një hap larg (FOTO & VIDEO) Ndërkohë që Qipro ka thirrur disa kompani të huaja për të kryer kërkime për gaz në zonën ekskluzive ekonomike të sajën n
Greqia në krizë?! Këto janë super anijet ushtarake që blen (VIDEO) Pavarësisht vështirësive financiare që po kalon, Greqia ka ndërmend që të shpenzojë të paktën 4 miliard euro për të bler
Zhvendosen anijet nga Vardari për shkaqe sigurie Zhvendosja e parashikuar e anijeve, spërkatësve, shatërvanëve dhe shelgjeve nga Vardari do të bëhet vetëm për shkaqe sig
Këto janë dy anijet ushtarake që sollën Greqinë dhe Turqinë në prag të luftës (FOTO LAJM) Incidenti i mbrëmshëm në ujërat pranë ishujve "Imia" ose "karda" siç i thëarrin turqit ka rritur tensionet ndjeshëm mes
Anijet greke armatosen rëndë pas goditjes së anijes nga turqit (FOTO LAJM) Tensioni është në maksimum mes marinës turke dhe asaj greke në ishujt e kontestuar mes dy shteteve pas përplasjes së mbr
Dalin pamjet: Gati në përplasje, si u ndalua ministri grek nga anijet ushtarake turke (VIDEO) Rojet bregdetare turke nuk lejuan ministrin e Mbrojtjes së Greqisë Kamenos që të vizitojë ishujt e diskutueshëm mes dy s
Anijet greke dhe turke përplasen në Mesdhe, tensioni kap majat (VIDEO) Dy anije të rojes bregdetare greke dhe turke janë përplasur edhe fizikisht me njëra-tjetrën në zonën e ishujve të konste
Ura më e tmerrshme në botë, do guxonit të kalonit mbi të?! (FOTO&VIDEO) Kemi parë urina me të vërtetë të tmerrshme, por asgjë nuk është aq e frikshme sa Ura e Ohshit Eshima në Japoni. Ura,
Tetë ton hashash kapen në detin Arab nga anijet e Marinës Australiane Tetë ton hashash u kapën nga një anije luftarake australiane në Detin Arab, Ministria Australiane e Mbrojtjes tha të sht
​Siberi, vendi ku akulli ngrin edhe anijet I ftohti siberian, me temperaturat që shkojnë edhe nën -50 gradë Celcius, është fakt i njohur. Në këtë foto ajrore tr
Dallgë dhe erë e fortë, kapiteneria e Vlorës dhe Durrësit pezullon lundrimin Moti i keq ka sjellë erë të fortë dhe dallgë deti të cilët kanë penguar punën në portin e Durrësit. Që prej dites së
Shpëtohen 500 emigrantë në Detin Mesdhe Autoritetet spanjolle thonë se rreth 500 emigrantë janë shpëtuar nga anijet e shpëtimit, pasi ata tentuan të kalojnë për