999 rezultate për

anijes

Eksodi i madh: Kur 20 mijë shqiptarë "pushtuan" Barin me anijën "Vlora" Zbarkimi i gushtit, 20 mijë vetë në një anije. Një tjetër valë emigrantësh në një anije që vinte nga Shqipëria. 28 vi
Incident mes anijes dhe kryqëzorit në Venecia, plagosen 5 persona (VIDEO) Një incident mes një kryqëzori dhe një anije me avull ka ndodhur sot paradite në portin e Venecias, Itali. Sipas info
Në Shqipëri na mbyti korrupsioni, por shikoni pse u shkarkua ky kapiten i super anijes britanike (FOTO LAJM) Ndërkohë që në Shqipëri korrupsioni është bërë mal dhe vendi është kapur prej fyti nga oligarkët, Britania e Madhe vjen
U harrua nga rrumpalla politike, por sot 22 vite më parë ndodhi tragjedia më e madhe detare për shqiptarët 22 vite më parë, kur vendi po digjej, 115 shqiptarë u nisën drejt Italisë për një jetë më të mirë duke mos e menduar asn
Ministri italian flet për rrëmbimin e anijes në detin Mesdhe, "u prenë në besë" Një rrëmbim ka ndodhur në ujrat e detit Mesdhe. Mësohet se anija është rrëmbyer nga refugjatët në brigjet e Libisë. D
Shpëtohen pasagjerët e anijes Viking Ekipet e shpëtimit janë duke tentuar të shpëtojnë 1,300 persona që kanë mbetur në një anije gjatë shetitjes në bregdetin
Tragjedia në Irak, akuzohet operatori anijes Tragjedia e ndodhur në Irak ku pas përmbysjes së tragetit kanë humbur jetën të paktën 102 persona është duke u ndjekur n
Kinezët po ndërtojnë "Titanikun e Ri" Që kinezet janë mjeshtëra te “Copy dhe Paste” është e pranuar gjerësisht dhe tashmë ata kanë nisur një projekt për të “r
Një ekspert anijesh të mbytura në kërkim special për të zhdukurin Sala (FOTO LAJM) Pasi policia ndërpreu kërkimet për të gjetur trupin e sulmuesit të zhdukur Emiliano Sala, familja arriti që me anë të nj
Kështu ka qenë anija e profetit Nuh (FOTO LAJM) Një burrë nga Holanda që ndërtoi një kopje të anijes së Profetit Nuh (Noas), ka treguar se tani ka në plan ta nisë anije
Italia nuk pranon emigrantë Italia do të mbyllë kufirin e saj për anijet e refugjatëve të paligjshëm nga vendet e lindjes, pavarësisht rrezikut që m
Prej 6 ditësh të bllokuar në anije, Prokuroria: Lejoni të zbresin në tokë minorenët Vazhdon odiseja për 177 emigrantët klandestinë, të cilët prej natës duke u gdhirë 16 gushti ndodhen në anijen e rojes br
DETAJET/ Ja si u arratis anija nga porti i Durrësit dhe ku ndodhet ajo Janë zbuluar detaje të reja nga arratisja e anijes nga Porti i Durrësit. Kreu i Kapitenerisë në Durrës, Paulin Ndreu
Pse duhet ta mbani një këmbë jashtë batanijes tuaj gjatë natës A keni zgjuar ndonjëherë natën me një këmbë nën batanije dhe një që tenton të dalë? Nëse veproni, jini të vetëdijshëm se
Shpërthen raketa luftarake brenda anijes (VIDEO) Një fregatë e marinës gjermane e ka gjetur veten në një emergjencë të vështirë dhe të rrezikshme, kur raketa e saj shkak
“Faleminderit o zot”, emigrantët e shpëtuar ia marrin këngës në anije (VIDEO) Në bordin e anijes Aquarius gjenden 629 emigrantë të shpëtuar në Detin Mesdhe, prej tyre 123 të mitur të pashoqëruar, 11
Fusha sporti dhe qendra tregtare, brenda anijes luksoze ku gjen çdo gjë (FOTO LAJM) Anija më e madhe e lundrimit në botë është gati për të lundruar. "Symphony of the Seas" ka 18 kate, dhe brenda saj nu
Anijet greke armatosen rëndë pas goditjes së anijes nga turqit (FOTO LAJM) Tensioni është në maksimum mes marinës turke dhe asaj greke në ishujt e kontestuar mes dy shteteve pas përplasjes së mbr
Historia e pazakontë e dy vajzave, marinarët grekë i damkosën me vula Një histori e denjë për filma ka ndodhur në Portin e Durrësit në 1969, ku dy vajza të cilat punonin në sektorin e sponti
Një shqiptar mes marinarëve, anija me 410 ton eksploziv alarmon Greqinë Rojet bregdetare greke kanë konfiskuar pak ditë më parë një transportues që mbante eksploziv. Anija me flamur të Tan