999 rezultate për

anijen

Eksodi i madh: Kur 20 mijë shqiptarë "pushtuan" Barin me anijën "Vlora" Zbarkimi i gushtit, 20 mijë vetë në një anije. Një tjetër valë emigrantësh në një anije që vinte nga Shqipëria. 28 vi
Rrufeja godit anijen kozmike (VIDEO) Një incident është shënuar gjatë nisjes së anijes hapësinore Soyuz drejt Stacionit Hapësinor Ndërkombëtar. Në momenti
Gjenden qindra kg drogë në anijen ushtarake të Malit të Zi Ministria e Mbrojtjes e Malit të Zi ka njoftuar se ushtria ka zbuluar drogë të fshehur në një anije trajnuese luftarake
Izraeli tentoi të dërgonte anijen e parë private në hënë por nuk ja doli Shteti i Izraelit ka dështuar të dërgoi anijen e parë private në hënë. Anija ishte nisur dhe kishte hyrë në orbitën e hë
E frikshme, shihni se si era e fortë gati nuk përmbys anijen me 1000 pasagjerë (VIDEO) Pothuajse 900 persona dhe ekuipazhi përjetuan momente tmerri në bordin e kroçeres "Sky Viking", pasi ajo dërgoi sinjal a
SHBA-të nisin anijen në Detin e Zi, rriten tensionet me Rusinë Shtetet e Bashkuara po planifikojnë dërgimin e një anijeje luftarake në detin e Zi. Rrjeti mediatik amerikan CNN tho
Kështu ka qenë anija e profetit Nuh (FOTO LAJM) Një burrë nga Holanda që ndërtoi një kopje të anijes së Profetit Nuh (Noas), ka treguar se tani ka në plan ta nisë anije
Fortuna mbyt anijen turistike në Himarë (VIDEO) Një anije e cila shërbente për turizëm është mbytur në bregdetin e Himarës. Për fat nuk ka patur njerëz në bord dhe sipa
Balena gjigante tmerron anijen me turistë (VIDEO) Një balenë gjigante doli për të bërë një fluturim në ajër por lagu një anije me turistë në Kosta Rika. Pamjet janë fi
Dalin imazhet/ Përballja e anijeve luftarake amerikane dhe kineze në det (FOTO) Një anije ushtarake kineze sfidoi një luftanije të Marinës së SHBA-ve, në atë që zyrtarët amerikanë thanë se ishte një t
Kina kërcënon anijen amerikane, zile lufte në Paqësor Kina e ka pësuar nga SHBA pas ardhjes në pushtet të Donald Trump dhe tashmë përpiqet t'i bëjë presion superfuqisë botëro
Sinjale lufte, Kina bllokon anijen luftarake amerikane Qeveria e Kinës ka bllokuar një anije të Marinës amerikane të ankorohet në Hong Kong mes mosmarrëveshjeve gjithnjë e në
Tronditëse, dallga gjigante gati të përpijë anijen (VIDEO) Jeta në det është tmerrësisht e vështirë dhe marinarët zakonisht bëjnë trajnime të shumta për t'u përballur me sfidat.
Si skenë filmi, dallga gjigante fundos anijen (VIDEO) Këto pamje rrëqethëse të filmuara në Nias të Indonezisë tregojnë një anije që fundoset prej dallgëve gjigante. Në pa
Emigrantët e refuzuar, anijen me 629 persona nuk e pranon asnjë shtet Një anije me 629 emigrantë të shpëtuar në Mesdhe ende nuk e di se ku do ta pranojnë, pasi që u refuzua nga Italia dhe Ma
Avionët turq shkatërrojnë anijen dhe radarët grek, simulimi alarmon Athinën (VIDEO) Katër avionë F-35 të Turqisë janë ngritur nga baza e tyre pasi konstuan një anije ushtarake armike që kishte hyrë në ujë
Po e braktisin ‘anijen’: Personeli britanik në zyrat e BE në Bruksel goditet nga BREXIT Shifrat nga të dhënat e Bashkimit Europian marrë nga Reuters si dhe intervistat reflektojnë një pikëpamje pesimiste mbi
Tensione në Mesdhe, rusët ndjekin anijen luftarake amerikane Një anije luftarake ruse është parë të ndjekë atë amerikane USS Harry S. Truman në ujërat e detit Mesdhe. Video e pub
Turqit godasin anijen greke, marina helene kalon në gatishmëri (VIDEO) Rikthehen tensionet e larta mes Greqisë dhe Turqisë pasi një anije tregtare turke goditi një anije ushtarake greke gjatë
Google Earth zbulon anijen e alienëve në Tokë (VIDEO) Disa pamje janë shfaqur në Google Earth, që kanë nxitur konspiracionistët e UFO-ve të diskutojnë në internet. Në një