999 rezultate për

anije

Mes tyre një grua shtatzënë, 11 emigrantë shqiptarë kapen fshehur në një anije në portin britanik Shqiptarët nuk kanë ndërmend të heqin dorë nga Anglia dhe për këtë mund të rrezikojnë edhe jëtën. Një grup prej 11 em
Incident i rëndë në Egje, anija greke ndahet përgjysmë (FOTO LAJM) Një anije e Marinës greke u përplas me një anije tregtare jashtë portit të Pireut të martën në mëngjes. Anija tregtar
Pamje të pazakonta: Anija me 4 mijë ton mallra lufton mes dallgëve gjigande (VIDEO) Këto janë pamjet e tmerrshme ndërsa tre anije shpëtimi luftuan me dallgët gjigande 6 metra për të parandaluar që një ani
SHBA-të dërgojnë anijen gjigante në Kretë, mesazh i fortë për armiqtë Anija gjigante ushtarake e SHBA-ve, USS Hershel "Woody" Williams do të ankorohet përgjithmonë në bazën amerikane të Soud
Turqia nis papritur anijen, rriten tensionet në Egje Turqia ka marrë një vendim të papritur vetëm 24 orëve para Samitit të Bashkimit Europian për të shqyrtuar çështjen e për
Pemë të shkulura dhe anije të mbytura në Greqi, autoritetet i bëjnë thirrje njerëzve të mos dalin Moti në Greqi vazhdon të jetë i paqëndrueshëm, ndërsa Mbrojtja civile greke u ka dërguar mesazh banorëve të zonës ku par
E treta, fund-detit të Vlorës i dhurohet një tjetër anije Një tjetër anije është përmbytur sot në gjirin e Orikut të Vlorës. Anija është pastruar nga vajrat dhe mbetjet e tje
Çfarë po ndodh? Nëndetësja ruse shfaqet në kufijtë amerikanë Komanda Veriore e SHBA-s dhe Komanda e Mbrojtjes Hapësinore e Amerikës së Veriut (NORAD) po monitorojnë nga afër një nën
Kush është marinari shqiptar që u gjet i pajetë në ujrat greke Një marinar shqiptar është gjetur i pajetë në ujërat greke, brenda anijes së mallrave me flamur shqiptar. Mësohët se
Për pak orë do kthehej në Shqipëri, si humbi jetën para kolegëve marinari shqiptar Të tjera detaje kanë dalë për marinarin shqiptar që u gjet i pajetë në hambarin e një anijeje në portin e Volos në Greqi
Gjendet i vdekur në një anije 63-vjeçari shqiptar Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi ku një shqiptar është gjetur i vdekur teksa ishte duke pastruar motorat e anijes
Incident i rëndë, sulmohet ambasada turke në Athinë Tensionet midis Greqisë dhe Turqisë janë në nivele të larta pasi një anije turke që kërkon për hidrokarbure e shoqëruar
Mrekulli në gjirin e Krorezës, delfinët shoqërojnë anijen me vizitorë (VIDEO) Këto pamje rrallë here mund ti hasni. Disa delfinë kanë shoqëruar sot vizitorët në gjirin e Krorezës në Sarandë. Pamj
Dalin pamjet: Si u përplasën anijet ushtarake greke dhe turke në Egje (FOTO LAJM) Një konfrontim i drejtpërdrejtë midis anijeve luftarake të Turqisë dhe Greqisë ndodhi në ujërat në lindje të ishullit të
Dalin fotot e fregatës greke pas përplasjes me anijen turke në Egje (FOTO LAJM) Përplasja mes Greqisë dhe Turqisë nuk është vetëm në det tani, por edhe në media e rrjete sociale. Mediat greke kanë
Franca dërgon anije dhe avionë kundër Turqisë në Egje (VIDEO) Egjeu Lindor nuk po gjen qetësi dhe duket se situata është nxehur shumë gjatë orëve të fundit. Franca i është përgjig
Dalin pamjet! Turqia dërgon 25 anije ushtarake përballë ishujve grekë (FOTO LAJM) Situata mes Turqisë dhe Greqisë vazhdon të jetë e tensionuar. Dy vendet kanë mosmarrëveshje për shkak të pretendimev
Kush është pronari rus i anijes me nitrat atomi që shpërtheu në Beirut Ka pak të dhëna për pronarin e anijes së mallrave “Rhosus”, e cila ishte konfiskuar në Bejrut në vitin 2014 me 2,750 ton
Udhëtimi kthehet në vatër paniku, ekuipazhi i anijes dhe 40 pasagjerë rezultojnë më COVID-19 udhëtimet me anije janë kthyer në një vatër të mirë të shpërndarjes së COVID-19. Kështu ka ndodhur këtë herë në Norve
Pas kërcënimeve ndaj Greqisë, Turqia nis tërheqjen e anijeve luftarake nga Egjeu? Duket se Turqia ka vendosur të ndryshojë pozicionin e saj në Egje, përkundër retorikës së Rexhep Tajip Erdogan. Nga m