999 rezultate për

anija

Dalin pamjet, si e goditën turqit anijën greke duke rrezikuar luftën (VIDEO) Një incident i rrezikshëm ndodhi pak ditë më parë në ishujt e kontestuar mes Greqisë dhe Turqisë. Një anije turke goditi
Turqia sfidon hapur Greqinë: Anija ushtarake parakalon pranë plazhit grek (FOTO LAJM) Greqia dhe Turqia kanë fërkime të forta në Egje për shkak të disa ishujve që kontestohen nga të dyja vendet, gjë e cila
Këto janë dy anijet ushtarake që sollën Greqinë dhe Turqinë në prag të luftës (FOTO LAJM) Incidenti i mbrëmshëm në ujërat pranë ishujve "Imia" ose "karda" siç i thëarrin turqit ka rritur tensionet ndjeshëm mes
Emocionuese, anija "Butrinti" filmohet duke patrulluar mes Turqisë dhe Greqisë në Egje (VIDEO) Anija shqiptare "Butrinti" u nis disa ditë më parë nga porti i Vlorës me mision patrullimin në detin Egje në kuadër të N
Anija ushtarake amerikane zbarkon sot në Vlorë Anija ushtarake amerikane Ross ka ndaluar në brigjet e Vlorës. Anija po zhvillon një vizitë portuale të planifikuar m
Thahet liqeni i Shkodrës, shfaq mrekullinë që kishte gllabëruar prej një shekulli Ulja e nivelit të ujit në liqenin e Shkodrës ka nxjerrë në sipërfaqe një anije avullore austro- hungareze që mendohet s
Përmbytet anija iraniane, nuk ka shpresë për të mbijetuar Një anije-cisternë iraniane, që ishte duke u djegur për më shumë se një javë, pasi ishte përplasur me një anije kineze n
Një shqiptar mes marinarëve, anija me 410 ton eksploziv alarmon Greqinë Rojet bregdetare greke kanë konfiskuar pak ditë më parë një transportues që mbante eksploziv. Anija me flamur të Tan
Greqi, konfiskohet anija me material për eksploziv Autoritetet greke sekuestruan një anije me flamur të Tanzanisë, e cila po lundronte drejt Libisë me material për prodhim
Berisha në dhimbje të thellë, pas motrës humb një tjetër njeri Ish-kryeministri Sali Berisha, pak kohë pas ndarjes nga jeta të motrës së tij, ka ndarë me miqtë një lajm tjetër të hid
Tragjedi në det, përplasen 2 anije 32 persona, pjesë e ekuipazhit të një naftëmbajtëse iraniane, kanë humbur pasi anija e tyre është përplasur me një anije
Me helikopter, pishinë dhe garazh, vjen super jahti spektakolar (FOTO LAJM) Një super jaht spektakolar i frymëzuar nga anijet pirate të shekullit të 17-të është krijuar dhe vjen me helikopterin e
Jo vetëm në Shqipëri, rekord droge në Greqi kapet anija me 10 ton marijuanë (FOTO LAJM) Në ishullin e Kretës në Greqi sot është kapur një anije që transportonte rreth 10 ton marijuanë që vinte nga Siria në dr
Albi Nako rrëfen tragjedinë e Otrantos: Humba 8 njerëz atë ditë, vetë u hodha nga anija Një situatë tepër prekëse dhe emocionuese është krijuar mbrëmjen e sotme në spektaklin "Dance with me". Gjatë interpr
Kush po e saboton Amerikën?! Një tjetër luftanije përplaset pranë Japonisë Luftanija amerikane "Benfold" është përplasur me një anije rimorkuese japoneze gjatë një stërvitjeje në ujërat e gjirit
Ne nuk jemi vetëm! Gjendet anija kozmike e "alienëve" (FOTO LAJM) Këto pamje të pabesueshme tregojnë një anije kozmike që fluturon në ajër mbi shkretëtirë dhe është kapur nga komuniteti
Dalin në ankand fotot e rralla nga mbytja e Titanikut (FOTO LAJM) Disa foto të rralla në të cilat shfaqen grupi i shpëtimit pas mbytjes së Titanikut dalin në ankand gjatë kësaj jave.
Anija fantazmë që po shokon shkencëtarët, u zhduk në 2011 dhe nuk u rikthye vetëm (FOTO LAJM) Një varkë fantazmë u zbulua në brigjet japoneze pasi një cunami katastrofik në 2011 e zhduku dhe pas gjashtë vitesh ësh
Luftanija amerikane i afrohet gadishullit, “trembet” Koreja Veriore Koreja e Veriut ka bërë thirrje për një luftë mbarëkombëtare kundër SHBA-ve dhe "lëvizjeve të saj si gangster për domini
Fundoset anija me 130 myslimanë që po largoheshin nga dhuna në Myanmar Një anije me 130 refugjatë myslimanë që po iknin nga Myanmari është fundosur sot në Gjirin e Bengalit. Lajmin e bën t