999 rezultate për

anglisht

Vuçiç tallet me Thaçin në konferencë: Fol anglisht Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ai serb, Aleksandër Vuçiç janë përplasur mes tyre gjatë konferencës në Bratislavë.
E kritikuan për anglishten e çalë, Jonida Maliqi tallet keq me shqiptarët (VIDEO) Gjatë ditës së sotme në rrjetet sociale kanë qarkulluar video të shumta, në të cilat Jonida Maliqi kritikohej se nuk fli
Jonida Maliqi “bëhet gazi i botës”, lë nam me anglishten e saj në “Eurovision” (VIDEO) Këngëtarja Jonida Maliqi do të përfaqësojë këtë Shqipërinë në ‘Eurovision’, që do të mbahet në Izrael. Maliqi u përz
Jonida Maliqi lë nam me anglishten në "Eurovision" (VIDEO) Jonida Maliqi do të jetë përfaqësuese e Shqipërisë në festivalin e përvitshëm "Eurovision 2019" i cili këtë vit do të mb
Basha thirrje anglisht e shqip ndërkombëtarëve (VIDEO) Kreu i PD, Lulzim Basha nga selia e PD përpara protestuesve tha se dita e sotme hyri në histori. Ai kishte edhe një thir
Sfidohet nga dy kolege mësuesja shqiptare që u bë hit në rrjetet sociale (VIDEO) Pak ditë më parë është bërë hit një video në rrjetet sociale pasi një edukatore në Prizren u mësonte gjuhën angleze fëmi
Video që po çmend rrjetet sociale, shikoni si ja mëson anglishten edukatorja shqiptare (VIDEO) Një edukatore shqiptare ka tërhequr vëmendjen në rrjetet sociale për metodën e vecantë që iu mëson fëmijëve gjuhën angle
Një letër dhe 10 euro! Ky gjest po përlot Greqinë (FOTO LAJM) Grekët janë mahnitur nga një gjest i rallë që ka ndodhur pak ditë më parë në zonën kufitare me Turqinë, pikërisht në Nea
Thaçi sërish bëhet gazi i botës me anglishten copë-copë (VIDEO) Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, akoma e ka problem anglishten e tij. Në rastet kur nuk e ka Petrit Selimin afër p
SHIFRAT/ Si piktori dhe mësuesi i anglishtes po e fusin në kolaps ekonominë shqiptare (FOTO LAJM) Katastrofa financiare është ajo që e pret vendin tonë në të ardhmen. Nëse shteti ka hequr dorë nga shumë investime p
Në SHBA, 67 milion njerëz nuk flasin anglisht në shtëpi Një rekord prej 67 milion njerëz që jetojnë në Shtetet e Bashkuara nuk flasin anglisht në shtëpi, ka zbuluar një studim
As anglishtja dhe as kinezçja, kjo do të jetë gjuha parësore mbi çdo gjuhë tjetër Deri më tani gjuhët më të folura në botë janë ajo kineze dhe angleze. Por mesa duket tashmë rëndësinë e merr një gjuh
Qeveria s'ka kohë apo nuk do për gjuhën shqipe Qytetarët shqiptarë të Maqedonisë do të duhet ende që lajmet në ueb-faqen e Qeverisë fillimisht t’i lexojnë në gjuhën ma
Qeveria ende nuk e ka në versionin shqip faqen zyrtare në Internet Qeveria e Maqedonisë ende nuk ka ueb-faqe funksionale në gjuhën shqipe edhe pse paraprakisht kanë premtuar se për dy mua
“O Dhurata si është fjala?”, kush është personazhi pas videos së sikletshme të Enedës Më shumë se vetë performanca e Eneda Tarifës në Eurovision do të mbahet mend momenti i sikletshëm, ku gjatë një intervis
Këto terma anglisht të raportit alarmojnë Konjufcën Glauk Konjufca nga Lëvizja Vetëvendosje tha se gjatë leximit të këtij raporti ka hasur në dy fjalët më të përdorur në gj
Deputeti i AAK-së vajton në kuvend se nuk di anglisht Deputeti i AKK-së, Blerim Kuçi, pasi ka mbajtur një fjalim me kritika rreth deputetëve që kanë thirrur seancë të jashtëz
Krasniqi: Me seancën për Raportin e Progresit diskriminohen deputetët që s’dinë anglisht Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Memli Krasniqi, kritikoi mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme gjatë
I hodhën në erë makinën e dytë, kush po e kërcënon mësuesen e anglishtes Tritol makinës së mësueses së anglishtes në Patos. Persona ende të paidentifikuar e kanë vendosur lëndën eksplozive në p
E kritikuan pafund për anglishten, vajza nga Amerika bën komentin që nxjerr bllof Elvanën Elvana ka vetëm pak ditë që ka publikuar hitin e saj më të ri në anglisht Off Guard në bashkëpunim me Ty Dolla. Por s