999 rezultate për

angli

Si kurrë më parë! Noizy tregon si e përbuznin moshatarët e tij në Angli: Nuk e harroj kurrë! Noizy është i ftuari i parë mbrëmjen e sotme në emisionin "Në Kurthin e Piter Pan" në Tv Klan. Përballë fëmijëve Noiz
Në Angli ndërtohet monumenti me vlerë 3,2 milionë paundë në nder të stafit mjekësor Një monument me vlerë £3.2milionë në nder të anëtarëve të stafit mjekësor që humbën jetën në krye të detyrës për shkak t
Katërvjeçari bllokohet brenda një peme në një park të Anglisë Një djalë katërvjeçar u bllokua brenda një peme në një park të Anglisë, pas udhëtimit të tij të parë që nga lirimi i mas
Studim: 40% e njerëzve në Angli besojnë se Kina e krijoi qëllimshëm koronavirusin Dyzet përqind e njerëzve në Angli besojnë se Kina mund të ketë krijuar qëllimisht koronavirusin si një armë bio për të s
Nuk është as SHBA, Italia apo Anglia! Ky shtet ka vdekshmërinë më të lartë nga COVID-19 Suedia ka kaluar Britaninë e Madhe, Italinë dhe Belgjikën, sa i takon shkallës së vdekshmërisë prej koronavirusit në bot
Ancelotti: Kënaqësi të punosh në Angli, në Itali shumë dhunë dhe presion Carlo Ancelotti ka drejtuar në Itali, Spanjë, Francë dhe Angli. Gjithkund ka kaluar shumë mirë, por askund si në ishull.
Koronavirusi, lojtarët në Angli shfaqin frikë dhe pasiguri Premier League duket se është përfshirë nga kaosi. Kur duhet të fillonin stërvitjet e vogla në grup, disa lojtarë kanë f
Brenda Pallatit Mbretëror në Angli, pamjet e rralla nga rezidenca me 775 dhoma (FOTO LAJM) Familja mbretërore e Britaisë së Madhe është ndër më të komentuarat dhe të dashurat në radhët e mbretërorëve botërore, n
Dërgonin emigrantë drejt SHBA-së dhe Anglisë, Veliu nxjerr emrat e të arrestuarve Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu doli në një konferencë për shtyp duke folur mbi operacionin pë
Klandestinë drejt SHBA, Kanadasë dhe Anglisë: Mes të arrestuarve edhe dy policë 16 persona janë arrestuar me urdhër të SPAK lidhur me operacionin e zhvilluar mbrëmjen e djeshme nga Policia e Shtetit n
"Nga e pafajshme në të çmendur", Arilen zbulon kuptimin e klipit të këngës në Eurovizion (VIDEO) Arilena Ara do të na përfaqësonte këtë vit në Eurovision 2020 me këngën “Fall from the sky”, por për shkak të pandemisë
Zgjidhje interesante nga Anglia, komentet e ndeshjeve nga shtëpia Bundesliga ishte kampionatin i parë rinisi aty ku u ndërpre, rreth dy muaj më parë, për shkak të pandemisë së Koronaviru
Shkencëtarja shqiptare në Angli jep lajmin shpresëdhënës: Vaksina dha provën e para pozitive! Pedagogia Detina Zalli ka dhënë lajme të mira nga grupi i Oxfordit i cili është drejt punimit për një vaksinë të COVID-1
As Italia e as Anglia, ky shtet po kthehet në epiqendrën e COVID-19 Luciano Cesar Azevedo, një mjek që trajton pacientët me Covid-19 në njësitë e kujdesit intensiv në São Paulo paralajmëro
EMRAT/ Fabrikë droge prej 800 mijë paund, si ranë në kurth tre shqiptarët në Angli Një fermë e madhe kanabisi me vlerë deri në 825,000 paund u zbulua nga policia, ndërsa për të kujdeseshin tre burra shqi
Në Angli rinisja e kampionatit është në dorën e vetë lojtarëve "Project Restart", ose ndryshe "Rinisja" në Premier League është ende në një fazë embrionale dhe pritet që të vijë "ok"
Nga Anglina Jolie dhe Miley Cyrus, si u veshën VIP-at kur takuan Mbretëreshën (FOTO LAJM) Të takosh mbretëreshën duket si një nga gjërat më të siokletshme në jetë. Dhe ndoshta edhe më emcionuesja. Por ju sh
Gruaja e Di Marias shfryn me ofendime për kohën e kaluar në Angli: Njerëzit ishin të çuditshëm dhe të neveritshëm Gruaja e Angel Di Maria, Jorgelina Cardoso, ka folur fjalët më të këqija për kohën e kaluar në Angli, duke i cilësuar nj
Manchester United thërret lojtarë që janë jasht, gati të rifillojë stërvitjen Masa vjen pasi klubet e Premierligës shikojnë opsionet për t’u rikthyer në fushat e stërvitjes më vonë këtë muaj nën pro
''Të bardhë'' e mijëra stërlina, kush janë dy të rinjtë nga Elbasani të arrestuar në Londër Egli Hazizolli dhe Mikeljacn Baca janë dy të rinjtë të arrestuar në Londër pasi u kapën me 14 kilogramë kokainë të klasi