999 rezultate për

angleze

Plas te Anglia, u largua nga grumbullimi se gjoja ishte sëmurë, lojtari "kapet mat" në kazino (FOTO LAJM) Si të mos mjaftonte humbja 2-1 ndaj Çekisë , te kombëtarja angleze ka shpërthyer një skandal, e ku protagonist është loj
Shkaktuan trazira dhe përleshje, pranga 31 tifozëve anglezë në Pragë (VIDEO) Anglia luajti mbrëmjen e kaluar në transfertë ndaj Çekisë, ku për këtë përballje kishin udhëtuar shumë tifozë nga ishull
Mediat angleze: Strakosha te Tottenhami për të zëvendësuar të dëmtuarin Lloris Portieri i Lazios Thomas Strakosha mund të ndërrojë skuadër gjatë merkatos së janarit. "Football London", bën të ditu
E BUJSHME/ Tottenham nxjerr në shitje Harry Kane Mund të pabesueshme por është të vërtetë të paktën duke iu referuar asaj që shkruan gazeta prestigjoze angleze The Sun.
Aktivizoi një lojtar të dyshimtë, Liverpool rrezikon përjashtimin (FOTO LAJM) Skuadra e Liverpool rrezikon të përjashtohet nga Kupa e Ligës Angleze, ose siç njihet ndryshe Carabao Cup. Shkak ësht
Aksidentohen tre futbollistët e njohur, kapiteni i skuadrës angleze mbyll sezonin Mbrëmja shoku për klubin profesionist të futbollit. Tre lojtarët e ekipit të Championship në Angli, Derby County janë pë
Tentoi të shënonte "alla Paneka", turpërohet sulmuesi i skuadrës angleze (VIDEO) Një ekzekutim i dobët i penalltisë në sfidën e djeshme mes Cholchesteri dhe Tottenhami është duke bërë xhiron në rrjetët
Përfundojnë 45 minutat e para në dy ndeshjet e Championsit Ka përfunduar pjesa e parë në ndy ndeshjet e ditës së dytë të Ligës së Kampionëve. Tottenham është në epërsi me rezul
Nuk kishte ndodhur kurrë: Shikoni pritjen spektakolare të penalltisë së Kane nga Muric Harry Kane nuk ka mundur të shënojë ndaj Kosovës golin e gjashtë të anglezëve për shkak se Arianet Muric ia priti gjuatj
KOSOVA NUK LESHON/ Muriqi i pret penalltinë Kane-t, ai nuk u beson syve (VIDEO) Harry Kane nuk ka mundur të shënojë ndaj Kosovës golin e gjashtë të anglezëve për shkak se Arianet Muric ia priti gjuatj
Faqja prestigjoze angleze me dedikim special për Kosovën "Bleacher Report Football" e cila numëron rreth 9 milionë ndjekës ka bërë një dedikim special për Kombëtaren e Kosovës.
TRONDITËSE/ Futbollisti i skuadrës angleze diagnostikohet me kancer Ditën e sotme skuadra angleze, Hull City ka dhënë një lajm të trishtueshëm. Ata kanë konfirmuar se mbrojtësi i tyre A
2 ekipet angleze me traditë mbi 100-vjeçare mund të falimentojnë pas orës 17:00 Bury dhe Bolton Wanderers kanë kohë deri në orën 17:00, që ta shpëtojnë historinë 134- vjeçare. Të dyja klubet do të
1 në 10 të burgosur në Angli është shqiptar 10 për qind e të burgosurve të huaj në Britaninë e Madhe janë shqiptarë. Numri i tyre në 10 vitet e fundit është rritur
Albian Ajeti pranë transferimit te skuadra e njohur angleze Sulmuesi shqiptar Albian Ajeti është gati për të bërë eksperiencë jashtë Zvicrës. 22 vjeçari edicionin e kaluar shkël
Merrnin makina me qera në Evropë dhe i shisnin në Shqipëri, arrestohen 2 anglezë Policia ka vënë në pranga dy shtetas anglezë të cilët shisnin në Shqipëri makina të marra me qera në Evropë. M. A.,25
Nuk u grumbullua për ndeshjen miqësore, mediat angleze zbulojnë të ardhmen e Lukakut Antonio Conte në konferncën e sotshme për shtyp nuk u shfaq shume i entuziasmuar për merkaton e Interit deri tani. Pa
Polici me targa angleze presion qytetarit: Futu në mjet, mos të prangos aty, të të lidh! Mbrëmjen e djeshme në emisionin satiro-investigativ "Stop", një qytetar ka dërguar një video ku shfaqet duke debatuar me
Dele Alli u "kthye" nga vdekja në Greqi (FOTO LAJM) Festat e zhurmshme dhe ekskluzive, në ishullin e Mikonos, tërheqin yje të sportit dhe shoubizit anembanë globit dhe thua
Skuadra angleze presion Lampardit: Merru vesh me Chelsea-n ose fillo stërvitjet Frank Lampard është zgjedhja e parë e Chelsea-s si trajner pas largimit të Maurizio Sarrit. Legjenda e klubit është n