999 rezultate për

angazhuar

Haradinaj i shkruan Merkelit Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj i ka dërguar një telegram urimi kancelares gjermane, Angela Merkel në shënimin
Detajet e super operacionit: U kapën anëtarët dhe kokat e 4 grupeve, 300 policë të angazhuar Policia sëbashku me Prokurorinë e Krimeve të Rënda njoftoi sot se kanë përmbyllur njëoperacion të madh në të gjithë vend
Greqia sërish mes flakëve, dhjetra zjarrfikës dhe helikopterë në terren (VIDEO) Një zjarr i madh po përhapet me shpejtësi në zonën pas stadiumit Markopoulo, në Attica, Greqi. Për lokalizimin e flak
Pas RENEA-s, Olta Xhaçka pushton Dibrën me ushtri: Shikoni pamjet (VIDEO) Janë jashtë imagjinatës pamjet që vijnë nga Dibra në redaksinë e Albeu.com. Krahas operacionit të orëve të para të m
Dalin konkluzionet e Samitit të Berlinit: Kosova dhe Serbia të angazhuar Edhe pse mbrëmë pas takimeve në Berlin nuk u tha që palët janë pajtuar që të vazhdojë dialogu për shkak se taksa nuk ësh
Sot pritet shkarkimi i Vellkovskit Pasi që hetim i i brendshëm në MPB vërtetoi se është bërë shkelje e procedurës për udhëtime zyrtare, Qeveria sot në sean
AKI merr në përgjim imamët e Kosovës Para disa ditësh, Ministria e Drejtësisë ka nënshkruar një memorandum bashkëpunimi me Bashkësinë Islame të Kosovës (BIK)
Kaq avokatë janë angazhuar për mbrojtje të Gruevskit Nikolla Gruevski do të mbrohet me gjashtë avokatë në rastin Titanik për manipulime zgjedhore. Përveç tij, edhe Mile Jana
Presidentja Jahjaga themelon fondacion Ish Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, shihet të jetë mjaftë e angazhuar – sidomos me vizita jashtë vendit. Pas
Haradinaj reagon ndaj sulmit Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, thotë se sulmi i djeshëm në Gjakovë ndaj pjesëtarëve të Policisë së Kosovës, t
Mesi: Qeveria e angazhuar për fuqizimin e rolit të gruas Me iniciativën e Zëvendës Kryeministres së Republikës së Shqipërisë Senida Mesi dhe në bashkëpunim me zyrën e UNDP-së dh
Tetova e angazhuar maksimalisht për sezonin dimëror Sektori për veprimtari komunale, mbrojtje të mjedisit jetësor dhe natyrës me fillim të sezonës dimërore ka bërë pregadit
Mavraj ndihmon fëmijët jetimë nga Etiopia ​Mbrojtësi i Hamburgut dhe Kombëtares kuqezi, Mërgim Mavraj është gjithmonë i ndjeshëm jo vetëm në fushën e futbol
Nitaj tregon se pse Haradinaj e dërgoi demarkacionin në Kuvend Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, ka deklaruar se çdo marrëveshje ndërkombëtare, duhet të nx
Zhgënjehen shqiptarët: Ligji i gjuhës shqipe nuk do të hapë vende të reja pune Administratorët shqiptar që janë të punësuar në sekretariatin për implementimin e Marrëveshjes së Ohrit, do të angazhohe
Mbi 5 mijë vëzhgues vendorë dhe 373 të huaj, të angazhuar në zgjedhjet lokale në Maqedoni Për ndjekjen e zgjedhjeve lokale të 15 tetorit në Maqedoni, deri tani në Komisionin Shtetëror të Zgjedhjeve (KSHZ) janë
Basha: Ja kush është në të vërtetë vajza që përloti Parlamentin Ditën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë u mbajt seanca përmbyllëse me parlamentin rural ku përfaqësues të ndryshëm të str
Këta janë dy këshilltarët shqiptarë në kabinetin e Zaevit Mersel Bilalli, Ismet Ramadani si dhe Mitko Andreevski janë angazhuar si bashkëpunëtorë të jashtëm të kryeministrit Zora
ARM dhe MPB të angazhuar për të luftuar zjarret Qeveria e Republikës së Maqedonisë në seancën e fundit mori vendim që Ministria e Punëve të Brendshme ta rrisë prezencën
AKE ndërpret financimin e “Rrotës Panoramike” në Shkup Agjencia për Komunikime Elektronike (AKE) – financuese e “Rrotës Panoramike” këtë vit nuk do të jep para në llogari të n