999 rezultate për

angazhimin

Lufta për gazin, Turqia paralajmëron angazhimin e ushtrisë kundër grekëve në Egje Greqia, Turqia dhe Qiproja janë duke u përplasur në lidhje me pasuritë nëntokësore të gazit në Egje duke rritur tensione
Hahn i bën thirrje opozitës: Integrimi kërkon angazhimin e të gjithëve Hahn nga Brukseli ka kërkuar angazhimin e të gjitha palëve politike në procesin e integrimit, duke e përshkruar si një a
Nuk janë për Vulinin, policia sqaron angazhimin e Njësisë Speciale Zëvendëskomandanti i Policisë për rajonin e Veriut, Besim Hoti, ka thënë se situata është e qetë së paku deri më tani, d
Krerët fetarë në Shqipëri, apel për negociatat Merkel dhe Macron Krerët e bashkësive fetarë në Shqipëri kanë shkruar një letër ku i kanë bërë apel Kancelares Merkel dhe Presidentit Macr
Haradinaj mirëpret angazhimin e Berlinit në dialogun Kosovë-Serbi Kryeministri Ramush Haradinaj ka vlerësuar se angazhimi i Berlinit të mbështetur nga Uashingtoni është i nevojshëm në di
Zaev thyen heshtjen, flet për angazhimin e Komandant Hoxhës si këshilltar Angazhimi i Xhezair Shaqirit, komandant Hoxhës në kabinetin e tij si këshilltar i kryeministrit Zoran Zaev, ka bërë që k
Zaev i jep pozitë Xhezair Shaqirit Qeveria e Maqedonisë ka lëshuar sot një komunikatë ku sqaron angazhimin e Xhezair Shaqirit në ekzekutiv. Ish-deputeti
Haradinaj në AKI diskuton për sigurinë e vendit Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, sot ka vizituar Agjencinë e Kosovës për Inteligjencë (AKI), ku është takuar me
Pas dorëheqjes, Labinot Tahiri në zyrën e kryeministrit Deputeti nga radhët e Aleancës Kosova e Re, Labinot Tahiri ka zhvilluar sot një takim me kryeministrin e vendit, Ramush
Mesi: Shqipëria, e gatshme për të vazhduar angazhimin me projekte konkrete kombëtare dhe ndër-rajonale Zëvëndës Kryeministrja e Republikës së Shqipërisë Senida Mesi mori pjesë sot në Budapest të Hungarisë në Samitin e 6-të
Panucci nuk buzëqesh: Nuk ka festë, fokusi te Maqedonia Christian Panucci është kënaqur me angazhimin e lojtarëve të tij ndaj Lihtenshtejnit. Shqipëria ka vazhduar me fitore
Demaku i thotë "lamtumirë" politikës ​Deputetja Puhie Demaku, pas gjatë viteve në Lëvizjen Vetëvendosje, ka njoftuar se për arsye personale, do të dorë
McCain: SHBA duhet të rikonfirmojë angazhimin në Ballkan Senatori republikan John McCain, bëri thirrje për rikonfirmimin e angazhimit amerikan dhe evropian në Ballkan, për të ci
Çështja Haradinaj, AAK bojkoton Kuvendin deri më 6 prill Gjykata në Colmar të Francës, vendosi sot shtyrjen e vendimit për lirimin ose ekstradimin e kreut të AAK-së, Ramush Hara
Hoxhaj: Pa angazhimin e SHBA-së dhe BE-së s’ka progres në rajon Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, po merr pjesë në konferencën ndërkombëtare “Globsec
Trump vë në pikëpyetje angazhimin e aleatëve të NATO-s Kandidati republikan për president të SHBA, Donald Trump është shprehur se nëse zgjidhet, nuk do t’iu dilte automatikish
Tahiri falënderon Thran për angazhimin në zbatimin e marrëveshjeve të Brukselit Ministrja për dialog, Edita Tahiri, priti sot në takim ushtruesin e detyrës së shefit të Misionit të EULEX-it në Kosovë,
Gjuriç: Në Serbi janë rreth 200 mijë serbë të Kosovës Drejtori për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuricc, ka deklaruar se në Serbi, aktualisht gjenden rreth 204 mijë p
Britania e shqetësuar për angazhimin e Gruevskit në Maqedoni Ministri i Jashtëm britanik, Hillari Ben, ka kërkuar shpjegime nga sekretari shtetëror britanik për politikë të jashtme
Limaj: Ndryshimi vjen me angazhimin e gruas Nisma e Gruas për Kosovën, ditën e sotme ka mbajtur Kuvendin e Parë Zgjedhor, ku ka marrë pjesë lidershipi i Nismës për