1.6 ton kokainë, kapet në Shkodër me çanta me para bosi i grupit
999 rezultate për

anetaret

Vazhdon sot seanca konstituive në Parlamentin e Maqedonisë Kuvendi i Maqedonisë do të vazhdojë sot seancën konstituive të përbërjes së re parlamentare. Gjatë kësaj seance pritet t
Zgjedhjet e Kavajës, KQZ: Sillni anëtarët për KZAZ Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në zbatim të Kodit Zgjedhor, ka përcaktuar 2 prillin si datë afat për dorëzimin e propozi
Shteti eshte njesoj si familja! Nga Enver Bytyçi Shteti, thote Antonio Smith, eshte si nje familje. Qytetaret e nje njesie shteterore jane si
Shkrumbohet banesa në Pukë, 5 anëtarët e familjes Përdeda nën qiell të hapur (FOTO LAJM) Mbrëmja e kaluar ka qëlluar fatale për një familje në fshatin Luf të njësisë administrative me të njëjtin emër në Pukë.
Verifikimi i formularëve nga KQZ, 3 anëtarët braktisin mbledhjen KQZ është mbledhur prej orës 14:00, për të bërë riverifikimin e formularëve të vetëdeklarimit për 21 zyrtarë, 13 deputet
PROTESTA/ Basha, drekë me ambasadorët pas shkarkimit të 4 ministrave Kreu i opozitës është duke ngrënë drekë me disa ambasadorë nga vendet e BE-së në këto momente në një rastorant në qendër
Anëtarët shqiptarë në Këshillin Gjyqësor bllokojnë zgjedhjen e kryetarëve Këshilli Gjyqësor nuk i di arsyet pse kryetarja e Gjykatës Penale, Tatjana Mihajlova dha dorëheqje të parevokueshme.
Anëtarët shqiptar bllokojnë zgjedhjen e kryetarit të ri në gjykatën Penale Shkupi 1 Pas dorëheqjes së kryetares së Gjykatës Penale në Shkup, Tatjana Mihajllova ditën e djeshme, anëtarët shqiptarë të Këshi
Shtyhet me 7 ditë zgjedhja për anëtarët e Vettingut Ka nisur me dy orë vonesë nga sa ishte paralajmëruar seanca Plenare. Kjo seancë është parashikuar për të votuar emrat
LISTA/ Ja anëtarët e fondacionit "Soros", që nga Linda Rama deri tek Ismail Kadare (VIDEO) Emisioni "Opinion" mbrëmjen e sotme ka publikuar listën e plotë të anëtarëve të bordit të fondacionit “Soros” në Shqipër
U akuzuan për bombën tek "VEFA", anëtarët e "Hakmarrja për Drejtësi" fitojnë pafajësinë Antarët e bandës “Hakmarrja për Drejtësi” janë shpallur të pafajshëm në Gjykatëne Krimeve të Rënda. Gjykata ka dhënë
Meta përdori dy standarte për anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi Në një deklaratë për shtyp të premten, kreu i kuvendit Ilir Meta deklaroi se zgjedhja e tre anëtarëve pa short të KED-së
Meta rrëzon një nga akuzat e Lu-së për Llallën Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, në një konferencë për mediat, ka deklaruar se Prokurori i Përgjithshëm ka
Zbulohet data kur do të hidhet shorti për anëtarët e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi Në një njoftim zyrtar, kryetari i Kuvendit Ilir Meta ka bërë të ditur se në datën 27 janar 2017, ora 10:00 në ambientet
Shkon në 30 numri i viktimave nga sulmet në Kabul Ka shkuar në 30 numri i personave që kanë humbur jetën dhe në 80 numri i të plagosurve nga dy shpërthime në afërsi të pa
Kuvendi hap garën për anëtarët e Këshillit të Gjyqësorit e Prokurorisë Kuvendi ka hapur garën për anëtarët e Këshillit të Lartë të Gjyqësorit (KLGJ) dhe Këshillit të Lartë të Prokurorisë (KLP
“Lufta” e mandateve, KQZ kthen kërkesën e Llallës: Duam më shumë fakte! Edhe pse debatuan tre orë me radhë, KQZ nuk mori dot një vendim sot nëse do t’i hiqet mandati dy deputetëve si edhe krye
Diktatori i Koresë së Veriut: Do eliminoj anëtarët e partisë që janë të pakënaqur Diktatori i Koresë së Veriut ka kërcënuar se do të eliminojë të gjithë korean-veriorët e 'dobët' që janë të pakënaqur me
Lajmi i fundit / KSHZ: Do të ketë rivotime në Tearcë Komisioni Shtetëror Zgjedhor ka vendosur që të dielën, qytetarët e Tearcës do të rivotojnë përsëri. Anëtarët e KSHZ-
Kolegji Zgjedhor pritet të finalizojë zgjedhjen e Trumpit Anëtarët e Kolegjit Zgjedhor të Shteteve të Bashkuara pritet të finalizojnë sot zgjedhjen e republikanit Donald Trump në