E FUNDIT/ Kreu i opozitës komunikim të jashtëzakonshëm me median
999 rezultate për

anetaret

PDK: Mbi 300 personalitete të reja do jenë pjesë e listave zgjedhore nëpër komuna Kryesia e PDK, sot ka mbajtur mbledhje në kuadër të aktiviteteve përgatitore për zgjedhjet lokale. Përmes një njofti
Maqedonia bashkë-nikoqire e takimit të Pens me anëtaret e Kartës së Adriatikut Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev është bashkë-nikoqir me kryeministrin e Malit të Zi, Dushko Maroviç, i Samitit të
Reforma në VMRO, emërohen anëtarët e rinj të Komitetit Ekzekutiv VMRO-DPMNE gjatë ditës së djeshme ka mbajtur mbledhje në të cilën ka emëruar anëtarë të rinj të Komitetit Ekzekutiv.
Sot varrosen katër anëtarët e familjes Alidema që humbën jetën në aksident Sot do të varrosen katër anëtarët e familjes Alidema që humbën jetën në një aksident tragjik te rrethrrotullimi në Prish
Zaev në takim me anëtarët e OEMVP-së Ekipi ekonomik qeveritar i kryesuar nga kryeministri, Zoran Zaev sot do të ketë me anëtarët e Odës Ekonomike të Maqedoni
Zgjidhen anëtarët e Komisionit Parlamentar për Marrëdhënie Ndëretnike Parlamenti i Maqedonisë gjatë seancës së tetë ka miratuar një vendim për zgjedhjen e anëtarëve të Komisionit për marrëdh
Qeveria shkarkon mbi 2.000 persona Qeveria në mbledhjen e përfunduar ka marrë vendimin për shkarkimin e Këshillave Drejtues të rreth 500 institucioneve.
Fillon procesi i Vettingut, nis kontrolli i pasurisë për gjyqtarë e prokurorë Nis zyrtarisht procesi i Vettingut për 775 gjyqtarë dhe prokurorë. Institucionet e administratës shtetërore kanë fil
Babastars promovojnë “High 4 real” Babastars duket sikur kanë sjellë një mënyrë të vecantë të promovimit të projektit të ri. Performanca e tyre speciale
Sherr për tokat në Svillare të Shkupit Në fshatin Svillare e Poshtme të Shkupit ka ndodhur një zënkë fizike midis anëtarëve të dy familjeve për shkak të një pr
Përcillen për në banesën e fundit katër anëtarët e vrarë të familjes Sulejmani në Gllumovë Familja Sulejmani ka hapur sot dyert e zisë. Farefis, fqinj e bashkëfshatarë, të njohur e të panjohur po ndajnë dhimbje
Han arrin në qeveri nis takimi me kryeministrin Zaev Komisari Johanes Han ka arritur në Qeveri ku ka nisur takimin kokë më kokë më kryeministrin Zoran Zaev. Pas kësaj, d
Këta janë 27 komisionerët dhe anëtarët e Kolegjit të Apelimit që u votuan sot (FOTO) U votuan sot në Kuvend 27 emrat në komisionet e vettingut dhe të Kolegjit të Apelimit që do t’i hapin rrugë zbatimit të
Presidenti Trump mbërrin në Bruksel Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka mbërritur në Bruksel, ku pritet të marrë pjesë në samitin e NATO-s.
Miratohet lista e 9 partive në KQZ, PS gjobitet me 1 milionë lekë Është miratuar lista e 9 partive të cilat janë rregjistruar në KQZ për të marrë pjesë në zgjedhjet e Qershorit. Por
Mblidhen anëtarët e PDK-së, a do vendosin sot për prishjen e koalicionit? Opozita dorëzoi mëngjesin e sotëm mocionin për rrëzimin e qeverisë në Kuvend, ndërsa PDK-së thirri mbajtjen e një mbledh
Avionët amerikane sulmojnë me raketa anëtarët e al-Kaedës Bombardimet e dronëve amerikane kane vrarë pesë anëtarë të dyshuar të al-Kaedës në Jemenin qendror. Mësohet se avion
Basha “kërcënon” anëtarët e KQZ: Mos shtyni afatet se... Teksa janë bërë plotë 62 ditë protestë në Bulevardin kryesor “Dëshmorët e Kombit”, kreu i D-së, Lulzim Basha është ndalu
VETTINGU/ Kuvendi miraton ngritjen e dy komisioneve Ad Hoc Kuvendi u mblodh gjatë pasdites së sotme ne seancë të jashtëzakonshme për të miratuar ngritjen e dy komisioneve Ad Hoc.
Kuvendi miraton anëtarët e komisionit Ad-Hoc, “rrëzohet” Idrizi Kuvendi është mbledhur ditën e sotme në seancë të jashtëzakonshme për Komisionin e Vetingut. Për këtë Komision janë hedh