999 rezultate për

anetaresim

Lajm i keq nga Gjermania: Shtyhen sërish negociatat për Shqipërinë Bashkimi Europian mund të shtyjë për vitet në vijim çeljen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë. Kështu shkrua
"Pakoja bombë" për Serbinë: 10 mld dollarë, avionë dhe anëtarësim në BE në këmbim të njohjes së Kosovës Shtetet e Bashkuara e kanë deklaruar qartazi tashmë se kryefjala e politikës së tyre të jashtme në rajonin e Ballkanit P
Indonezia kundër anëtarësimit të Kosovës në Interpol Ministria e Brendshme e Serbisë gjatë ditës së sotshme u takua me ambasadorin e Indonezisë në Beograd, Mohamed Chandra V
Serbia e vendosur të mos e lejojë anëtarësimin e Kosovës në Interpol Ministri i Brendshëm serb, Nebojsha Stefanoviq ka thënë se Serbia do të vazhdojë një luftë të vendosur diplomatike për t
Pendarovski takon Erdoganin dhe merr garanci për ratifikimin e protokollit të NATO-s Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, në kuadër të pjesëmarrjes në Procesin për bashkëpunim në Evropën Ju
"Duhet ti qëndrojmë fjalës"- Ministri gjerman: BE duhet të marrë vendim për Shqipërinë në qershor Ndërsa Ministri gjerman i Shtetit për Evropën në Ministrinë e Jashtme Federale, Michael Roth (SPD) kërkon një vendim të
Dy anije të NATO-s zbarkojnë në Durrës Dy anije luftarake të NATO-s janë ankoruar në portin e Durrësit. Kjo vizitë e anijeve të NATO-s në Shqipëri vjen në kuad
Ministri gjerman: BE-ja duhet të hapë negociatat me Shqipërinë Edhe vendi jonë është përfshirë nga një valë protestash, qeveria gjermane është për hapjen sa më parë të bisedimeve për
Haradinaj: Anëtarësimi në NATO, synim shtetëror dhe qytetar i Kosovës Kryeministri Ramush Haradinaj ka siguruar se futja e vendit në NATO është jë synim i hershëm i Kosovës. Përmes një po
Shkrimi i Financial Times zbeh shpresat e shqiptarëve për integrimin evropian Gazeta e njohur, ‘Financial Times’ flet për një ‘dush të ftohtë’ ndaj shpresave të Ballkanit Perëndimor për anëtarësim t
Melescanu: Mirëpresim anëtarësimin e Maqedonisë në NATO Ministri rumun i Punëve të Jashtme, Teodor Melescanu deklaroi sot se Rumania mirëpret anëtarësimin e Maqedonisë së Veriu
Basha nga Gjermania sulmon anëtarësimin e Shqipërisë në BE Kreu i PD-së Lulzim Basha ndodhet në Gjermani ku ka zhvilluar takime të shumta në lidhje me situatën në Shqipëri. Ai
Sllovakia ratifikon anëtarësimin në NATO për Maqedoninë Veriore Pas Polonisë, edhe Kuvendi i Sllovakisë sot e ratifikoi protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO. Sll
Ekspertja për Ballkanin: S’ka negociata anëtarësimi në qershor “Shqipëria është në krizë politike. Por kursi konfrontues nuk është i ri”, thotë ekspertja për Ballkanin, Johanna Deimel
Qielli i Tiranës do mbushet sot me avionët luftarak të NATO-s (VIDEO) Viti 2019 përkon me 10 - Vjetorin e Anëtarësimit të vendit tonë në NATO, më 1 Prill 2009. Në kujdesin e Ministrisë së
INTERVISTA/ Bregu thotë ta harrojmë datën e anëtarësimit në BE ... NGA LUTFI DERVISHI Nëse në Ballkan do të jetonin 100 njerëz... 61 prej tyre do të thonin se shqetësimi kryeso
Rumania sot ratifikon protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, nga dje po qëndron për vizitë pune në Rumani,
PE kërkon hapjen e bisedimeve me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë Deputetët e Bordit të Jashtëm Politik të Parlamentit të Evropës (AFET) i ftuan vendet anëtare të Bashkimit Evropian që k
Këshilli i Evropës i ofron anëtarësim Kosovës me një kusht Dialogu mes Kosovë dhe Serbisë po shihet si zgjidhja përfundimtare mes dy vendeve për anëtarësimin e tyre në organizatat
Bullgaria ratifikoi Protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO Parlamenti i Republikës së Bullgarisë sot e ratifikoi Protokollin për anëtarësimin e Republikës së Maqedonisë së Veriut