999 rezultate për

anetare

Vuçiç ashpërson tonet: Nëse Kosova pranon anëtarësimin në organizata kombëtare, e presin befasi Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka paralajmëruar ‘befasi’ nëse Kosova provon të anëtarësohet në organizata ndërk
Zbulohen prapaskenat: Vaksinat nga Greqia s’janë dhuratë! Greqia nuk do t’i dhurojë Shqipërisë vaksina, por do të drejtojë mekanizmin e krijuar nga Bashkimi Europian për të shpër
Pas dy vitesh, mblidhen për herë të parë shtatë anëtarët e Gjykatës Kushtetuese Shtatë anëtarët e Gjykatës Kushtetuese janë mbledhur sot për herë të parë. Në këtë takim, mësohet se anëtarët do të disk
Çështjet e nxehta që do të shqyrtojnë menjëherë anëtarët e Kushtetueses Shtatë anëtarët e Gjykatës Kushtetuese do të mblidhen gjatë kësaj java për të shqyrtuar çështjet që sipas ligjit i përka
Policia e konfirmon: Katër të vrarët në Viti janë anëtarë të një familjeje Është konfirmuar zyrtarisht se katër personat e vrarë në fshatin Pozharan të Vitisë janë anëtarë të një familje. Këtë
Meta dekreton anëtaren e shtatë të Gjykatës Kushtetuese Presidenti i Republikës, Ilir Meta këtë të hënë ka dekretuar edhe anëtarin e shtatë të Gjykatës Kushtetuese. Përmes n
Dhuratat e çuditshme që anëtarët e familjes mbretërore shkëmbejnë gjatë festave Në Krishtlindje ne tradicionalisht ofrojmë dhurata për njëri-tjetrin. Ndonjëherë dhurata me vlerë financiare, herë emoci
Ekspertët flasin për përfitimet e anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO Aleancë Ishte data 27 mars 2020. Maqedonia e Veriut pasi pati ndryshuar emrin, në datën e lartë përmendur u bë edhe zyrtarisht a
Protesta për Klodian Rashën, shoqërohen 4 anëtarë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Disa anëtarë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit janë shoqëruar ditën e sotme në komisariatin Nr.1 Tiranë pasi morën pje
Vendet e BE-së i mbyllin dyert shqiptarëve, ja sa qytetarë u refuzuan të hyjnë Vendet e Bashkimit Europian kanë forcuar rregullat dhe kontrollet për emigrantët. Sipas të dhënave të Eurostat gjatë
Një grua, kush pritet të marrë postin e ministrit të Bujqësisë Tashmë që ministri aktual Bledi Çuçi u emërua në ministrinë e Brendshme, postin e tij do e marrë Milva Ikonomi. Këto
Rama propozon Bledi Çuçin për ministër të Brendshëm Bledi Çuçi propozohet nga kryeministri Rama per Minister të Brendshem. Kreu i qeverise ka zgjedhur ministrin aktual t
Shqiptarët konsumojnë sa 39% e mesatares së BE, niveli më i ulët në Europë Përgjatë vitit 2019 Shqipëria konsumoi sa 39 % e mesatares së BE-se, duke shënuar nivelin më të ulët në Europë sipas pub
Niveli më i ulët në Europë, qytetarët shqiptarë konsumojnë sa 39% e mesatares së BE Përgjatë vitit 2019 Shqipëria konsumoi sa 39 % e mesatares së BE-se, duke shënuar nivelin më të ulët në Europë sipas pub
E rëndë në Kosovë, 5 anëtarët e familjes humbën jetën nga COVID-19 Një ngjarje tragjike ka ndpdhur në një familje shqiptare në Kosovë ku pesë prej anëtarëve të saj kanë humbur jetën nga C
Eliot Engel: Serbia nuk do anëtarësohet kurrë në BE pa njohur pavarësinë e Kosovës Ekspertë të Ballkanit i bëjnë thirrje administratës së ardhshme të drejtuar nga Joe Biden që të shtojnë vëmendjen ndaj B
Hidhet shorti i KED, mësoni emrat e anëtarëve të rinj Në presidencë është hedhur këtë paradite shorti për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi (KED).
Kuvendi miraton Komisionin e Posaçëm për raportin e Dick Marty Kuvendi ka miratuar ngritjen e Komisionit të Posaçëm për raportin e Dick Marty. Deputetët votuan me 85 vota pro, 12 kund
Kuvendi i rrëzon një tjetër dekret Metës, bie poshtë ligji për Policinë Kuvendi ka rrëzuar me 83 vota pro dekretin e presidentit Ilir Meta për ligjin për Policinë e Shtetit. Ndërkohë në seancë
Bllok Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, miratohen sot draft-konkluzionet Në pamundësi të aprovimit të kuadreve negociuese për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, ambasadorët e shteteve anëtare