999 rezultate për

anetar

Ndahet papritur nga jeta në mënyrë anëtari i Akademisë së Shkencave Anëtari i Akademisë së Shkencave Petraq Petro është ndarë në mënyrë të parakohshme nga jeta mbrëmjen e sotme. Lajmin
Vuçiç ashpërson tonet: Nëse Kosova pranon anëtarësimin në organizata kombëtare, e presin befasi Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka paralajmëruar ‘befasi’ nëse Kosova provon të anëtarësohet në organizata ndërk
Zbulohen prapaskenat: Vaksinat nga Greqia s’janë dhuratë! Greqia nuk do t’i dhurojë Shqipërisë vaksina, por do të drejtojë mekanizmin e krijuar nga Bashkimi Europian për të shpër
Lajm i trishtë, ndahet nga jeta ish-anëtari i bordit drejtues të Vllaznisë Shkodra është zgjuar me lajm të keq sot. Mësohet se Mark Laloshi, konsulent ligjor pranë bashkisë së Shkodrës dhe ish-an
Kultivimi i drogës në Skrapar, kapet anëtari i fundit i grupit Vijon megaoperacioni “Gjergjova”, ku është arrestuar edhe anëtari i fundit i grupit, që ushtronin aktivitetin kriminal t
Pas dy vitesh, mblidhen për herë të parë shtatë anëtarët e Gjykatës Kushtetuese Shtatë anëtarët e Gjykatës Kushtetuese janë mbledhur sot për herë të parë. Në këtë takim, mësohet se anëtarët do të disk
Çështjet e nxehta që do të shqyrtojnë menjëherë anëtarët e Kushtetueses Shtatë anëtarët e Gjykatës Kushtetuese do të mblidhen gjatë kësaj java për të shqyrtuar çështjet që sipas ligjit i përka
COVID-19/ Anëtari i Komitetit të Ekspertëve: Pas një viti do të jemi pa maska! Në Athinë shkencëtarët po shohin një stabilizim të situatës pas shpërthimit të COVID-19. Ndryshe nga Selaniku, ku ka
Policia e konfirmon: Katër të vrarët në Viti janë anëtarë të një familjeje Është konfirmuar zyrtarisht se katër personat e vrarë në fshatin Pozharan të Vitisë janë anëtarë të një familje. Këtë
Emërohet anëtarja e 7 e Gjykatës Kushtetuese, Sonila Bejtja betohet para Metës Në Institucionin e Kreut të Shtetit u zhvillua sot ceremonia e betimit të anëtares së re të Gjykatës Kushtetuese, zonja
Dekretimi i anëtarit të shtatë të Kushtetueses, Yuri Kim falenderon Metën "Presidenti, Parlamenti dhe KED meritojnë vlerësim për arritjen e kuorumit plus 1, por nuk mund të ketë pushim derisa të
Meta dekreton anëtaren e shtatë të Gjykatës Kushtetuese Presidenti i Republikës, Ilir Meta këtë të hënë ka dekretuar edhe anëtarin e shtatë të Gjykatës Kushtetuese. Përmes n
Dhuratat e çuditshme që anëtarët e familjes mbretërore shkëmbejnë gjatë festave Në Krishtlindje ne tradicionalisht ofrojmë dhurata për njëri-tjetrin. Ndonjëherë dhurata me vlerë financiare, herë emoci
Lihet në fuqi vendimi i KPK-së për ish-gjyqtarin dhe anëtarin e KLD-së KPA ka lënë në fuqi vendimin e KPK për ish-gjyqtarin e Apelit të Tiranës Astrit Haxhialushi. KPK kishte vendosur në muaj
Ekspertët flasin për përfitimet e anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO Aleancë Ishte data 27 mars 2020. Maqedonia e Veriut pasi pati ndryshuar emrin, në datën e lartë përmendur u bë edhe zyrtarisht a
Gjykatë Kushtetuese funksionale! Meta dekreton emërimin e anëtarit të ri Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar Përparim Kalon si anëtar i Gjykatës Kushtetuese. Këshilli i Emërimeve
Protesta për Klodian Rashën, shoqërohen 4 anëtarë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Disa anëtarë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit janë shoqëruar ditën e sotme në komisariatin Nr.1 Tiranë pasi morën pje
Vendet e BE-së i mbyllin dyert shqiptarëve, ja sa qytetarë u refuzuan të hyjnë Vendet e Bashkimit Europian kanë forcuar rregullat dhe kontrollet për emigrantët. Sipas të dhënave të Eurostat gjatë
Votimi i anëtarit për Kushtetuese dhe dekreti për buxhetin, dy pikat e "nxehta" që diskuton sot Kuvendi Kuvendi mblidhet sot në seancë plenare, ku do të diskutojë disa projektligje të rëndësishme. Kështu, Kuvendi do të shqyr
Një grua, kush pritet të marrë postin e ministrit të Bujqësisë Tashmë që ministri aktual Bledi Çuçi u emërua në ministrinë e Brendshme, postin e tij do e marrë Milva Ikonomi. Këto