999 rezultate për

aneta

Partitë mbajnë peng KQZ-në Partitë kryesore në koalicionin qeverisës janë duke e mbajtur të bllokuar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ). Kjo pë
Sot zgjidhen anëtarët e Gjykatës Kushtetuese, largohen të huajt Deputetët e Kuvendit të Kosovës, sot do të votojnë për dhjetë kandidatët të cilët muaj më parë i kanë hyrë garës për t’u
Vuçiç: Jemi të lodhur por nuk ndalemi deri sa të anëtarësohemi në BE Mediumi i njohur evropian, Euronews, ka zhvilluar një bisedë me presidentin serb, Aleksandar Vuçiç, ku kanë folur për të
Kosova aplikon por s'ka votat për në Këshillin e Evropës Nuk do të jetë e largët dita kur Kosova do të aplikojë për anëtarësim në Këshillin e Evropës, thonë përfaqësuesit politi
Qytetarët habitin qeverinë, besojnë se anëtarësimi në BE ndodh pas 2 vitesh Qeveria ka miratuar një dokument, në të cilin bën me dije se integrimi në Bashkimin Evropian merr shumë më shumë vite se
Si do të shuhet dielli, shkencëtarët zbardhin misterin Dielli do të zhduket pas 10 000 milionë vitesh dhe do të shndrrohet në një unazë të madhe të ndritshme gazi dhe pluhuri
Ministri gjerman: Kemi interes të anëtarësohet Ballkani Perëndimor në BE Ministri Shtetëror për Çështje Evropiane në MPJ-në e Gjermanisë, Mihael Roth, ka porositur që Prokuroria Speciale Publik
Padia e qytetares detyron Vetvendosjen të përjashtojë anëtarin e saj Pas padisë që ka ardhur nga ana e një qytetareje nga Vitia për kërcënim, lëvizja Vetëvendosje, ka përjashtuar gjatë ditë
Zbardhet pse Kosova nuk mori pjesë as këtë vit në Eurovision Ndonëse 63 vite më parë festivali evropian “Eurovision”, kishte nisur me qëllimin që t’i bashkonte popujt e kontinetit t
Stoltenberg zbulon kushtin e vetëm për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka përshëndetur përpjekjet për gjetjen e zgjidhjes, ndërsa ka theksu
Ministria e NISMA-s ia lë në dorë projektin milionësh anëtarit të partisë Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) e ka zgjedhur një anëtar të Nismës Socialdemokrate për koordinato
Ministri polak jep lajmin e mirë në Tiranë për anëtarësimin në BE Ministri i Jashtëm i Polonisë, Jacek Czaputowicz tha se është mbështetës i fortë i zgjerimit të Bashkimit Europian drej
Vetvendosja zëvendëson të dorërëhequrit e saj Përmes një postimi në Facebook, Vetëvendosja ka bërë të ditur se sot në mbledhjen e 33-të të Këshillit të Përgjithshëm,
Dedaj qorton Pacollin: Ska nevojë që Kosova të anëtarësohet në Organizatën Islamike Zëvendësministri i Punëve të Jashtme, Gjergj Dedaj e ka kundërshtuar hapur Behgjet Pacollin në përpjekjen e këtij të fun
Pacolli merr pjesë në një konferencë islamike, përpiqet ta anëtarësojë Kosovën si vëzhguese Ka nisur punimet në Daka, kryeqytetin e Bangladeshit, Konferenca e 45-të e ministrave të jashtëm të vendeve të Organizat
Elefantët e egër rrafshojnë tendat e refugjatëve (VIDEO) Dymbëdhjetë njerëz Rohingya në kampin e refugjatëve në Bangladesh janë vrarë nga elefantët e egër në muajt e fundit.
Ministri grek tregon arsyen pse Shqipëria duhët të anëtarësohet në BE Ndryshimet që kanë ndodhur në botë na çojnë në përfundimin se duhet të intensifikojmë dhe thellojmë bashkëpunimin tonë n
Kapet një anëtar i bandës së Habilajve Pas dy viteve në kërkim policia ka arrestuar Xhovalin Bacon, ndërsa sot Krimet e Rënda i kanë komunikuar masën e arresti
Kjo është anëtarja më e moshuar e Partisë Demokratike Fato Murraj është anëtarja më e moshuar e Partisë Demokratike. Fjala e saj ishte hapëse në Kuvendin Kombëtar të Parti
Krichbaum i kthen sërish përgjigje Ramës: Ta thashë në sy që Shqipëria nuk është gati Kryetari i Komisionit në Bundestagun gjerman, Gunther Krichbaum, ka reaguar edhe njëherë tjetër në lidhje me deklaratat