999 rezultate për

anembane

Si u prit ndërrimi i viteve anembanë botës (FOTO LAJM) Spektaklet e fishekzjarreve nuk munguan as këtë vit, po sigurisht që në pjesën më të madhe, sheshet ishin bosh. Koronavi
SIGAL UNIQA realizon për herë të parë librarinë audio të librave për shqiptarët anembanë botës Për herë të parë është realizuar një librari audio e librave shqiptarë dhe të huaj të përkthyer në Shqip, librari e cila
Traditat e "çmendura" anembanë botës, çfarë hanë natën e Vitit të Ri për të pasur fat Në natën e ndërrimit të viteve, shumë familje konsumojnë gatime të caktuara, të cilat thuhet se sjellin shëndet dhe fat
Gazeta prestigjoze jep alarmin: Shqiptarët kultivojnë kanabisin anembanë Britanisë “The Sunday Telegraph” e Londrës, në shkrimin e vet investigativ, raporton se shqiptarët e trafikuar detyrohen të punojn
Anembanë Rusisë, protestohet kundër Putinit Në prag të ceremonisë së inaugurimit në Moskë Në shumë rajone të Rusisë sot u zhvilluan protesta kundër inaugurimit të V
Kafkë e shtrembëruar dhe dhëmbë të zinj, trendet e frikshme të modës (FOTO LAJM) Bukuria ka shumë kuptime. Prova më e mirë është në traditat dikur të njohura të popujve të ndryshëm anembanë botës. M
Denida, badigardia shqiptare që mbron klientë anembanë botës Bodigardja shqiptare në Greqi, Denida Zinxhiria punon në industrinë ndërkombëtare të sigurimit prej 15 vjetësh. Sot ajo
A po e përdorin më pak Facebook-un, njerëzit anembanë botës? Nëse ndjeheni më pak të kënaqur me Facebook se sa që keni qenë, nuk jeni vetëm. Një hulumtim i ri nga Bridge Ratings
"Dita e gruas", avioni indian udhëtim anembanë botës vetëm me femra (FOTO LAJM) Një kompani ajrore indiane ka zgjedhur një mënyrë të veçantë si të urojë gratë në ditën e tyre ndërkombëtare. "Air
Ja 10 femrat më të pasura anembanë botës! (FOTO LAJM) Kur bëhet fjalë për femrat me para, mirë ose keq, njerëzit kanë tendencën të supozojnë se ato vijnë nga paratë ose janë
Kadare nderohet me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar” Presidenti Bujar Nishani mori sot pjesë në Konferencën Shkencore Ndërkombëtare “Shekulli i Kadaresë” organizuar nga Akad
Ja urimet e VIP-ave shqiptar për anëtarësimin e Kosovës (FOTO LAJM) Përfaqësuesja e Kosovës bëhet pjesë e UEFA-s. Kërkesa e FFK-së mori në Kongresin e Budapestit aq vota sa i nevojiteshin
Foto sa një mijë fjalë, ja si festohen Krishtlindjet anembanë botës (FOTO LAJM) Për të gjithë besimtarët, Krishtlindja ngjall gëzim dhe shpresë. Më shumë se një miliard njerëz rreth botës po festojnë
Anembanë botës duke udhëtuar, çifti kthehet pas 16 vitesh Një çift irlandez kanë treguar eksperiencën më të bukur të jetës, ndërsa kanë udhëtuar rreth botës për plot 16 vite. Një
Genta Ismajli ndez skenën (FOTO-VIDEO) Genta Ismajli po shijon suksesin e këngës "Feel", të cilën e solli në bashkëpunim me Ardian Bujupin & Dalool. Këngët
Sondazhi i BBC: Gjermania vendi më i dashur në botë Gjermania është kombi më i dashur në botë, apo më saktë ai që shihet si më pozitivi, në sondazhin e përvitshëm për Vlerë
Di Caprio lë kinemanë për ambientin Leonardo Di Caprio do të marrë disa “pushime” nga kinemaja për tu përqëndruar tek fushatat mjedisore. Aktori ka deklarua
Rizgjedhja e Obamës, Thaçi: Fryma e demokracisë frymëzim për kombet anembanë botës Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi uroi rizgjedhjen e Barack Obama, si President i Shteteve të Bashkuara
FeR nuk i njeh rezultatet paraprake Partia Fryma e Re (FeR) nuk i pranon rezultatet paraprake të zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare të paraqitura ng