999 rezultate për

andrej

Bullgaria kërkon ndryshimin e teksteve shkollore të historisë Eurodeputeti bullgar, Andrej Kovaçev kërkon që të ndryshohen librat e historisë si në Maqedoni ashtu edhe në Bullgari gj
Bullgaria kërkon që të ndryshohet historia maqedonase Eurodeputeti bullgar, Andrej Kovaçev kërkon që të ndryshohet librat e historisë si në Maqedoni ashtu edhe në Bullgari gj
Zhernovski tërhiqet nga gara për komunën Qendër Andrej Zhernovski është larguar nga kandidatura për komunën Qendër, ka bërë të ditur kryeministri Zoran Zaev në emisioni
Andrej Zhernovski del kandidat i pavarur për kryetar të Komunës Qendër Kryetari aktual i Komunës Qendër, Andrej Zhernovski, ka vendosur të rikandidojë sërish si kandidat i pavarur për kryetar
LISTA/ Zbardhen 500 emrat e të ish-përndjekurve që përfitojnë dëmshpërblim Ministria e Financave ka publikuar listën e përfituesve të radhës nga fondi për ish të përndjekurit. Pagesa do të kr
Të gjithë të çmendur për Milinkovic, por jo vetëm për atë në fushë (FOTO) Mesfushori i Lazios, Milinkovic-Savic po zhvillon një sezon të jashtëzakonshëm duke tërhequr vëmendjen e të gjitha skuad
Nishani pret bashkëreporterët e Këshillit të Evropës, Andrej Hunko dhe Joseph O’Reilly Presidenti i Republikës, Bujar Nishani priti sot në një takim bashkëreporterët e Këshillit të Evropës për Shqipërinë,And
VMRO e pranon se Nënë Tereza dhe Skënderbeu janë shqiptarë Partia nacionaliste maqedonase, VMRO-DPMNE, ka pranuar sot se, Skënderbeu dhe Nënë Tereza janë shqiptarë, ndërsa ka kërk
Ngrihet komisioni për hetimin e parcelave në Vodno Andrej Zhernovski formoi një komision për parcelat në Vodno, për të cilat opozita e akuzon kryeministrin se përmes firma
VMRO akuzon Zhernovskin se publikoi materiale të montuara Pas konferencës për shtyp të mbajtur dje nga ana e kryetarit të komunës Qendër, Andrej Zhernovski, ka reaguar edhe parti
Ja pazaret që ka bërë Branko Cërvenkovski me Mijallkovin Edhe Branko Cërvenkovski ka bërë pazare parazgjedhore me Sasho Mijallkovin në zgjedhjet e fundit lokale. Një pjesë e bis
Milan, dopio dhuratë për Inzaghin (FOTO LAJM) Milani do të bëejë në janar. Sipas asaj që shkruan "TuttoSport", klubi kuqezi ëahtë shumë pranë transferimit të Suso, të
A po ringjallet opozita? Liderët e opozitës, Zoran Zaev, Tito Petkovski dhe Andrej Zhërnovski pritet që të takohen sot. Temat kryesor të takim
Ja çfarë mendon Daçiç për ndarjen e Kosovës Zëvendëskryeministri i parë i Serbisë, Ivica Daçiç ka deklaruar se ndarja e Kosovës do të ishte në interes si të shqipta
Del një tjetër video nga rrahja brutale e vëllait të kryeministrit të Serbisë (VIDEO) Një tjetër video ka dalë në publik lidhur me brutalitetin që i është bërë vëllait të Aleksandër Vuçiç, Andrej Vuçiçit.
Kryeministri i Serbisë pasi ia rrahën vëllain: Mos ma dhunoni familjen vetëm pse më urreni mua (FOTO LAJM) Rrahja e Andrej Vuçiçit, vëllait të kryeministrit të Serbisë, Aleksnadër Vuçiç ka ditë që është kryefjalë e mediave serb
Policia serbe rreh vëllanë e kryeministrit të Serbisë Policia e Serbisë ka rrahur derisa e ka gjakosur, Andrej Vuçiçin, vëlla i kryeministrit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç.
Andrej Sovinc: Maqedonia mos të bëhet si "Republikat Banane" Në Shkup është mbajtur konferenca me temë "Projektet hidroenergjitike kundër natyrës". Kjo konferencë zhvillohet nga
Këshilli i Komunës Qendër do të diskutojë për Car Dushanin Kryetari i komunës Qendër Andrej Zhernovski, vazhdon të deklarojë se ndërtimet pa leje do të largohen, përfshirë këtu ed
Andrej Zhernovski po vepron gabim Kreu i Karposhit Stevço Jakimovski ka thënë se Andrej Zhernovksi bëri gabim që nga dita e parë e mandatit filloi të merr