999 rezultate për

anastasi

“Kisha Ortodokse mbajti një ditë më vonesë shërbesën për flamurin” Historiani Arben Llalla ngriti një pyetje gjatë ditës së djeshme në gazetën “Dita” në lidhje me faktin se përse kreu i K
Mungesa e bekimit të flamurit kombëtar çdo 28 Nëntor nga Kryepeshkop Anastasi Nga ARBEN LLALLA - Në këtë përvjetor të 103 të shpalljes së pavarësisë, nuk mund të mos bëjmë një vështrim dhe të shohim
Rama i përgjigjet Anastasit: Nuk bëra llogaritë e kishës Shpesh, reagimet e Kishës Ortodokse Autoqefale të Shqipërisë shkaktojnë debat në opinionin publik. E njëjta gjë duket s
Arben Llalla: Anastasi, haraçi i emigrantëve shqiptarë në Greqi! Historiani Arben Llalla ka kujtuar faktin se sot janë mbushur 23 vite qëkurse në krye të Kishës Ortodokse Shqiptare qënd
Njohje të vjetra e Kryepeshkop Anastasios me Mitropolitin Sebastianos nga Arben Llalla - Kryepeshkopi i Shqipërisë Anastas Janullatos ka patur lidhje të ngushta me Mitropolitin e Konicës
Matthaus "mbret" i dashurisë, martohet për herë të pestë (FOTO LAJM) Silvia, Lolita, Marijana, Liliana dhe Anastasia. Një, dy, tre, katër dhe ... pesë! Nuk është një mambo, por janë të gjit
Nga Fan Nolin tek Anastasios Janullatos Vura re se shumë vetëve u ka tingëlluar mjaft provokativ shkrimi im i fundit mbi tollovinë që s
Anastasi: Arsyet pse Presidenti mund të mos dekretojë ministrat Aurela Anastasi, konstitucionalistja e njohur në Shqipëri me një sërë botimesh për të Drejtën Kushtetuese, shprehet se K
Korçë, firma greke s'paguan punëtorët, nis procedimi penal Falimenton firma greke e qëndistarisë, 28 punonjëse denoncojnë në polici për mashtrim pronarin, Vasilis Anastasiadis. Bu
Itali, kandidati vdes gjatë fushatës elektorale Kandidati 62 vjeçar Raffaele Anastasi i cili kandidonte për Kryetar Komune në Rizzicioni të Reggio Calabrias, ka pësur
Lodhet duke pritur vdekjen, vret veten 105-vjeçarja Një grua 105-vjeçare ka vrarë veten pasi ishte “lodhur duke pritur vdekjen”. Të afërmit e të moshuarës, me emrin Anastas
Lodhet duke pritur vdekjen, 105-vjeçarja vret veten Një grua 105-vjeçare ka vrarë veten pasi ishte “lodhur duke pritur vdekjen”. Të afërmit e të moshuarës me emrin Anas
Election of the President of the Republic from people "Election of the President of the Republic from people would be a very good solution to assure independence, neutrality
Shqiperia te largoje urgjentisht Anastasios Janullatosin dhe banden greke nga KOASH nga Valon KurtishiNë mesnatën e shtunë/dielë të krishterët ortodoksët në gjth&eu