999 rezultate për

analistet

Kush janë analistët e Ramës që shajnë Metën nëpër ambasada? Kryetari i Kuvendit Ilir Meta dhe LSI sot organizuan një miting në Pogradec ku prezantuan kandidatët për deputetë të LSI
Analistët: Mustafa po sfidon krerët e partive politike Megjithëse për opinionin publik, vendimi i kreut të LDK-së, Isa Mustafa, për të mos kandiduar në zgjedhjet e radhës për
Flasin analistët: Demarkacioni në Kuvend, "kile" e Mustafës për Veselin Pas zhvillimeve të djeshme rreth mocionit dhe demarkacionit, analistët parashohin përballje të Musfafës me Veselin. Zhv
Kosova voton për zgjedhjet e parakohshme, në maj ose qershor Zgjedhjet e parakohshme në Kosovë mund të mbahen në fund të muajit maj ose qershor të këtij viti, kanë bërë me dije njoh
Analistët serbë: Asociacioni nuk do të përmbushë pritjet e serbëve Analistët serbë kanë vlerësuar se Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe në Kosovë nuk do t’i përmbushë pritjet e serbë
Analistët paralajmërojnë thellim të krizës në Maqedoni Kriza politike në vend po shkon drejt thellimit dhe jo drejt zgjidhjes së saj. Kështu deklarojnë analistët politikë,
ANALISTËT/ Kosova po shkon drejt zgjedhjeve Koalicioni qeverisës ndërmjet Partisë Demokratike të Kosovës dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës, sipas analistëve, kohët
Analistët: Programi i Zaevit, strategji për të bindur Ivanovin që t’i japë mandatin Lëvizja e Zoran Zaevit për të publikuar programin e qeverisë së re, analistët politkë e vlerësojnë si strategji me qëlli
ANALISTET“Kryeministri qe i frikësohet vendimeve të mëdha” Njohës të çështjeve politike vlerësojnë se presidenti Hashim Thaçi po e shfrytëzon mungesën e guximit të kryeministrit I
Analistët: Ivanov po e shtyn Maqedoninë drejt Rusisë Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov, duhet t'i merrte më seriozisht mesazhet e fundit të shefes së politikës së jash
Basha: S’do të kthehemi në Kuvend, kam një mesazh për analistët që kërcejnë “hu më hu” Gjatë një takimit të sotme që Basha pati me naftëtarët tek çadra para Kryeministrisë, përveçse komentoi darkën e konsumu
Analistët serbë: Veprimet e Thaçit janë të koordinuara me Perëndimin E përditshmja serbe "Danas", ka shkruar sot se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se Rusia duhet ta njohë pava
Analistët: Zvarritja e bisedimeve për formimin e qeverisë po thellon krizën Maqedonia është në periudhë që nuk ka kohë për të pritur, pasi zvarritja e vendimit për të formuar qeverinë e re, mund t
Analistët/ “Vonimi i Qeverisë së re, mund t’i shtyjë zgjedhjet lokale” Shtyrja e formimit të Qeverisë dhe krijimit të shumicës parlamentare mund t’i shtyjë mbajtjen e zgjedhjeve lokale, paral
Analistët: BDI mund të pranojë zgjedhje të reja Katër nënkryetarët e BDI-së, Izet Mexhiti, Teuta Arifi, Nevzat Bejta dhe Sadulla Duraku thuajse janë kategorik kundër që
Analistët: Takimi Ahmeti – Gruevski, takimi i lamtumirës Takimi mes Gruevski dhe kreut të BDI-së, Ali Ahmeti, vlerësohet nga analistët si një formalitet që duhet të ndodhë, pas
Analistët: SOROS, pengesë shtesë për formimin e qeverisë mes VMRO-së dhe BDI-së Për qëndrimet e ndryshme për vazhdimin e mandatit të PSP-së dhe mospajtimit që gjuha shqipe të jetë zyrtare në tërë terr
Analistët serbë: Të marrim veriun e Kosovës Analistët serbë kanë komentuar ngjarjet e fundit që kanë ndodhur duke nxitur edhe më shumë etjen për rikthimin e serbëve
Analistët: LSDM dhe BDI, mundësia më e mirë për formimin e qeverisë Koalicioni mes LSDM-së dhe BDI-së është opsioni i vetëm i mundshëm për formimin e qeverisë së re kështu mendon analisti
Analistët: Zgjedhjet e reja nuk do i sjellin asgjë të mirë Maqedonisë Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti, në një intervistë për "TV 21", ka thënë se nëse partitë maqedonase nuk i pranojnë kushtet