999 rezultate për

analfabet

Dy e treta e të rinjve në Maqedoni janë analfabet funksional Gati dy e treta e të rinjve në Maqedoni janë analfabet funksional. Kjo është theksuar në raportin e ri të Bankës Bot
Dikush i thotë Lladrovcit analfabet i pagëdhendur Pas polemikave të fundit me kryetarin e komunës Ramiz Lladrovcin, tani ka reaguar edhe kryetari i Vizionit për Drenasin,
Dokumenti skandaloz, PPSH ishte e mbushur me analfabetë dhe të pashkollë Nga Kastriot Dervishi Gjeneza e Partisë së Punës dhe themelimi i injorancës Të dhënat e mëposhtme janë zyrtare të
La nam me analfabetizmin e tij, kandidati i PS për Kavajën fajëson emocionet (FOTO LAJM) Kandidati i PS për Bashkinë e Kavajës Dorjan Murati bëri bujë me statusin e tij në Facebook, i cili ishte në kufijtë e a
Ky është kandidati analfabet për bashkinë e Kavajës Duke qënë se tashmë partitë politike kanë nisur “fuqishëm” fushatën në të gjithë Shqipërinë, edhe kandidatët përkatës po
Një kamionist, një parukier dhe një analfabet pritet të bëhen deputet në Kuvendin e Shqipërisë (FOTO LAJM) Partitë kanë dorëzuar listat e kandidatëve të tyre në KQZ sëbashku me dosjet e secilit, nga të cilat spikasin disa emra.
Shilegov: Deputetët e VMRO-së janë gjysmë analfabet Deputeti i LSDM-së Petre Shilegov, ka thënë gjatë seancës së sotme konstituive se deputetët e VMRO-së janë gjysmë analfa
Blushi: Pro Parlamentit me 100 deputetë, sa më pak vulgarë dhe analfabetë Rebeli Ben Blushi ka bërë publik tezën e tij të radhës për të patur një Parlament me 100 deputetë, kjo për të shmangur n
Selimi: Ramiz Lladrovci Dr.sc analfabet, Gani Geci vrasës i shumëfishtë (FOTO) Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka vazhduar replikat me Ramiz Lladrovcin dhe Gani Gecin. Selimi, në n
BB: 60 % e të rinjve janë analfabetë në matematikë Sipas Bankës Botërore, 60 % e të rinjve shqiptarë janë analfabetë funksionalë në matematikë. Ky përfundm tashmë është pë
Kosova rekord në numrin e analfabetëve funksionalë Organizatat joqeveritare në Kosovë kanë ngritur shqetësime dhe kanë bërë thirrje për një përkushtim më të madh nga autor
Punonjësi i administratës analfabet, nuk di të dërgojë një e-mail (FOTO LAJM) Nëse mendoni se të gjithë punonjësit në administratë kanë njohuritë bazë për punën që po kryejnë, gaboheni, pasi fotot n
137 mijë analfabetë në të gjithë Kosovën Kosova po hyn në vitin 2015 me 137 mijë analfabetë, ndonëse me rezolutën e miratuar në Kuvendin e Kosovës në vitin 2008,
Alma Lama: Qeveria e ardhshme me të paftyrë, analfabet dhe talebanë Alma Lama ka hedhur akuza të rënda, duke thënë se qeveritarët e ardhshëm të Kosovës do të jenë analfabetët, të paftyrët
Kursi anti analfabetizmit fiskal Kryeministri Edi Rama vlerësoi sot nisjen e ciklit të trajnimeve të administratave Tatimore dhe Doganore. Gjatë fjalës s
Gjakmarrja po lë analfabetë fëmijët e ngujuar Ministria e Arsimit po mendon të çojë arsimtare e tekste shkollore në shtëpitë e fëmijëve, familjet e të cilëve ndodhen
Letërkëmbimi Bregu – Harito: Je analfabete funksionale Kryetarja e Komisionit të Integrimit, Majlinda Bregu dhe ministrja e Inovacionit dhe Administratës Publike, Milena Harit
Berisha sulmon Ramën: Axhami në diplomaci, analfabet në ekonomi Ish-kryeministri Berisha sulmoi sot kryeministrin Rama duke e cilësuar atë si analfabet në ekonomi. Duke iu referuar kon
Raporti, 70 mijë shqiptarë analfabetë Në Shqipëri rreth 70 mijë persona nuk dinë shkrim dhe lexim. Ndërkohë që mbi 4 mijë prej tyre janë 'analfabetë'. Sipas r
Regjistrimi “fsheh” Analfabetizmin! Në Maqedoni ende mungojnë të dhënat e reja lidhur me numrin e popullatës analfabet në vend. Të dhënat e fundit se sa ësh